Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
عوامل ایجاد انگیزه در کارکنان

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه ایجاد انگیزه در کارکنان می‌پردازیم. ایجاد انگیزه در کارکنان چه مشکلاتی را حل می‌کند؟ به نظر می‌رسد ایجاد انگیزه در کارکنان برای بسیاری از شرکت ‌ها مشکلات ایجاد کرده است. در حقیقت، مطالعات جدید در موردبررسی بازخورد کارکنان از محل کارشان نشان داده است که تنها 26% از 300 سازمان موردنظر اذعان داشتند که افزایش انگیزه و مشارکت را در اولویت کار خود قرار داده‌اند!

 

ایجاد انگیزه در کارکنان چه مشکلاتی را حل می کند؟

با توجه به اینکه ایجاد انگیزه در کارکنان برای موفقیت هر شرکتی ضروری است، این موضوع کمی نگران‌کننده است. در یک مطالعه از میان 7272 شرکت‌کننده دریافتند آن دسته از 69% از کارکنانی که تیم مدیریت آن‌ها به تعیین اهداف عملکردی‌شان کمک کرده‌اند، هنوز مشغول به کار هستند. نتیجه منطقی در اینجا این است که وقتی کارفرمایان تیم خود را تشویق می‌کنند، اعضای تیم بیشتر مشتاق و درگیر انجام کار خود می‌شوند.

برقراری ارتباط با کارکنان و ایجاد انگیزه در آن‌ها با توجه به اهداف شخصی‌شان می‌تواند به شما در ایجاد یک محیط کار سازنده، سودآور و شاد کمک نماید.

پیشنهاد مطالعه: نقش کارفرما در ایجاد انگیزه در کارکنان

در این مقاله به برخی از مواردی که در سازمان‌ها موجب ایجاد بی‌انگیزگی در کارکنان می‌شوند و همچنین راه‌هایی برای حل آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1- مشکل: نادیده گرفتن بازخورد

بسیاری از شرکت‌ها از طریق نظرسنجی متوجه بازخوردها می‌شوند اما به نتایج آن اهمیتی نمی‌دهند یا عملکرد خود را براساس آن تغییر نمی‌دهند. با انجام چنین نظرسنجی‌ای به نظر می‌رسد حرکات به خوبی زیر نظر گرفته می‌شوند اما هیچ‌گونه اقدامی برای بهترشدن اوضاع صورت نمی‌گیرد.

کارکنان می‌خواهند تا به صحبت‌هایشان گوش کنید، نه اینکه فقط بشنوید! گوش کردن به صحبت‌های آن‌ها تنها نیمی از کار است.

راه حل: گوش دادن و پاسخگو بودن

یک برنامه نظرسنجی را اجرا کنید. روش‌های مختلف و موثری وجود دارند که می‌توانند در کارکنان حس بااهمیت بودن را القا کنند.

یک نظرسنجی در سال 2014 نشان داد که 55% از 398 کارمند موردبررسی اظهار داشتند که تمایل دارند در یک محیط مشارکتی کار کنند. آن‌ها می‌خواهند ببیند نظراتشان برای شرکت مهم و اثرگذار است.

برنامه‌های بازخوردی می‌توانند شامل سیاست‌های ساده باشند که در آن کارفرمایان همه افراد را به دفتر خود برای ارائه پیشنهادات دعوت کنند یا یک تیم از مدیران به کارکنان کمک نمایند تا توصیه‌های عملی را به شکل قاعده‌مندی تنظیم کرده و مدیران را در یافتن راه حل‌ها راهنمایی کنند.

ترسیم فلوچارت برای ایده‌ها نیز برای کمک به کارکنان جهت تجسم چرخه حیات ایجاد ایده، پیاده‌سازی استراتژی و اجرای آن بسیار مفید است. این کار افراد را قادر می‌سازد تا یک مشکل را شناسایی و راه حل برای آن پیدا کنند و با تأیید مقامات بالاتر، آن راه حل را عملی کنند.

مهم نیست که کدام برنامه را انتخاب کرده باشید. توضیح در خصوص ایده‌ها بسیار ضروری‌اند، مخصوصاً زمانی که یک پیشنهاد رد می‌شود، حتماً توضیح دهید که به چه دلیل پیشنهاد مؤثر نخواهد بود. این روش مدیریت پیشگیرانه، احترام به کارمند و ایده‌های او را نشان می‌دهد.

چطور باید به کارکنان انگیزه داد؟ ما پاسخ این سؤال را در مقاله ” ۶ راهکار برای انگیزه بخشی به پرسنل ” و “7 راه موثر برای افزایش انگیزه در کارکنان ” برای شما آورده‌ایم.

 

2- مشکل: عدم شناخت کارکنان

شناخت از درک کردن اثربخش‌تر است. اگر کارکنان توجه یا ارزشی برای مشارکت خود احساس نکنند، ممکن است دیگر تمایلی برای انجام این کار و حس تعلق خاطری به شرکت نداشته باشند.

مطالعه‌ای نشان داده است که 57% از 397 کارمند مورد بررسی در شرکت‌شان برنامه‌ای برای بررسی پیشرفت کاری خود ملاحظه نکرده‌اند. در این وضعیت چگونه شرکت‌ها می‌توانند با تهدید گسترده کارکنان نسبت به ترک شغلشان مبارزه کنند؟

راه حل: شناخت پیدا کردن نسبت به کارکنان

شناخت پیدا کردن نسبت به کارکنان یکی از عوامل ایجاد انگیزه در کارکنان می‌باشد. در یک نظرسنجی, 90% از 823 متخصص منابع انسانی شرکت‌کننده اظهار داشتند برنامه شناخت کارکنان می‌تواند تأثیر مثبتی بر تعامل با کارکنان داشته باشد. درواقع، آمار موفقیت این برنامه‌ها بالا است. تحقیق دیگری نشان داده است که 88% از 471 شرکت‌کننده گفتند که آن‌ها از برنامه‌های شناختی استفاده می‌کنند.

برنامه‌های شناخت و آشنایی با کارکنان خود را سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز کنید. یک کار جدید انجام دهید و متناسب با فرهنگ شرکت خود خلاقیت به خرج دهید. از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید. پیروزی‌ها و سالگرد کار کارکنان را به‌صورت عمومی جشن بگیرید. بازی‌هایی مانند مسابقات پینگ پنگ به‌عنوان پاداش برای دستیابی به اهداف فروش برگزار کنید. کارکنان خود را برای پشت سر گذاشتن یک مرحله با موفقیت تشویق کنید.

 

3- از اطلاعات کسب و کار خود به‌طور محرمانه محافظت می‌کنید.

کارکنان می‌خواهند از انتظارات مدیران و ماهیت نقش خود در پروژه‌های خاص اطلاع داشته باشند. هنگامی‌که آن‌ها احساس کنند در دایره اطمینان شما جایی ندارند، استرس کل فضای دفتر را فرامی‌گیرد.

مطالعاتی بر مدیریت کار نشان داده است که اطلاعات ناکافی و رهبری نامشخص از عوامل استرس‌زا در محل کار هستند. هنگامی‌که کارکنان استرس دارند، بهره‌وری و تعامل کم می‌شود. برخی ممکن است کار خود را ترک کنند.

 

در ویدئوی زیر آقای علی معبودی به لزوم ایجاد ارتباطات باز در سازمان می‌پردازند:

 

علاوه بر این، اکثر سازمان‌ها نتوانسته‌اند ارزش واقعی کار خود را برای کارکنان روشن کنند. بر اساس تحقیقات 57% از کارکنان شرکت‌کننده، خود را به‌عنوان شخصی توصیف کرده‌اند که توسط اهداف و مأموریت‌های شرکت برانگیخته نشده‌اند.

راه حل: از یک طرز فکر شفاف بهره بگیرید.

فرهنگ‌های شفاف بهترین راه حل برای مشکلاتی همانند ابهام و سوءتفاهم می‌باشند. ارزش‌های اصلی و بیانیه مأموریت خود را مورد بازبینی قرار دهید. در صورت لزوم آن‌ها را اصلاح کنید. با همه‌ی کارکنان به اشتراک بگذارید. پیام‌ها را با مکاتبات اداری ادغام کنید همانند خبرنامه‌ها و ایمیل‌های کاری. همچنین، یک فرآیند تصمیم‌گیری مشترک که شامل کارکنان نیز هست، ایجاد کنید. برگزاری جلسات گروهی و جمع‌آوری نظرات اکثر افراد تیم، ایجاد انگیزه نموده تا برای دستیابی به اهداف سازمانی و پیگیری مأموریت شرکت با شما همکاری داشته باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه ارزیابی عملکرد کارکنان مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: entrepreneur

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.