۱۴ سؤال مورد علاقه مدیران در مصاحبه ‌های شغلی

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram
14 سؤال مورد علاقه مدیران در مصاحبه ‌های شغلی

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به ۱۴ سؤال مورد علاقه مدیران در مصاحبه های شغلی می‌پردازیمازآنجایی‌که استخدام منابع انسانی عاملی مهم در توسعه کسب و کار شماست. مدیران باید به مرحله مصاحبه شغلی جذب و گزینش آنها توجه ویژه‌ای نموده و مناسب‌ترین فرد را برای پست شغلی موردنظر انتخاب کنید.

در این خصوص در بخش مقالات منابع انسانی مدیران نواندیش و مقالات متعددی به نکات مهم در حوزه استخدام پرداخته‌ایم. در این مقاله نیز  ۱۴ سؤال مورد علاقه مدیران منابع انسانی در مصاحبه شغلی مختلف را برایتان آورده‌ایم:

۱-در مورد زمانی که شما قهرمان یا عامل یک تغییر بودید، صحبت کنید؟

در سازمان‌های در حال پیشرفت، موفق‌ترین کارمندان کسانی هستند که بتوانند با تغییر سازگار شده و تمایل به پیشرفت داشته باشند. پس باید بدانید که کارمندتان چقدر مشتاق تغییر و بهبود شرایط است و تابه‌حال چه گام‌هایی در این مسیر برداشته است. ازاین‌رو در مصاحبه شغلی حتماً این سؤال را هم در لیستتان قرار دهید.

۲-چه چیزی باعث می‌شود که شما به‌یادماندنی باشید؟

شما چه ویژگی به‌خصوصی دارید که در خاطر افراد می‌مانید؟ موردی که شما می‌خواهید من در مورد شما به یاد داشته باشم چیست؟ با این سؤال در مصاحبه شغلی متوجه می‌شوید که افراد چه شناختی از خوددارند.

۳-درباره پروژه‌ای که به آن افتخار می‌کنید، صحبت کنید.

در مورد پروژه‌هایی که به آن افتخار می‌کنید توضیحی فراتر از اطلاعات رزومه‌تان به من بدهید. چگونه آن پروژه را انجام دادید؟ این پروژه چه حاصلی برای تیم و سازمان شما داشت؟ این سؤال هم یکی از سؤالات چالش برانگیز مصاحبه‌های شغلی محسوب می‌شود.

۴-چه چیزی شمارا درگیر این شغل می‌کند؟

اگر شما در این پست شغلی استخدام شوید، چه چیزی شمارا پایبند به این شغل و شرکت می‌کند؟

۵-تعریف شما از موفقیت چیست؟

حتماً در مصاحبه شغلی این سؤال را مدنظر قرار دهید. در این پست شغلی به چه موفقیت‌هایی می‌توانید دست‌یابید؟ چگونه می‌توانید موفقیت‌ها را برای بازه‌های زمانی ۳۰، ۶۰ و ۹۰ روزه تعیین کنید؟

۶-چه موردی شمارا از دیگر کاندیداها متمایز می‌سازد؟

فرق شما با دیگران چیست؟ چه‌کاری است که فقط شما می‌توانید برای سازمان ما انجام دهید. با پرسش این سؤال متوجه وجه تمایز فرد با سایرین شده و بهتر می‌توانید فرد مناسب را انتخاب کنید.

۷-آیا می‌توانید یک تصویر از شغل یا نقشی که به خاطر آن موقعیت قبلی خود را ترک کردید، نقاشی کنید؟

برای دستیابی به قلب یک کاندیدا در مصاحبه شغلی ، این سؤال را از او بپرسید. جواب این سؤال بینش درونی کاندیدا نشان می‌دهد. اینکه چگونه تلاش می‌کند در حرفه خود رشد کند و خود را در چه جایگاهی می‌بیند. به‌عنوان‌مثال، آیا به دنبال نقش رهبری است یا فنی؟ آیا علاقه‌مند به تکنولوژی‌های جدید است؟ با پرسیدن سؤالات بیشتر درک عمیق‌تری در مورد نقش‌های بعدی که به دنبال آن است، به‌دست خواهید آورد.

۸-درباره افرادی که تابه‌حال مدیریت کرده‌اید توضیح دهید؟

در مصاحبه ‌های شغلی در پست‌های مدیریتی، این سؤال را بپرسید. در مورد افرادی که تاکنون مدیریت کرده‌اید صحبت کنید و آنها اکنون مشغول چه کاری هستند؟ چگونه در کار خود پیشرفت کرده‌اند و نقش شما در این پیشرفت چه بوده است؟ این سؤال را بپرسید تا مدیرانی را بیابید که هم رهبر باشند و هم بتوانند استعدادها را پرورش دهند. شما باید به دنبال استخدام مدیرانی باشید که خودشان قبلاً افرادی را پرورش داده باشند.

۹-چه چیزی را در مورد شغلتان دوست دارید؟

اگر شما می‌خواهید کسی بیشتر صحبت کند، درباره چیزی که دوست دارد از او سؤال بپرسید. مردم به‌طور ذاتی در مورد چیزهایی که لذت می‌برند، راحت‌تر صحبت می‌کنند و این موضوع بینش خوبی درباره آنچه که باعث ایجاد انگیزه در حرفه‌شان می‌شود، ارائه می‌دهد. در ادامه بپرسید چه چیزی را در مورد شغلتان دوست ندارید و با پاسخ‌های این سؤال به درک بیشتری از کاندیداها می‌رسید.

۱۰-درباره سازمان ما چه اطلاعاتی دارید؟

با پرسیدن این سؤال در ابتدای مصاحبه شغلی متوجه می‌شوید که آیا کاندیدا برای مصاحبه آماده است یا نه و نشان می‌دهد که چه میزان به کارکردن در سازمان علاقه‌مند است. بهترین پاسخ شامل اطلاعاتی است که از تحقیقات شخصی مانند وبسایت شرکت، شبکه‌های اجتماعی و حتی پرسیدن از همکاران شرکت حاصل‌شده باشند. همه این‌ها به‌راحتی باکمی تلاش به‌دست می‌آیند و یکی از بهترین راه‌ها برای جلب نظر مدیر منابع انسانی است.

در مقاله “۱۰ اشتباه افراد جویای کار در استخدام”با اشتباه‌های هنگام مصاحبه آشنا شوید.

۱۱-چرا این شغل را به‌عنوان حرفه خود انتخاب کردید؟

چرا می‌خواهید در این شغل فعالیت کنید؟ از کارکردن در این شغل چه چیزی به‌دست می‌آورید؟ این سؤال مورد علاقه بسیاری از مدیران است.

۱۲-آیا می‌توانید نمونه‌ای را مثال بزنید که در آن یک مشکل پیچیده را با اطلاعات کم حل کرده باشید؟

به دنبال همکارانی باشید که دارای مهارت‌های حل مسئله قوی باشند. این سؤال به کاندیدا اجازه می‌دهد تا چالاکی و چابکی یادگیری خود را در زمان کار بر روی یک مسئله جدید نشان دهد. افراد را به چالش بکشید تا خلاقانه فکر کنند و این قدرت را داشته باشند تا مرزها را بشکنند.

۱۳سه صفت که بهترین توصیف از شماست را نام ببرید؟

این سؤال در مصاحبه شغلی نیروهایی با تجربه کاری محدود مناسب است. سه صفت که به بهترین شکل شما را توصیف می‌کند و علت انتخاب این سه صفت را بگویید.

 چرا این سؤال را می‌پرسیم: پاسخ مشخصی برای این سؤال وجود ندارد. فقط متوجه این موضوع می‌شوید که افراد خارج از محدوده آسایش خود چگونه فکر می‌کنند.

۱۴-چه مواردی سبب می‌شود که این شغل را ترک کنید؟

اگر شما برای این شغل استخدام شوید، چه عاملی باعث می‌شود آن را ترک کنید؟

با توجه به این سؤال ها در مصاحبه شغلی، می‌توانید مناسب‌ترین فرد را برای استخدام در مجموعه خود بیابید.

چه سؤال های دیگری را برای استخدام مناسب می‌دانید که در مصاحبه شغلی می‌پرسید؟

منبع: businessinsider

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x