Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
مکالمه مؤثر با کارمندان

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه چطور مکالمه ‌ای مؤثر با کارمندان خودتان داشته باشید می‌پردازیم. از طریق داشتن مکالمه و گفتگویی مؤثر با کارمندان قادر خواهید بود که میزان جابه‌جایی آنها را کاهش داده و بهره روی را بالا ببرید. بسیاری از مدیران کسب و کارهای کوچک آن‌قدر مشغول‌اند که گاهاً فراموش می‌کنند که گفت‌وگوهای شفافی با پرسنلشان داشته باشند.

آنها با افراد مانند مهره‌های شطرنج برخورد می‌کنند. آنها را حرکت می‌دهند تا توسط آنها به اهداف شخصی‌شان دست پیدا کنند. بااین‌وجود تعجب می‌کنند که چرا اعضای تیمشان از مجموعه جدا می‌شوند! نتیجه چنین رفتاری اینست که شرکتشان هیچ‌وقت رشد نخواهد کرد.

مکالمه ای مؤثر با کارمند

اعضای تیم می‌خواهند که به‌طور ویژه به آنها توجه نمایید. بهتر است که جلسات منظمی حداقل چهار بار در سال با آنها داشته باشید و موضوعات زیر را با آنها در میان بگذارید.

1-دقیقاً مشخص کنید که چه انتظاراتی از آنها دارید

این مرحله شامل تعریف دقیق اهداف آنها، تاکتیک‌ها و گام‌های لازم برای دستیابی به اهداف و کمک به آنها در زمان‌هایی که با مشکل مواجه می‌شوند، میباشد. اهداف باید کاملاً مشخص و قابل اندازه گیری باشند.

مثلاً اگر هدف تشکیل گروهی از فروشنده‌ها باشد، بهتر است بگویید “باید تا پایان ماه آینده 10 فروشنده جدید پیدا کنند.”

2– صحبت کردن در مورد حقوق یا مزایایی که قول داده‌اید

هم کارفرما و هم کارمندان از اینکه در مورد پول صحبت نمایند، احساس خوبی ندارند. اما هرچقدر این موضوع به تعویق بیفتد نتایج ناخوشایندی در بردارد. برای داشت مکالمه مؤثر درباره آن زودتر صحبت نمایید. همچنین سؤال کنید که هریک از اعضای تیم چه پاداش‌هایی در کنار پول برایشان ارزشمند است. هرکس شاید علایق متفاوتی داشته باشد مثلاً چند روز مرخصی یا ترفیع پست و… .

کارمندان باید بدانند شغلشان برایشان چه موفقیت‌هایی خواهد داشت و چقدر درآمد یا مزایای دیگر از آن کسب خواهند کرد. آنها همچنین باید بدانند که چطور می‌توانند بر اساس کار یا موفقیت‌های بیشتر، پول بیشتری کسب نمایند. داشتم مکالمه در مرد حقوق و مزایا و مشخص کردن آنها بیسیار مؤثر خواهد بود.

3– درک اهداف شخصی و حرفه‌ای کارمندان

همیشه از افرادتان بپرسید که با کار کردن به چیزی می‌خواهند دست پیداکنند. به‌عبارت‌دیگر وقتی‌که شرکت فعلی را ترک کنند، چه چیزی را به‌عنوان موفقیتی بزرگ در رزومه‌شان ذکر می‌کنند؟ از آنها زمان بخواهید که چه وقتی بزرگ‌ترین کارشان را انجام می‌دهند؟ وقتی اهداف افراد و شرکت همسو باشند، کارمندان در محل کارشان می‌مانند وگرنه آنجا را ترک خواهند کرد.

4– به کارمندان توضیح دهید که چطور می‌توانند در شرکت پیشرفت کنند

اکثر اعضای تیم اگر خودشان را جزئی از یک هدف بزرگ‌تر بدانند، بیشتر کار میکنند. به آنها اطمینان خاطر دهید که رشد و پیشرفتشان را می‌بینید و آنها را باور دارید.

5– از کارمندان بپرسید که به چه کمک‌هایی در راستای نیل به اهداف نیاز دارند

اکثر کارمندان نیاز به کمک دارند ولی از بیان آن می‌ترسد. شما دقیقاً و به‌طور مشخص باید سؤال کنید که به چه کمکی نیاز دارند و از آنها حمایت کنید. به آنها مثال‌هایی از انواع کمک کردن را ارائه نموده و از آنها بخواهید تا مشکلاتشان را با شما در میان بگذارند.

6– عملکردشان ر ابه آنها توضیح دهید (چه مثبت و چه منفی)

در این روش از مکالمه مؤر با کارمندان ، ماهی یک بار به آنها توضیح دهیدکه چه کارهایی را خوب انجام می‌دهند و چه کارهایی نیاز به بهبود و اصلاح دارد. این مورد خیلی مهم و تأثیر گذار میباشد. وقتی برنامه‌های سازمان به‌صورت عالی انجام می‌شوند، به آنها خاطرنشان نمایید که نقششان چقدر حیاتی و ضروریست و وقتی ضعیف عمل میکنند، دقیقاً به آنها توضیح دهیدکه چه کاری را اشتباه انجام می‌دهند و چطور باید آن را تغییر دهند تا پیشرفت نمایند.
بسیار مأیوس‌کننده است وقتی شما کارمندی دارید که به‌طور مداوم تأخیر یا غیبت دارد امّا مشکلات حضور کارمندان همیشه مربوط به بی‌مسئولیتی نیست. در صورت مواجهه با چنین مشکلی مقاله “ کارمندان شما هم همیشه تأخیر دارند؟ ” را مطالعه نمایید.

به تیمتان نشان دهیدکه به آنها اهمیت می‌دهید و این لطف شما شامل حال کسب و کارتان خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.