013-34934
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

در مقاله ۶ ویژگی رهبران و افراد بلند پرواز می خوانید:

ویژگی رهبران و افراد بلند پرواز

در این مقاله از مدیرنو؛ به چند نکته و ویژگی رهبران بلند پرواز می‌پردازیم. همه ما می‌دانیم که جاده‌ی موفقیت پر از خطا و شکست است و اگرچه که همه‌ی مدیران و رهبران و افراد بلند پرواز ، تجربه‌ی دست‌انداز، راه‌های انحرافی و یا تصادفات شاخ‌به‌شاخ را در این جاده داشته‌اند اما سفر هر رهبر، منحصربه‌فرد است و درس‌های ارزشمندی را می‌آموزد. نکات مشاوره‌ای ارائه‌شده در این مقاله در مورد شیوه‌های استخدام پرسنل تا توانمندسازی و رشد فردی رهبران اشاره دارد که توجه شمارا به آنها جلب می‌نماییم.
امکان دارد شما با برخی موارد موافق باشید و با بعضی دیگر مخالفت نمایید. اما همیشه شنیدن این پندها از سوی مدیران و رهبران و افراد بلند پرواز که خطر کرده‌اند و با سختی‌های مواجه شده‌اند می‌تواند آموزنده باشد.

 

نکات و ویژگی‌های مدیران و رهبران و افراد بلند پرواز

۱. به افراد تیمتان امکان رشد دهید

مدیران و رهبران و افراد بلند پرواز به تیمشان مسئولیت می‌دهند. اگر نمی‌توانید مسئولیتی را به افراد محول کنید و به آن‌ها اجازه دهید که بال‌وپر خود را بگشایند و استعدادشان را نشان دهند، نمی‌توانید یک سازمان پایدار بسازید و استرس زیادی خواهید داشت. درنتیجه نمی‌توانید در هنگام مدیریت، کارها را به‌پیش ببرید.

شما باید به افراد اجازه دهید اشتباه کنند. درنتیجه در کاری که انجام می‌دهند بهتر خواهند شد.

 

2. از شکست درس بگیرید

مدیران و رهبران و افراد بلند پرواز ممکن است در مسیر خود دچار شکست شوند. بر کسی پوشیده نیست که بزرگ‌ترین ترس اغلب ما، ترس از شکست است.

ولی اگر شکست یک اتفاق خوب باشد چطور؟

. «آلبرت انیشتین، یکی از بزرگ‌ترین دانشمندان تاریخ در این رابطه می‌گوید: «شکست یک پیروزی در حال پیشرفت است»

بزرگ‌ترین دانشمندان و محققین نیز بارها در طی مسیر خود با شکست مواجه شده‌اند. توانایی برخورد با شکست‌ها و ترس‌ها راهگشای بزرگ‌ترین تغییرات در زندگی و تجارت ما است. اگر تلاش نکنید موفق نمی‌شوید. نمی‌توانید همیشه به آنچه که می‌خواهید دست پیدا کنید. اما از هر تلاش درس می‌گیرید و بر اهداف آینده‌تان متمرکز می‌شوید.

 

3. چشم‌های خود را بازکنید

مدیران و رهبران و افراد بلند پرواز به سبب خواسته‌هایشان معمولاً رقبای سختی در پیش رو دارند. هرچند وقت یک بار رقبایتان را رصد کنید تا ببینید در حال انجام چه‌کاری هستند. پس‌ازآن در مورد اقدامات لازم صحبت کنید. راه‌های جدیدی را که متناسب با بازارتان است برگزینید.

 

4. برای مشتریان خود ارزش قائل شوید

رکن اصلی در هر تجارتی، مشتری است. بدون مشتری هرچقدر هم که شرکت موفقی باشید کاری به انجام نمی‌رسانید. پس به آنها توجه کنید و نیازهایشان را در نظر بگیرید.

 

5. یک دانش‌آموز همیشگی باشید

مفیدترین راه برای پیشرفت، یادگیری است. همیشه به دنبال کسب اطلاعات باشید هر گاه در مورد مسئه ای اطلاعات ندارید از افراد خبره و مشاوران حوزه خود استفاده کنید.

۶. سخت‌کوشی را فراموش نکنید

ویژگی اغلب مدیران و رهبران و افراد بلند پرواز، سخت‌کوشی است. این همان چیزی است که نیاز دارید تا در کار خود موفق شوید و به شما اجازه می‌دهد در رقابت برنده شوید. تنها از طریق سخت‌کوشی (و کمی استعداد) است که می‌توانید اعتمادبه‌نفس موردنیاز را کسب کنید.

همین امر در زندگی حرفه‌ای ما اتفاق می‌افتد. وقتی‌که ما کار خود را انجام می‌دهیم، وقتی‌که آماده شده‌ایم، وقتی‌که می‌دانیم می‌توانیم خدمات خوبی را ارائه دهیم این همان مواقعی است که موفق خواهیم شد.

مقاله مرتبط : چگونه مثل زاکربرگ رهبری کنیم؟

علی‌رغم آنکه بادها چقدر در جهت موافق شما می‌وزند، ثبات و سخت کوشی همیشه لازم و ضروری است.

سه ویژگی تعهد، مبارزه‌طلبی و کنترل از ویژگی‌های افراد سخت‌کوش است.

ویژگی تعهد در افراد سخت کوش سبب می‌شود تا آنها:
در برابر هر آنچه انجام می‌دهند احساس مسئولیت کنند و سرانجام موفق‌تر باشند.
خود را متعهد بدانند تا از یک موقعیت استرس‌زا، شرایطی به وجود آورند که منجر به رشد و بالندگی آنها شود.

 

ویژگی مبارزه‌طلبی در مدیران و رهبران و افراد بلند پرواز سبب می‌شود تا آنها:

برهم خوردن روال همیشگی زندگی خود را دور از انتظار ندانند و آن را تهدیدی علیه امنیت خود نپندارند. برای مقابله با مشکلات، از روش‌های مقابله‌ای کارآمد، مثل کنترل مناسب هیجان‌های منفی (خشم) استفاده کنند.

ویژگی کنترل در افراد سخت کوش سبب می‌شود تا آنها:

  • در برابر فشار روانی، بر موقعیت‌ها و رویدادهای زندگی خود، کنترل داشته باشند.
  • به فشارهای روانی زندگی خود آگاه‌تر باشند.
  • هم انتظارات خارجی را بشناسند و هم از خواسته‌های درونی خود آگاه باشند.
  • برای باورها، ارزش‌ها، و مهارت‌های، شخصی خود بهای مناسبی قائل باشند.

نتیجه آنکه چنین افرادی نسبت به محتویات زندگی خود، سازگارانه تر عمل می‌کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: success

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.