013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

در مقاله چگونه برای استارتاپ خود همکار پیدا کنیم؟ می خوانید:

جذب اعضای تیم مورد نیاز استارتاپ

در این مقاله از مدیرنو؛ به چگونگی جذب اعضای تیم مورد نیاز استارتاپ می‌پردازیم. چگونه برای استارتاپ خود همکار پیدا کنیم؟ بیشتر استارتاپ‌ها با ایده یک نفر شروع می‌شوند. اما برای تبدیل این ایده به عمل شما نمی‌توانید همه کارها را به‌تنهایی انجام دهید. از سویی دیگر اگر تخصص‌های لازم، مثل برنامه‌نویسی، مدیریت، بازاریابی و… نداشته باشید، به افراد متخصص نیاز خواهید داشت.

کمبود سرمایه مالی برای استخدام افراد متخصص اولین مشکلی است که جوانان صاحب ایده برای راه‌اندازی استارتاپ خود با آن مواجه می‌شوند. دومین مشکل اینست که نمی‌دانند از کجا و چطور افراد با استعداد و موردنیاز را پیداکنند. نیروهایی که با درک فرصت‌ها برای تحقق ایده تلاش کنند و ریسک یک همکاری بلند مدت را بپذیرند.

 

جذب اعضای تیم مورد نیاز استارتاپ

چگونه برای استارتاپ خود همکار پیدا کنیم؟

در این مقاله چند راهنمایی برای پیدا کردن نیروی انسانی و تیم مورد نیاز به هنگام راه‌اندازی استارتاپ را می‌خوانید:

۱- نیازها را درست و دقیق مشخص کنید.

در شرایطی که شما با قبول ریسک‌های بسیار می‌خواهید یک ایده را تجاری‌سازی کنید، بدترین کار جذب و استخدام افرادی است که نیازها را برطرف نکنند. افرادی که باعث تلف شدن زمان و هزینه شوند. برای به‌کارگیری افراد مناسب اول نیازها را مشخص کنید. بر اساس نیاز، افراد و تیم مناسب را وارد فضای استارتاپ کنید. تحقیق کنید که دقیقاً چه نیازهایی وجود دارد. برنامه‌نویسی، طراحی، تبلیغات، روابط عمومی و… . در هر مورد جزئیات را به‌دقت مشخص کنید اگر نیاز به برنامه‌نویس دارید، انواع زبان‌های برنامه‌نویسی و مزایا و معایب هرکدام را فهرست کنید.

 

2- افراد ایده آل و مناسب نیازها را توصیف کنید.

برای مثال: شما برای استارتاپ خود نیاز به یک سایت اینترنتی با امکانات مشخص‌شده دارید. در حالت ایده آل به یک نفر نیاز دارید که همه کارهای مربوط به راه‌اندازی، طراحی و مدیریت سایت را انجام دهد. در درجه دوم به دو یا چند نفر نیاز دارید که هرکدام بخشی از کارها را بر عهده گیرند.

این دیدگاه ایده آل به شما کمک می‌کند تا از همان ابتدا تعداد زیادی افراد که هرکدام فقط بخش کوچکی از کارها را انجام می‌دهند به دور خود جمع نکنید.

حال که می‌دانید دقیقاً چه نیازهایی دارید و برای برطرف کردن این نیازها چه افرادی می‌خواهید. برای پیدا کردن نیروی انسانی و تیم مورد نیاز استارتاپ تان، مرحله‌به‌مرحله پیش بروید.

 

3- بهترین همکارانی که می‌توانید پیدا کنید دوستان و اطرافیان خود شما هستند.

دوستان دانشگاهی، همکاران و اطرافیان نزدیک خود را محک بزنید آنها پتانسیل لازم برای یک همکاری را دارند. اگر از بین آنها افرادی منطبق با نیازها پیدا نکردید به سراغ آشنایان درجه دو بروید، دوست‌های دوستان، دوستان همکاران، و یا از آنها بخواهید تا افراد مناسب را به شما معرفی کنند.

 

4- در رویدادهای استارتاپی به دنبال همکار باشید.

خوشبختانه رویدادهای استارتاپی و کارآفرینی کم نیستند و همین افراد شرکت‌کننده که اهداف و روحیه مشترکی دارند گزینه‌های خوبی برای جذب هستند. با کمی مهارت در شروع صحبت و قدرت بیان در فرصت‌های کوتاه مثل زمان استراحت، در جمع‌های چندنفره سر صحبت را بازکنید و افراد مناسب را شناسایی کنید. بهتر است برای این کار از قبل آنچه باید بگویید را خلاصه کنید و ایده خود را به شکلی جذاب در کوتاه‌ترین جملات آماده کنید.

 

5- یک آگهی منتشر کنید.

اگر از هیچ‌کدام از راه‌های قبلی نتوانستید افراد موردنیاز را بیابید یک آگهی درست کنید. در آن کاملاً صادقانه به تخصص‌ها و شرایط موردنظر اشاره‌کنید و آن را به‌صورت آنلاین در شبکه‌های اجتماعی که در آن عضو هستید و یا به‌صورت چاپی در مکان‌های مناسب منتشر کنید. افراد مشتاق را برای مصاحبه دعوت کنید و بهترین افراد را انتخاب کنید.

حتی اگر فردی با توانمندی‌های متعدد هستید هیچ‌وقت سعی نکنید برای شروع یک کار، همه امور را خود به‌تنهایی انجام دهید، اول از نظر زمان دچار مشکل خواهید شد و دوم این نکته را بدانید که همیشه چند نفر با دیدگاه‌های مختلف موجب پیشرفت می‌شوند و نه یک نفر که برای همه‌چیز باید فکر و عمل کند. در جذب و استخدام تیم و افراد برای استارتاپ با در نظر داشتن نکات گفته‌شده و پیش روی مرحله‌به‌مرحله می‌توانید بهترین همکاران آینده خود را انتخاب کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید.

با ما در ارتباط باشید.

منبع: Forbes

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.