Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
5 راه ساده برای ارتقا شبکه کارآفرینی

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به 5 راه ساده برای ارتقا شبکه کارآفرینی می‌پردازیم. ارتباطات از اصلی‌ترین ارکان تجارت و کسب و کار امروز محسوب می‌شوند. اگر کارآفرین هستید یا قصد راه اندازی یک مجموعه را دارید، داشتن شبکه کارآفرینی قوی به شما کمک می‌کند تا ارتباطات باارزشی با سایر مالکان کسب و کار و کارآفرینان برقرار کنید.

انواع مختلف شبکه‌های کارآفرینی با توجه به مدت زمان فعالیت، نوع صنعت و سطح تجربیات افراد می‌تواند در کارتان به شما کمک کرده و در زمان‌های مواجه با مشکل، راه حل‌های مؤثری به شما ارائه کند. برخی مواقع سؤال پرسیدن از کسانی که در حیطه‌ای مشابه ما فعالیت داشتند و مسیری که در ذهن ماست را زودتر طی کرده‌اند، به‌طور شگرفی می‌تواند به ما کمک کند.

در مقاله حاضر 5 راهکار ساده برای ساخت شبکه کارآفرینی معرفی می‌شود:

1- با کسب و کار محلی‌تان آشنا شوید.

چند میلیون کار و کسب کوچک در کشور وجود دارد، ممکن است بسیاری از افراد کارآفرین هم در محل زندگی شما حضورداشته باشند. جستجوی آنلاین در محل زندگی‌تان برای شرکت در رویدادها و سمینارهای کارآفرینی می‌تواند مفید بوده و فضاهای گسترده‌ای برای ارتباط و شبکه سازی ایجاد نماید.

از معرفی خودتان به‌عنوان مالک یک مجموعه و توضیح درباره برندتان، نترسید. این کار می‌تواند پتانسیل ارتباطی مفید و سودمندی باشد. یک معرفی ساده می‌تواند فرصت‌های جدیدی را پیش روی شما بگذارد.

 

2- در اجتماعات آنلاین فعال باشید.

فعال بودن در فضای آنلاین به شما این امکان را می‌دهد با مالکان کار و کسب در سراسر جهان در ارتباط باشید. شما می‌توانید سوالاتی از آنها بپرسید، دیدگاه‌هایتان را به اشتراک بگذارید و روابط بلند مدت با آنها را توسعه بخشید. دیگر کارآفرینان نیز متوجه فعالیت شما می‌شوند و تبلیغات دهان به دهان درباره شما بیشتر خواهد شد.

 

3- با هر کس که روبرو شدید در مورد کارتان صحبت کنید.

با چه تعداد افراد در روز مواجه می‌شوید؟ هر شخص پتانسیل برای ایجاد یک ارتباط جدید است، خواه اینکه خارج از محل کار در حال استراحت و تفریح هستید یا در فرودگاه منتظر پروازتان هستید. توجه داشته باشید هر کس می‌تواند افراد دیگری را به شما معرفی کند. وقتی مرتباً با دیگران ارتباط برقرار کنید، مکالمه با افراد غریبه برای شما تبدیل به عادت خواهد شد. ارتباطات جدید ایجاد نمی‌شوند مگر اینکه شما این جسارت را در خود ایجاد کنید که با افراد جدید آشنا شوید.

5 راه ساده برای ارتقا شبکه کارآفرینی

بسیاری از ارتباطات کاری ارزشمند، از همین معاشرت های روزمره و معمولی ایجاد می شوند.

 

4- در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید.

شبکه‌های اجتماعی توئیتر، اینستاگرام، فیس بوک و لینکدین و … هرکدام به نحوی شمارا با دیگر کارآفرینان مرتبط می‌کنند و علاوه بر این به‌راحتی از طریق این شبکه‌ها می‌توانید خودتان را معرفی کرده و بهترین ویترین برای برند شما محسوب می‌شوند. اگر تمایل به همکاری با کارآفرینی خارج از محل زندگی‌تان دارید، از این شبکه‌ها برای برقراری ارتباط استفاده کنید. این روزها شبکه‌های اجتماعی ارتباطات را بسیار آسان و قابل‌دستیابی نموده‌اند.

اگر یک کارآفرین خاص وجود دارد که خارج از بازار شماست شبکه ارتباطی برقرار کنید، از شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید. شبکه‌های نتورکی ارتباط برای هر کس بدون توجه به موقعیت جغرافیایی را راحت می‌کند.

 

5- به‌طور پیوسته با شبکه ارتباطی‌تان درگیر باشید.

پیگیری و درگیر بودن با شبکه کاری‌تان به‌اندازه ایجاد آن مهم است. وقتی با یک فرد جدید آشنا می‌شوید، مهم است که ظرف مدت 24 ساعت با آن فرد ارتباط برقرار کنید ولی پس از ارتباط اولیه نیز نباید تلاشتان متوقف شود و باید در ذهن آن افراد ماندگار شوید. یک لیست از ایمیل برای شبکه‌تان تهیه کنید و اگر می‌توانید خبرنامه وب سایتتان را برایشان ارسال کنید. یا یک گروه در شبکه‌های اجتماعی راه اندازی کنید تا بتوانید با افراد در تماس باشید. ایمیل ساده ماهانه با اخبار و یادداشت‌هایی در مورد کارها و اقداماتی که انجام داده‌اید زمان کوتاهی می‌برد و شمارا به‌عنوان یک نتورکر قوی نگه می‌دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: entrepreneur

پیشنهاد مطالعه:

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.