Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

عمومی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
4 درس کلیدی از جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون

در این مقاله از مدیرنو؛ به 4 درس کلیدی از جف بزوس ، مدیرعامل شرکت آمازون می پردازیم. جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون بیش از نیمی از عمر خود را صرف ایجاد انقلاب در تجارت الکترونیک کرده و اکنون اولین فرد ثروتمند دنیاست. از سال 1998  و رونمایی از آمازون، فلسفه کاری او ارسال نامه به شرکای تجاری بود که از این راه توانست خرده‌فروش آنلاین را دورهم جمع کرده و یک غول بزرگ تجاری با گردش مالی 380 میلیارد دلاری ایجاد کند.

بر اساس آمار،  آمازون در حال تبدیل‌شدن به یک شرکت 3 تریلیون دلاری در طی یک دهه است. اگر این آمار صحت داشته باشد می‌توان بیشتر دلایل آن را در فلسفه‌ی تجاری جف بزوس جستجو کرد. این فلسفه و شیوه که به “راه آمازون” نیز معروف است می‌تواند در سایر کسب‌وکارها نیز مورداستفاده قرار بگیرد.

 

4 درس کلیدی از جف بزوس ، مدیرعامل شرکت آمازون

در اینجا 4 درسی را که می‌توان از موفقیت‌های او دریافت را گردآورده‌ایم:

1- به‌جای رقبا، مدام به مشتری بیاندیشید:

جف بزوس معتقد است که شرکت‌های فناوری به طور ویژه به رقبا می‌اندیشند. آنها صبر می‌کنند تا ببینند شرکت رقیب چه چیزی تولید می‌کند، سپس سعی می‌کنند تا نمونه‌ی مشابهی آن را بسازند و بعد آن را یک پله ارتقاء دهند!

ولی بزوس، خدمات شبکه‌ی آمازون (AWS) را بر اساس گوش دادن به مشتری ایجاد کرد تا به رفع مشکلات بپردازد. گردش مالی AWS بیش از 10 میلیارد دلار است. به اعتقاد بزوس، “بسیاری از شرکت‌ها خودشان را دنباله‌روی مشتری می‌دانند اما در عمل قدم‌های کمی بر می‌دارند. تعداد زیادی از شرکت‌های فن‌آوری بر رقبا متمرکز هستند. آنها نگاه می‌کنند که دیگران چه‌کاری انجام می‌دهند سپس سریعاً از آنها دنباله‌روی می‌کنند که این کار درست نیست.

نکته: برای پیشرفت در بازار و تجارت باید خودتان فکر کنید و ایده بسازید.

 

2- برای رهبر شدن در بازار ، ریسک کنید:

جف بزوس دریکی از اولین نامه‌های خود در سال 1997 نوشت: “اگر از 100 بار امتحان تنها ده درصد احتمال برد وجود دارد باید این ریسک را پذیرفت. شکست و ابداع دوقلوهای جدایی‌ناپذیر هستند. برای اختراع و ابداع شما مجبور به آزمایش هستید، و اگر پیش از آن نتیجه‌ی کار را می‌دانید، این دیگر آزمایش نیست. ”

نکته: تصمیمات اقتصادی و سرمایه‌گذاری جسورانه و پر ریسک داشته باشید. حتی اگر به نتیجه نرسند، برای آینده چیزهای جدیدی خواهید آموخت.

 

3- طوری با پرسنل رفتار کنید که حس مالکیت مجموعه را داشته باشند.

آقای بزوس به این امر در اولین نامه‌ی سالانه‌ی آمازون اشاره کرد. او 614 پرسنل داشت. این مقدار به 230 هزار نفر رسیده و قصد دارند تا سال آینده 100 هزار نفر دیگر به شکل تمام‌وقت استخدام کند.

یکی از مؤلفه های اصلی روش او استفاده از گزینه‌های سهام، در استخدام می‌باشد. “ما همچنان به استخدام و حفظ کارکنان همه‌جانبه و بااستعداد تمرکز خواهیم کرد و همچنان به پرداخت گزینه‌های سهام به‌جای پول نقد به آنها ادامه می‌دهیم. ما می‌دانیم که موفقیت ما تا حد زیادی تحت تأثیر توانایی ما در جذب و نگهداری کارکنان باانگیزه می‌باشد، که هرکدام باید به این فکر کنند که خودشان مالک هستند.”

نکته: با عناوین مختلف مانند سهام، کارکنان و پرسنل را در کسب موفقیت‌های مختلف شرکت سهیم کنید.

 

4- ایجاد فرهنگ متناسب با شرکت خودتان

فرهنگ‌سازمانی آمازون به شکل معروفی چالش طلبانه و به‌شدت با حساب‌وکتاب است. آقای بزوس در سال 2015 نوشت: “ما هرگز ادعا نمی‌کنیم که رویکرد ما درست است. فقط اینکه این روش و شیوه‌ی ماست”. “طی دو دهه گذشته، ما گروه بزرگی از افراد هم‌فکر و هم سلیقه را  جمع کرده‌ایم. افرادی که رویکرد ما را انرژی‌بخش و معنی‌دار می‌دانند.”

نکته: در قبال مجموعه‌ای از اهداف، مهم‌ترین تصمیمی که یک شرکت می‌تواند بگیرد اینست که بداند کدام‌یک از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. آنها را تکرار کنید و اجازه دهید تا همه افراد به آن مشغول شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

 منبع: cnbc

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.