۴ درس کلیدی از جف بزوس ، مدیرعامل شرکت آمازون

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram
جف بزوس

۴ درس کلیدی از جف بزوس ، مدیرعامل شرکت آمازون » جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون بیش از نیمی از عمر خود را صرف ایجاد انقلاب در تجارت الکترونیک کرده و اکنون اولین فرد ثروتمند دنیاست. از سال ۱۹۹۸  و رونمایی از آمازون، فلسفه کاری او ارسال نامه به شرکای تجاری بود که از این راه توانست خرده‌فروش آنلاین را دورهم جمع کرده و یک غول بزرگ تجاری با گردش مالی ۳۸۰ میلیارد دلاری ایجاد کند.

بر اساس آمار،  آمازون در حال تبدیل‌شدن به یک شرکت ۳ تریلیون دلاری در طی یک دهه است. اگر این آمار صحت داشته باشد می‌توان بیشتر دلایل آن را در فلسفه‌ی تجاری جف بزوس جستجو کرد. این فلسفه و شیوه که به “راه آمازون” نیز معروف است می‌تواند در سایر کسب‌وکارها نیز مورداستفاده قرار بگیرد.

در اینجا ۴ درسی را که می‌توان از موفقیت‌های او دریافت را گردآورده‌ایم:

۱به‌جای رقبا، مدام به مشتری بیاندیشید:

جف بزوس معتقد است که شرکت‌های فناوری به طور ویژه به رقبا می‌اندیشند. آنها صبر می‌کنند تا ببینند شرکت رقیب چه چیزی تولید می‌کند، سپس سعی می‌کنند تا نمونه‌ی مشابهی آن را بسازند و بعد آن را یک پله ارتقاء دهند!

ولی بزوس، خدمات شبکه‌ی آمازون (AWS) را بر اساس گوش دادن به مشتری ایجاد کرد تا به رفع مشکلات بپردازد. گردش مالی AWS بیش از ۱۰ میلیارد دلار است. به اعتقاد بزوس، “بسیاری از شرکت‌ها خودشان را دنباله‌روی مشتری می‌دانند اما در عمل قدم‌های کمی بر می‌دارند. تعداد زیادی از شرکت‌های فن‌آوری بر رقبا متمرکز هستند. آنها نگاه می‌کنند که دیگران چه‌کاری انجام می‌دهند سپس سریعاً از آنها دنباله‌روی می‌کنند که این کار درست نیست.

نکته: برای پیشرفت در بازار و تجارت باید خودتان فکر کنید و ایده بسازید.

amazon--

۲-برای رهبر شدن در بازار ، ریسک کنید:

جف بزوس دریکی از اولین نامه‌های خود در سال ۱۹۹۷ نوشت: “اگر از ۱۰۰ بار امتحان تنها ده درصد احتمال برد وجود دارد باید این ریسک را پذیرفت. شکست و ابداع دوقلوهای جدایی‌ناپذیر هستند. برای اختراع و ابداع شما مجبور به آزمایش هستید، و اگر پیش از آن نتیجه‌ی کار را می‌دانید، این دیگر آزمایش نیست. “

نکته: تصمیمات اقتصادی و سرمایه‌گذاری جسورانه و پر ریسک داشته باشید. حتی اگر به نتیجه نرسند، برای آینده چیزهای جدیدی خواهید آموخت.

amazon

۳–  طوری با پرسنل رفتار کنید که حس مالکیت مجموعه را داشته باشند.

آقای بزوس به این امر در اولین نامه‌ی سالانه‌ی آمازون اشاره کرد. او ۶۱۴ پرسنل داشت. این مقدار به ۲۳۰ هزار نفر رسیده و قصد دارند تا سال آینده ۱۰۰ هزار نفر دیگر به شکل تمام‌وقت استخدام کند.

یکی از مؤلفه های اصلی روش او استفاده از گزینه‌های سهام، در استخدام می‌باشد. “ما همچنان به استخدام و حفظ کارکنان همه‌جانبه و بااستعداد تمرکز خواهیم کرد و همچنان به پرداخت گزینه‌های سهام به‌جای پول نقد به آنها ادامه می‌دهیم. ما می‌دانیم که موفقیت ما تا حد زیادی تحت تأثیر توانایی ما در جذب و نگهداری کارکنان باانگیزه می‌باشد، که هرکدام باید به این فکر کنند که خودشان مالک هستند.”

نکته: با عناوین مختلف مانند سهام، کارکنان و پرسنل را در کسب موفقیت‌های مختلف شرکت سهیم کنید.

۴-ایجاد فرهنگ متناسب با شرکت خودتان

فرهنگ‌سازمانی آمازون به شکل معروفی چالش طلبانه و به‌شدت با حساب‌وکتاب است. آقای بزوس در سال ۲۰۱۵ نوشت: “ما هرگز ادعا نمی‌کنیم که رویکرد ما درست است – فقط اینکه این روش و شیوه‌ی ماست”. “طی دو دهه گذشته، ما گروه بزرگی از افراد هم‌فکر و هم سلیقه را  جمع کرده‌ایم. افرادی که رویکرد ما را انرژی‌بخش و معنی‌دار می‌دانند.”

نکته: در قبال مجموعه‌ای از اهداف، مهم‌ترین تصمیمی که یک شرکت می‌تواند بگیرد اینست که بداند کدام‌یک از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. آنها را تکرار کنید و اجازه دهید تا همه افراد به آن مشغول شوند.

 منبع : cnbc

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x