Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

8 عادت رهبران بسیار موفق را در ادامه میبینیم. رهبران بسیار موفق می‌دانند که موفقیت یک اتفاق و رویداد نیست، بلکه یک فرایند می‌باشد. برای اینکه به‌عنوان یک رهبر، برجسته شوید، باید عادت هایی که باعث موفقیت و شهرت شما می‌شود، را در خودتان ایجاد کنید. هنگامی‌که این عادت‌ها به روال زندگی شما تبدیل شود، خود را در مسیر رهبری موفق قرار داده‌اید.

در این مقاله 8 موردی که موفق‌ترین رهبران به آنها پایبند هستند را آورده‌ایم.

1– هرروز مطالعه کنید.

رهبران موفق به مزایای غیرقابل‌انکار مطالعه اعتقاددارند؛ لذا آن‌ها هرروز مطالعه می‌کنند. مطالعه، هوش را افزایش داده، دایره‌ی واژگانتان را گسترش داده، حافظه را تقویت نموده، مهارت استدلال شمارا افزایش، توانایی تمرکز را تقویت و مهارت‌های نوشتاری را ارتقا می‌دهد.

مطالعه، فعالیتی است که منجر به آرامش شما می‌شود. این را بدانید برای اینکه به یک رهبر بزرگ مبدل شوید، همیشه باید در مسیر یادگیری باشید. یادگیری از دو مسیر مطالعه و تجربه حاصل می‌شود؛ یادگیری حاصل از مطالعه، توانایی‌های بالقوه‌ی شمارا برای موفقیت افزایش می‌دهد.

00011

2– تمرکز بر وظایف چالشی

رهبران حرفه‌ای در چالش، زندگی و رشد می‌کنند. هرچه بیشتر خودتان را به چالش بکشید، اعتمادبه‌نفس و توانایی‌هایتان در انجام امور مختلف و غیرمترقبه، افزایش خواهد یافت. چالش نه تنها به رشد مهارت‌ها و دانش کمک می‌کند، بلکه باوری درون شما ایجاد می‌کند که می‌توانید به اهداف خود برسید. چالش‌ها به رهبران کمک می‌کنند انعطاف و مهارت‌های خود را در مواجهه با موقعیت‌های مختلف افزایش دهند.

3– سلامت خود را در اولویت قرار دهید.

رهبران بزرگ مراقب سلامتی خود در چهار سطح جسمی، احساسی، ذهنی و معنوی هستند. آن‌ها می‌دانند سلامت جسمی، پایه‌ی تمام موفقیت‌هاست. اگر شما ازلحاظ فیزیکی در شرایط خوبی نباشید، چگونه می‌خواهید ازنظر سایر معیارها خوب باشید؟ بیماری جسمی، مانع عملکرد خوب خواهد شد؛ لذا خود را به عادات درست غذایی، رژیم‌های سلامتی، خواب کافی و مکمل‌های روزانه عادت دهید تا سطح تمرکز، انرژی و مقاومت بدنتان افزایش یابد.

SPORT

4– از افرادی که مورد تحسین هستند، یاد بگیرید.

رهبران فوق‌العاده، تمایل دارند بیش‌ازحد موفق شوند و در زمان اشتباهاتشان، اغلب از خود بیشتر از دیگران انتقاد می‌کنند.

هنگامی‌که فردی را به‌عنوان الگو برای خود انتخاب کرده‌اید، او به شما کمک می‌کند تا به‌طور طبیعی در چالش‌ها قرار گیرید و شرایط تحت‌فشار را تجربه کنید. دریافت مشاوره از فردی که مورد تحسین شماست، آرامش را به شما هدیه می‌دهد. این مشورت، به شما این امکان را می‌دهد تا  از طریق مواجهه با موقعیت‌های استرس‌زا، تجربه کسب کرده و موفق شوید. رهبران موفق به این درک عمیق رسیده‌اند که خودشان نیز به رهبر نیاز دارند.

پیشنهاد مطالعه: یادگیری چه نقشی در موفقیت رهبران دارد؟

5– برنامه روز بعد را از شب قبل تنظیم کنید.

یکی از عادات اصلی رهبران موفق، برنامه‌ریزی برای روز بعد می‌باشد. اگر شما برای آنچه می‌خواهید انجام دهید، برنامه‌ای نداشته باشید، چگونه می‌توانید موفق شوید؟ ممکن است نتایجی نیز حاصل شود اما چون امور روزانه‌ی شما برنامه‌ریزی نشده‌اند، دچار اشتباه شوید یا وظایفتان را با اولویت‌های اشتباه انجام دهید. برنامه‌ریزی  برای روز بعد، باعث می‌شود در طول روز تمام‌کارهایتان را طبق یک برنامه‌ی سازمان‌یافته  در کمترین زمان انجام دهید.

6– فهرستی از اهداف را در معرض دید خود بگذارید.

بسیاری از رهبران به نوشتن اهداف عادت دارند. آن‌ها هرروز اهداف خود را می‌نویسند و آن‌ها را به‌صورت دوره‌ای مورد تجدیدنظر قرار می‌دهند. بعضی دیگر هرروز اهداف خود را با صدای بلند بازخوانی می‌کنند. برای رسیدن به اهداف خود، عادت کنید که هرروز آن‌ها را مرور کنید.

دلیل اصلی ایده‌ی تکرار اهداف، اینست که اهداف را همیشه در ذهنتان زنده نگه‌دارید. این راهیست برای اطمینان از حرکت در مسیر درست. اگر اهدافتان را یادداشت نکنید، به‌زودی آن‌ها را فراموش می‌کنید و زمانی متوجه انحراف از مسیر اصلی می‌شوید که دیگر خیلی دیر شده. هنگامی‌که عادت کنید اهدافتان را بنویسید، مرور کنید و مورد تجدیدنظر قرار دهید، همیشه در مسیر اهداف حرکت می‌کنید و بر اساس اولویت اهداف، اقدام می‌کنید.

7– اقدام کنید حتی زمانی که ترسناک باشد.

بیایید با ترس‌ها روبه‌رو شویم. آنچه برای ما آشناست همیشه امن‌تر از ناشناخته‌هاست؛ احساس امنیتی که در وضع موجود وجود دارد، ممکن است خسته‌کننده باشد اما اینکه قابل پیش‌بینی است، خوب است. اما در مورد رهبران درخشان، وضع فرق می‌کند؛ آن‌ها سعی می‌کنند وضع موجود را تغییر دهند. آن‌ها می‌دانند که از انجام یک چیز جدید، ناآشنا و جسورانه، تجربه‌ی خوبی حاصلشان می‌شود. رشد شخصی و ارتقای سطح خلاقیت از موقعیت‌های هموار و آسان، به‌دست نمی‌آید. اکثر رهبران، از تغییر فرار می‌کنند چون به نظرشان، تغییر ترسناک است. اتفاقات ناشناخته، به‌طور بالقوه، ترس ایجاد می‌کنند؛ لذا در افراد حس ناامنی ایجاد می‌کند.

ترس را از خود دور کنید و خطر تغییر را در حد معقول و منطقی بپذیرید؛ حتی اگر برنده نشوید، خیلی چیزها یاد می‌گیرید.

8– یک چراغ قدرتمند و الهام‌بخش داشته باشید.

زندگی هدفمند، اولین قدم در مسیر زندگی آگاهانه می‌باشد. زندگی بدون هدف، باعث می‌شود به‌صورت اتفاقی و ناآگاهانه در مسیر، گام بردارید. به همین دلیل امکان دارد اقدام و عمل شما با اهدافتان هیچ ارتباطی نداشته باشند و درنتیجه، به هدفتان نزدیک نمی‌شوید.

استفان کاوی: اگر نردبان را به دیوار درست تکیه ندهید، با هر قدم، زودتر به مقصد اشتباه می‌رسید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

thebalance : منبع

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.