Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
فواید و انواع کارآفرینی سازمانی

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه کارآفرینی سازمانی چیست می‌پردازیم. از کارآفرینی سازمانی و فواید و انواع کارآفرینی سازمانی چه می‌دانید؟ با توجه به رقابت شدید، تغییرات سریع، نیازهای جدید کارکنان و مشتریان و اصلاح شیوه‌های مدیریت سنتی برای استفاده بهینه از قابلیت‌های کارکنان، سازمان‌های امروزی سعی می‌کنند تا توجه بیشتری به کارآفرینی از خود نشان دهند. استفاده از نوآوری به‌عنوان یک سازوکار برای تعریف دوباره‌ی سازمان و موقعیت سازمان در بازار و در رقابت با دیگر سازمان‌ها، هسته‌ی اصلی کارآفرینی سازمانی را تشکیل می‌دهد.

 

کارآفرینی سازمانی چیست

کارآفرینی سازمانی، مفهومی در ارتباط با جهت‌گیری‌های کارآفرینانه‌ی یک سازمان می‌باشد. اگرچه این امر ریشه در ادبیات کارآفرینی دارد اما امروزه کارآفرینی سازمانی به عنوان یک مفهوم مستقل، جایگاه خود را در ادبیات مدیریت یافته است.

با وجود زمینه‌های مختلف، بسیاری از نقش‌های کارآفرینان مشابه است، به همین علت ارتباط نزدیکی بین کارآفرینی و کارآفرینی سازمانی وجود دارد.

  • ابداع‌شده تا فعالیت‌های نوآورانه را در یک بافت سازمانی توصیف کند.
  • افراد سازمان تلاش می‌کنند تا کسب و کار موجود را بهبود بخشند. از طرف دیگر، واژه‌ی کارآفرینی سازمانی بر جنبه‌های مشارکت و همکاری نیز تأکید دارد.
  • همچنین می‌تواند بهبود یک فرایند را درون شرکت در برگیرد.

پیشنهاد مطالعه: کارآفرینان موفق به چه مواردی توجه نمیکنند

 

کارآفرین سازمانی کیست؟

کارآفرینان سازمانی افرادی هستند که فرایند نوآوری را برای رسیدن به نتایج موفقیت‌آمیز هدایت می‌کنند. آن‌ها تولیدات، خدمات و فرایندهای جدیدی را معرفی کرده تا شرکت را قادر سازند به رشد و سود بالایی دست یابد. کارآفرین سازمانی فردی است که هنگام کار در یک سازمان بزرگ، از مهارت‌های کارآفرینانه خود استفاده کرده و منابع را سازماندهی می‌کند تا فعالیت جدیدی را ایجاد و مدیریت کند.

در مقاله “مهارت‌های روزمره مدیران کارآفرین” از مدیران نواندیش، به مهارت‌های روزمره و ویژه‌ی مدیران کارآفرین اشاره‌شده که مطالعه آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

اهمیت کارآفرینی سازمانی

صاحب‌نظران این حوزه، در ارتباط با اهمیت کارآفرینی در سازمان به نکات جالبی اشاره‌کرده‌اند. آن‌ها معتقدند سازمان‌های کارآفرین در مقابل سازمان‌های سلسله مراتبی به‌مراتب بهتر کنترل می‌شوند؛ زیرا تناسب بین سیستم و سرمایه‌های فکری خود را به‌دقت حفظ می‌کنند.

 

انواع کارآفرینی سازمانی

کارآفرینی محدود به تعداد خاصی از سازمان‌ها نیست. در ذیل به 4 نوع از تقسیم‌بندی انواع سازمان‌ها اشاره می‌شود:

  • سازمان‌های انتفاعی یا غیرانتفاعی: یک فعالیت تجاری از طریق فروش تولیدات یا خدمات برای کسب سود ایجادشده و توسعه می‌یابد؛ درحالی‌که یک فعالیت غیرانتفاعی به‌منظور بهبود کیفیت زندگی برای اقشاری از جامعه به وجود می‌آید مانند صلیب سرخ.
  • سازمان‌های کوچک و بزرگ: فعالیت کارآفرینی ممکن است در یک شرکت بزرگ یا در خانه، مدرسه و یا در یک سازمان محلی صورت گیرد.
  • سازمان‌های تولیدکننده کالا یا خدمات: کارآفرینان ممکن است به‌کاری اشتغال داشته باشند که به ارائه خدمات یا به تولید کالا می‌پردازد.
  • سازمان‌های محلی، ملی یا بین‌المللی: فعالیت‌های کارآفرینی ممکن است در خانه، مدرسه، استان، کشور یا در سطح بین‌المللی انجام گیرد.

 

ویژگی کارآفرینان سازمانی

کارآفرینان سازمانی فاصله‌ی میان نوآوران و مدیران را از بین می‌برند؛ ایده‌های جدیدی را مطرح و آن‌ها را به واقعیت تبدیل می‌کنند. از یک دورنمای قوی برخوردارند و شهامت تحقق بخشیدن به آن را نیز دارند. می‌توانند تصور کنند که چه کسب و کاری و چه تولیداتی موردنظر مشتریان می‌باشد و بالاخره اینکه آن‌ها قادر به ترسیم فرآیند کارآفرینی از ایده تا عمل هستند.

کارآفرینان سازمانی معمولاً از طریق پول برانگیخته نمی‌شوند بلکه انگیزه‌ی اصلی آن‌ها نیاز به موفقیت است. از طرف دیگر، کارآفرینان سازمانی، عمل‌گرا هستند و منتظر اجازه برای انجام کار نیستند. آن‌ها اهدافی را دنبال می‌کنند که خودشان آن‌ها را تنظیم کرده باشند. کارآفرینان سازمانی موفق یاد می‌گیرند که بر اشتباهاتشان غلبه کرده و ریسک ناشی از کار را مدیریت کنند.

میانه‌روی در ریسک از دیگر ویژگی بارز کارآفرینان سازمانی است. آن‌ها ریسک‌های کاری را قبل از شروع محاسبه می‌کنند. کارآفرینان موفق معمولاً ریسک‌های بالا را قبول نمی‌کنند. هر کاری که امکان‌پذیر باشد انجام می‌دهند تا ریسک را کاهش دهند.

خلاقیت نیز از خصوصیات مشترک در تمامی کارآفرینان است. اما در کارآفرینی سازمانی، که تخصیص منابع به‌سختی انجام می‌گیرد. کارآفرین سازمانی، درصورتی‌که به ایده‌ی خود ایمان داشته باشد، باید راهی برای تأمین منابع اجرای ایده بیابد.

نوآوری برخلاف اختراع، به‌هیچ‌وجه یک کار فردی نیست. بلکه باید تیمی از افراد علاقه‌مند به‌کار گرفته شوند. نکته مهم اینست که تمام افراد گروه باید از دورنما و استراتژی‌های کار آگاه باشند و تعهد قلبی نسبت به آن داشته باشند.

 

شروع فرآیند کارآفرینی سازمانی

خلق ایده

زمانی که افراد بر روی یک ایده‌ی جدید تمرکز می‌کنند، درواقع فرآیند کارآفرینی آغازشده. از این دیدگاه، افرادی که در یک بافت سازمانی، ایده‌هایشان را به واقعیت تبدیل می‌کنند، کارآفرین سازمانی نامیده می‌شوند.

کارآفرینان باید ایده مناسبی را از میان چندین ایده انتخاب کنند. درعین‌حال آن‌ها ممکن است به‌طور همزمان چند ایده را در ذهن داشته باشند. یک ایده خوب باید برای شرکت، بازار و خود کارآفرین مناسب باشد.

ایده زمانی مناسب و هماهنگ با بازار خواهد بود که نیازهای واقعی مشتریان را به‌درستی تشخیص دهد. ایده همچنین باید متناسب با فرهنگ سازمانی باشد تا به سودآوری و رشد منتهی شود. مهم‌تر از همه ایده باید با مهارت‌ها و تجربیات کارآفرینان هماهنگ باشد.

پیشنهاد مطالعه: اشتباه در مورد ایده های خلاقانه

 

ایده‌ها از کجا می‌آیند؟

امکان دارد ایده‌ها به‌طور ناگهانی به ذهن خطور کنند. یا از طریق صحبت با کارکنان واحدهای مختلف، کنجکاوی فردی، تحقیقات بازار و پروژه‌های اخیر سازمان به وجود بیاید. نکته‌ی مهمی که معمولاً مورد غفلت قرار می‌گیرد، تطبیق ایده با منابع موجود سازمان برای تولید محصول یا خدمت جدید است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار و ارزیابی سازمان مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.