Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
چگونه کارآفرینی پول ساز شویم

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه چگونه کارآفرینی پول ساز شویم می‌پردازیم. اکثر مردم فکر می‌کنند که کارآفرین بودن به معنای داشتن یک ایده خارق‌العاده است. اما واقعیت اینست که برای شروع کاری جدید نیازمند ایده‌ای هستید که به‌درستی کار کند، مردم به آن نیاز داشته باشند و از همه مهم‌تر حداقل برای افرادی که روی ایده شما سرمایه‌گذاری می‌کنند، قابل اندازه گیری باشد.

چگونه کارآفرینی پول ساز شویم

 

نکته‌ای که از مصاحبه با کارآفرینان پول ساز درزمینه‌های اینترنت و توسعه نرم‌افزار به‌دست آمده، اینست که بدون در نظر گرفتن ظرفیت و توانایی اجرای یک ایده (در نظر گرفتن یک ایده و تبدیل آن به یک محصول مناسب و بادوام) شما محکوم‌ به شکست خواهید بود. برای بسیاری از کارآفرینان که بیشتر فکر می‌کنند تا عمل، این موضوع یک مفهوم ترسناک است!

مثال‌های زیر را در نظر بگیرید:

  • مالک یک شرکت نرم‌افزاری عنوان کرده که او در زمان فروش به مشتریان اضطراب زیادی را احساس می‌کند. او عاشق توسعه محصول است و از توضیح دادن در مورد محصول به مشتریان لذت می‌برد به دلیل اینکه او واقعاً به گفته‌های خودش اعتماد و اعتقاد دارد. اما وقتی‌که زمان درخواست خرید از مشتری فرا می‌رسد، دچار اضطراب و استرس می‌شود و حتی در بسیاری از موارد نمی‌تواند درخواست خودرا عنوان کند.
  • مدیرعامل یک شرکت مشاوره کوچک بیان کرده که تا چه اندازه تعریف از شرکت خود در کنفرانس‌ها و رویدادها به دلیل ماهیت درون‌گرایی و خجالتی بودن او، برایش دشوار میباشد.
  • مدیرعامل یک استارت‌آپ اینترنتی می‌تواند عمیقاً به مأموریت شرکت خودش اعتقاد داشته باشد. اما این تلاش او بی‌نتیجه خواهد بود. اگر این واقعیت را در نظر نگیرد که امکان دارد کارکنان به‌اندازه کافی پول برای گذران زندگی روزمره خودشان نداشته باشند تا برای رسیدن به این رؤیا تلاش کنند.

 

برای کارآفرینی پول ساز ، چگونه باید یاد بگیرید که سرمایه‌گذاران را جذب کرده، کارکنان را استخدام و اخراج نمایید. خصوصاً زمانی که آن‌ها را مجبور به انجام کاری خارج از چارچوب شخصی و حرفه‌ای آن‌ها می‌کنید؟

 

گام 1 ) مشخص کردن چالش ها

چالش هایی که با آن مواجه هستید را مشخص کنید. هیچ‌یک از ما دوست ندارد به نقاط ضعف و نقص‌های خودش اعتراف کند. اما برای بهبود وضعیت مجبور به این کار هستیم. اکثر کارآفرینان موفق اهمیت این موضوع را درک می‌کنند. اما در بسیاری از موارد از این کار اجتناب می‌کنند. یا به تعویق می‌اندازند که درنهایت موجب زیان و ضرر به کسب‌وکار و استارتاپ خودشان می‌شود.

 

گام 2) مشخص کدن هدف و مأموریت خود

تعیین هدف و ماموریت در کارآفرینی پول ساز به شما انگیزه و شجاعت لازم برای قدم گذاشتن به گام بعدی را می‌دهد. برای انجام یک کار خارج از چارچوب شخصی خود واقعاً باید به آن کار اعتقاد داشته باشید. آگاهی خوب است و شما باید بدانید کاری که انجام می‌دهید لازم بوده و باید در جهان وجود داشته باشد.

اعتقاد، احساس شما نسبت به کاری و تلاشی که انجام می‌دهید، میباشد. خصوصاً زمانی که آن کار خارج از چارچوب شخصی شماست. با توجه به چالش ذاتی که بسیاری از وظایف به کارآفرینان جوان تحمیل می‌کنند، داشتن این اعتقاد یک بخش مهم از پازل است.

 

گام 3) راه مخصوص به خودتان را بیابید.

این گام آخرین و مهم‌ترین مرحله میباشد. استراتژی مشخص و ثابتی برای تبدیل‌شدن به یک کارآفرین وجود ندارد. همچنین استراتژی مشخص یادگیری برای عمل کردن در خارج از چارچوب شخصی وجود ندارد. برای مثال، اگر شما به پول سرمایه گذاران نیاز داشته اما از درخواست کردن پول نفرت دارید، اولین جملات درخواست خودرا بنویسید یا همکاری را همراه خودتان داشته باشید. تا به شما اعتمادبه‌نفس بدهد یا کسی که بتواند سرمایه‌گذاران را قانع به خرید کند.

مأموریت خودرا قبل از وارد شدن به جلسه مذاکره باخود یادآوری نمایید. در این صورت اهداف را در ذهنتان خواهید داشت و راحت‌تر می‌توانید دیگران را قانع کنید. هر چه که باشد، شما می‌توانید راه خودرا در این مسیر دشوار پیداکنید. کارآفرینانی که خارج از چارچوب شخصی موفق بوده‌اند کسانی اند که قادر به پیدا کردن راه‌های ساده و مؤثر بدون گم کردن خود در فرآیند کار بوده‌اند.

 

در پایان، اکثریت مردم کارآفرینی را برابر با ایده می‌دانند. اما برای بسیاری از افراد کارآفرینی واقعی در درون اتفاق می‌افتد. با بهبود فرآیندها، شجاع بودن و انجام دادن کارهایی که شما هرگز فکر نمی‌کردید قادر به انجام آن باشید. با منعطف بودن در رفتار و یادگرفتن این موضوع که بتوانید خارج از چارچوب شخصی خود عمل کنید، شما در راه دستیابی به هدف‌هایتان موفق خواهید شد.

خواننده گرامی شاید شما هم به‌تازگی به جمع کارآفرین‌ها پیوسته باشید. در این مسیر با چه مشکلاتی مواجه بودید و چه راه‌حل‌هایی در جهت رفع آنها انتخاب نموده‌اید؟

منبع: hbr

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.