013-34934
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

در مقاله نرم افزار های کاربردی در محیط کسب و کار می خوانید:

16 نرم افزار و اپلیکیشن و سایت کاربردی آنلاین برای مدیریت کسب و کار کارآفرین ها و نرمافزار های مدیریتی کسب و کار

در این مقاله از مدیرنو؛ به معرفی سایت ها و نرم افزار های کاربردی مدیریت کسب و کار می‌پردازیم. ۱۶ نرم افزار و سایت کاربردی آنلاین برای مدیریت کسب و کار کارآفرین ها را ذکر خواهیم کرد. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که کارآفرین‌ها با آن مواجه می‌شوند، رسیدگی به همه امور در کسب و کارشان است. اگر شما هم جزء کارآفرین‌ها هستید باید به ایمیل‌ها پاسخ دهید، مطمئن باشید وب سایتتان به‌درستی کار می‌کند، پروژه‌هایتان را ساماندهی کنید، با شبکه و تیم خود در ارتباط باشید و از درگیری در شبکه‌های اجتماعی و ابزارهایی که کارایی شمارا کاهش می‌دهد، اجتناب کنید.

علاوه بر اینکه اینترنت می‌تواند موجب به تعویق انداختن کارها شود. همچنین می‌تواند راهکارهایی برای حل مسائل کارآفرین‌های پرمشغله معرفی کند: خدمات و ابزارهای بسیاری برای ساماندهی زندگی شخصی و کاری خلق‌شده‌اند تا بتوانید تنها بر کارهای مهم در کسب و کارتان تمرکزکنید.

این ابزارها توسط افرادی خلق‌شده که می‌دانند داشتن لیست کارهایی که هیچ‌گاه تمام نخواهند شد به چه معضل‌هایی برای کارآفرین‌ها تبدیل می‌شوند. بسیاری از آنها به‌طور رایگان قابل‌استفاده هستند پس دلیلی وجود ندارد که آنها را امتحان نکنید.

 

نرم افزار های کاربردی مدیریتی در محیط کسب و کار

۱۶ نرم افزار و اپلیکیشن و سایت کاربردی آنلاین مدیریت کسب و کار کارآفرین ها

Trello.1

یکی از سایت های مدیریت کسب و کار ترللو می باشد. Trello یک ابزار رایگان مدیریت پروژه بوده که به شما کمک می‌کند کارهای خود را سازماندهی نمایید. بخش هایی دارد که بر روی آن می‌توانید لیستی ایجادکرده و در آن لیست کارت‌هایی قرار دهید. وقتی یک کارت را باز می‌کنید می‌توانید بر روی آن کامنت گذاشته، فایلی آپلودکرده، چک‌لیست اضافه کرده و کارهای بسیار دیگری انجام دهید.

این ابزار چندکاره بوده و می‌تواند در انواع کارها مورداستفاده قرار گیرد: سازماندهی یک پروژه خاص، نوشتن یک کتاب الکترونیکی، راه‌اندازی دوره آموزشی از طریق ایمیل و غیره. این برنامه به خوبی کمک می‌کند تا از بالا بر پروژه خود تسلط داشته و ابزار مناسبی برای کارآفرین‌ها محسوب می‌شود.

 

2. Google Docs

یکی دیگر از سایت ها و ابزارهایی که برای مدیریت کسب و کار می توانید استفاده کنید گوگل داک است. Google Docs برای کسانی که می‌خواهند همزمان بر روی یک فایل کار کنند یک ابزار ضروریست. هر شخص می‌تواند از پشت سیستم خود متن آن را تغییر دهد، محتوا را ویرایش کرده و برای دیگران یادداشت بگذارد. همچنین می‌توانند ببینند چه افراد دیگری در حال کار کردن بر روی آن فایل بوده و با آنها گفتگو کنند. این یک ابزار خوب برای تیم‌های کاری و کارآفرین‌ها می‌باشد. همچنین این ابزار یک کمک بزرگ به افرادیست که درباره کار در حال انجام خود فایل‌های پراکنده داشته و موجب سردرگمی آنها شده.

 

3. Asana

Asana ابزار نهایی برای مدیریت مؤثرتر پروژه بوده و با استفاده از پروژه‌ها، کارها، مکالمات و داشبوردها کار می‌کند. انجام کار تیمی هیچ‌گاه آسان‌تر از این نخواهد شد. شما می‌توانید مکالمات را به‌کارهای مورد اقدام تبدیل نموده، بر روی فعالیت‌های دیگران کامنت گذاشته و در هرلحظه ببینید چه‌کاری انجام‌شده. تمام این اقدامات بدون نیاز به جلسات حضوری انجام‌شده و موجب صرفه‌جویی در انجام امور می‌شوند.

 

4. Dropbox

Dropbox ابزار خوب دیگری برای کارآفرین‌ها به جهت ذخیره‌سازی و پشتیبان گیری از فایل‌ها و اسناد می‌باشد. برنامه‌های بسیاری برای آموزش استفاده از آن وجود دارد. از طریق Dropbox شما می‌توانید از هر مکانی به فایل‌های خود دسترسی داشته باشید.

 

Slack .5

Slack یک برنامه چت زیبا و ابزار فوق‌العاده‌ای برای تیم‌ها و گروه‌های کاری می‌باشد. طراحی ساده، آن را به یکی از بهترین‌ها تبدیل نموده. بااینکه ابزار نسبتاً جدیدی است اما در بین کارآفرین‌ها بسیار مشهور شده. شما می‌توانید کانال‌های مختلفی از موضوعات ایجادکرده یا چت خصوصی داشته باشید.

شما می‌توانید در این ابزار فایل‌های خود را به اشتراک گذاشته، به‌راحتی پیام‌ها، اعلان‌ها و فایل‌های آرشیوشده را جستجوکنید. همه‌چیز به‌طور خودکار در تمام سیستم‌های شما یکسان‌سازی شده و می‌توانید آن را به برنامه‌های دیگری مثل اسکایپ یا وردپرس متصل کنید. با استفاده از Slack، ایده‌های خود را به اشتراک گذاشته و از پرسش، پیشنهاد و تجربه دیگران الهام بگیرید.

 

6. Momentum

Momentum برنامه‌ایست که صفحه پیش‌فرض مرورگر شمارا تغییر داده تا به شما الهام بخشیده و تمرکزتان را در طول روز حفظ نماید. وقتی مرورگر را باز می‌کنید Momentum با یک تصویر الهام‌بخش و یک جمله به شما با نام خودتان خوشامد می‌گوید.

اگر هرروز چیزی را برای انجام شدن دارید، این ابزار بسیار مفید واقع می‌شود. هرروز صبح مشخص می‌کنید تمرکز آن روز شما چیست. برای باقی روز اگر هربار صفحه‌ی جدیدی در مرورگر بازکنید آن را به شما یادآوری میکند. این کار باعث می‌شود کمتر وقت خود را تلف‌کرده و به برنامه روزانه خود دست‌یابید.

 

7. Spotify

گوش کردن به موسیقی می‌تواند در حفظ تمرکز و کارایی مؤثر باشد. اثرگذاری موسیقی در افراد مختلف متفاوت هست. اما به نظر می‌رسد اغلب افراد در زمان گوش کردن به موسیقی بهتر عمل می‌کنند.

Spotify مکان خوبیست که در آن می‌توانید در هرلحظه موزیک مناسب خود را پیداکنید. می‌توانید موزیک خود را انتخاب کرده و یا اجازه دهید Spotify شمارا سورپرایز کند. ببینید کدام موزیک تمرکز و هشیاری شمارا بالا نگه می‌دارد.

 

8. Minute Workout

Minute Workout برنامه‌ایست که بر حفظ تمرکز و تناسب‌اندام با تمرینات ورزشی کوتاه‌مدت کمک میکند. هر تمرین شامل ۱۲ بخش ۳۰ ثانیه‌ای همراه با استراحت‌های ۱۰ ثانیه‌ایست. تنها چیزی که نیاز دارید یک صندلی و دیوار است. پس این بهترین برنامه ورزشی در محل کارتان هست.

اگر به دنبال یک ایده جدید هستید، انجام یک تمرین ورزشی کوتاه میتواند واقعاً مؤثر باشد. ورزش کردن آدرنالین را به جریان انداخته و ایده‌های خارق‌العاده‌ای به شما الهام می‌نماید.

 

9.Boomerang

شما می‌توانید به‌طور موقت پیام‌ها را از اینباکس ایمیل خود حذف کرده تا بعداً به شما یادآوری شود. این کار به شما کمک میکند تا بدون ایجاد اختلال توسط سایر کارهای موجود در لیست، بر کار فعلی‌تان تمرکزکنید. Boomerang ایمیل‌ها را آرشیو نموده و در زمان تعیین‌شده توسط شما، آنها را به اینباکس برمی‌گرداند.

همچنین با استفاده از این برنامه میتوانید ایمیل خود را نوشته و با مشخص کردن زمان، آن را در آینده ارسال کنید. علاوه بر این اگر کسی پاسخ شمارا ندهد یادآوری می‌نماید. قبل از اینکه اینباکس شما به یک وضعیت نابسامان غیرقابل‌کنترل درآید، کنترل آن را به‌دست گیرید.

 

10.Voila Norbert

جستجو برای ایمیل یک فرد در وب سایت شرکت آنها میتواند کار بسیار خسته‌کننده و زمان بری باشد. Voila Norbert ایمیل‌های مناسب را پیدا میکند، حتی اگر صریحاً در وب سایت شرکت مشخص نباشند. شما فقط باید اسم فرد مخاطب، شرکت و دامنه آنها را بدانید.

 

11. Sidekick

Sidekick افزونه‌ای برای ایمیل است که به شما می‌گوید ایمیل ارسالی شما بازشده یا خیر. زمان، تعداد دفعات و مکانی که ازآنجا ایمیل را بازکرده‌اند مشخص می‌شود. این ابزار زمانی که کمپین بازاریابی و یا خبرنامه‌ای طراحی کرده‌اید میتواند بسیار مؤثر واقع شود. با استفاده از این ابزار، رفتار مشتریان را بررسی نموده و از آنها بیاموزید.

 

12. 99Designs

99Designs ابزار مناسبی برای پیدا کردن لوگو یا لندینگ پیج موردعلاقه شما می‌باشد.

فرایند کار این برنامه آسان است: طرح را به‌طور مختصر مشخص می‌کنید، یک پکیج خریده و چالشی به راه خواهید انداخت. طراحان از اقصی نقاط جهان ثبت‌نام می‌کنند، ۱ یا ۲ طرح زده و برای شما ارسال می‌کنند. بعد از دریافت نتایج می‌توانید بهترین طرح و برنده را انتخاب کنید.

 

13.Canva

Canva یک پلتفرم طراحی گرافیک آنلاین میباشد. در اینجا شما طراحان را نمی‌بینید بلکه خودتان یک طراح خواهید بود.

یک ابزار طراحی آسان هست که مجموعه‌ای بیش از ۱ میلیون عکس، گرافیک و فونت داشته که میتوانید از بین آنها انتخاب نمایید. طیف وسیعی از ابزارهای رایگان را در دسترس قرار می‌دهد. از اینفوگرافی گرفته تا جلد کتاب، هرچیزی را میتوانید ایجادکنید.

 

Fiverr.14

Fiverr یک بازار مؤثر و ارزان میباشد. (هرچیزی با نرخ ۵ دلار آغاز می‌شود). طراح گرافیک، مترجم، سئو کار، طراحی کارت تجاری و هرچیز دیگری که در تجارت خود به آن نیاز دارید در آن وجود دارد. اگر می‌خواهید کاری سریع انجام شود از این ابزار استفاده کنید.

 

15.Clarity.FM

آیا به توصیه‌ی متخصصین نیاز دارید؟ وقت خود در جستجوی اینترنتی هدر ندهید. Clarity.FM شمارا به اجتماع متخصصین متصل می‌کند. با توجه به نیاز خود، شما میتوانید از طریق نام یا تخصص جستجوکنید. مکالمه با یک کارآفرین تجربه‌دیده آخرین راه برای پاسخ به احتیاجات شماست.

 

Typeform.16

Typeform خدمت رایگانی ست که با استفاده از آن میتوانید نظرسنجی‌های جالبی ایجاد نمایید. همه‌ی ما از فرم‌های آنلاین برای بازخور گرفتن از مخاطبان و مشتریان استفاده می‌کنیم. متأسفانه پرسشنامه‌های خسته‌کننده از جانب مخاطبین چشم‌پوشی شده و درک درست بودن مسیر کار را برای شما سخت‌تر می‌سازد. پرسشنامه‌های زیبا، واضح و سازگار با موبایل ابزار Typeform، میتواند در دریافت بازخوردهای موردنیاز شما کمک کند.

عموماً کارآفرین‌ها می‌خواهند هرکاری را خودشان انجام داده و مسئول کسب و کار خود باشند. اما گاهی گفتن از عمل کردن آن آسان‌تر هست. درواقع، ما آن‌قدر زمان نداریم تا هرجنبه از کسب و کار را خودمان بر عهده بگیریم. اجازه دهید این ابزارها و خدمات در یک سطح پیشرفته و شخصی به ساماندهی امور روزانه شما کمک کنند. زمان خود را با انجام کارهای بیهوده هدر ندهید و با این ابزارهای ساده کارهای خود را کنترل کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره سیستم سازی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: entrepreneur

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.