Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
3 گام نهایی در راه اندازی کسب و کار جدید

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به 3 گام نهایی در راه اندازی کسب و کار جدید می‌پردازیم. شروع یک کسب و کار جدید علیرغم استرس زا بودن، گام مهمی در جهت‌دهی به‌کار و زندگی شخصی شماست. راه اندازی یک کسب و کار جدید ، نیازمند زمان و تمرکز زیادی بوده و باید بخواهید تا زمان به نتیجه رسیدن، با آن زندگی کنید. ایده‌های مختلفی برای چگونگی شروع یک کسب و کار جدید وجود دارد. در مقاله قبلی به 4 گام اولیه در راه اندازی یک کسب و کار جدید اشاره نمودیم و در این مقاله به توضیح 3 گام نهایی خواهیم پرداخت.

بخش5: زیرساخت کسب و کار جدید را ایجاد کنید.

 

1- برای کسب و کار جدید خودتان یک شرکت فراهم کنید.

شما به فضایی احتیاج دارید که در آن کسب و کار خود را راه بیندازید. اگر فضای کار کوچک پاسخگوی نیازتان است و به کارمند نیاز ندارید می‌توانید از خانه خود به‌عنوان محل کارتان استفاده نمایید و یا می‌توانید مکانی انتخاب کرده که انبار و یا کلاس آموزشی داشته باشد. به‌جای استفاده از آدرس مکان‌های خوب و عالی، در مجاورت خود جایی کم‌هزینه اجاره کرده و یا از شرکت‌های شتاب‌دهنده بهره ببرید. برخی از دانشگاه‌ها براساس یک ایده‌ی علمی نوآورانه فضایی با هزینه کم در اختیار سرمایه گذاران کسب و کار های جدید قرار می‌دهند. انتخاب محل کار به چیستی و وسعت کسب و کار شما بستگی دارد. مطمئن گردید فضای مورد استفاده با توجه به نیت استفاده شما از آن و بودجه موردنظر، قانونی و متناسب می‌باشد.

 

2- خرید تجهیزات.

تمام چیزهایی که برای شروع کار نیاز دارید را بخرید. این می‌تواند شامل تجهیزات مکانیکی، کامپیوتر، تلفن یا تجهیزات صنعتی باشد. تمام این‌ها به‌کاری که می‌کنید بستگی دارد. سعی کنید از شرکت‌های تأمین کننده، خرید خود را انجام دهید زیرا تخفیف‌های قابل توجهی خواهند داشت. اگر سرمایه شما کم باشد، اجاره کردن گزینه‌ای است که از طریق آن بودجه خود را بلوکه نکرده‌اید.

 

3- سیستم گزارش گیری تهیه کنید.

شما به سیستمی برای گزارش گیری نیاز دارید تا کمک کند تجارت شما موثرتر و روان‌تر حرکت کند. از انجام کارهای مالیاتی گرفته، درک این موضوع که چرا 200 هزارتومان کسری بودجه دارید، و یا جستجوی سوابق برای بررسی فیش پرداخت شده توسط آقای x، نیاز به گزارشات دقیق و واضح دارند.

 

بخش 6: یک پایگاه مشتری ایجاد کنید.

 

1- برای کسب و کار جدید از بازاریابی و روابط عمومی استفاده کنید.

شاید بخواهید به مشتریان بالقوه کسب و کار خودتان به گونه‌ای نزدیک شوید که در آنها حس تمایل به استفاده از کسب و کارتان را ایجاد نمایید. این کار خصوصاً قبل از ایجاد پایگاه مشتری و در اولین حرکت شما اهمیت پیدا می‌کند. به‌گونه‌ای تبلیغ کنید که توجه مشتری را جلب کرده و در تصوراتشان نقش بندد. نسبت به مشتریانی که می‌خواهید در کسب و کار خود داشته باشید، خلاق باشید.

نمونه‌هایی رایگان از کاری که برای مشتریان کسب و کار خودتان انجام می‌دهید ارائه کرده تا افراد نسبت به آن، چیزهای خوبی در مورد شما بگویند. گفته‌های کلامی (برای مثال در روابط عمومی) بهترین روش جذب مشتری جدید می‌باشد. اگر بازخوردها و نظرات ناخوشایندی نسبت به خود دریافت کردید به گونه ای مثبت پاسخ داده و مشکل مشتری را حل کنید. اگر بخواهید مشکلات را حل نمایید کمتر مورد قضاوت واقع می‌شوید.

 

بر طبق گزارش سایت Gallup

تنها ۲۹% از مشتریان کسب و کار های B2B با شرکت‌هایی که با آنها در حال دادوستد اند، تعامل مؤثری دارند. اگر دقیق‌تر بگوییم ۷۱% از مشتریان، احتمالاً تعهدی به همراهی با شما نداشته و یا حتی بدتر از آن، فعالانه به دنبال کسب و کارهای جایگزینِ شما هستند. در مقاله “چهار روش ارتباط با مشتری در کسب و کار B2B ” از مدیرنو، 4 روش مهم در ارتباط با مشتری کسب و کار موردتوجه قرارگرفته است.

 

2- کمی از شبکه‌های قدیمی استفاده کنید.

به همایش‌ها، مراسم خیرخواهانه، جلساتی یا کسب و کارهای مرتبط و هرجای دیگری که مشتریان احتمالاً در آن متمرکز هستند، بروید. به بیانی دیگر: بیرون بروید در فضای عمومی قرار گیرید و با افراد تعامل کنید. همچنین می‌توانید از ارتباطات دوستان خود برای رسیدن به مشتریانی استفاده نمایید که ممکن است به شما کمک کنند. این‌گونه تعاملات برای شروع کسب و کار بسیار مناسب‌اند. به‌هرحال نباید فضای خود را محدود نمایید.

 

3- مهارت عالی در بخش خدمات مشتری داشته باشید.

در تعامل با مشتری عالی باشید. نسبت به موضوعاتی که مشتریان کسب و کار ها در مورد آن صحبت می‌کنند مطالعه کنید. ببینید چگونه می‌توانید نیازهایی از مشتریان را برطرف کنید که خودشان نسبت به آن آگاه نبودند. ببینید چگونه می‌توانید افراد را شاد نمایید. ممکن است همیشه حق با مشتری نباشد اما باید قادر باشید به‌گونه‌ای عمل کنید که مشتریان فکر کنند حق با آنهاست.

 

بخش 7: پرداخت

1- الزامات پرداخت.

یک بازه زمانی مخصوص برای پرداخت‌ها در نظر بگیرید. در کوتاه‌ترین زمان ممکن فاکتور بدهید. اگر شخصی در پرداخت بدقولی کرد با او صحبت کنید. اگر از این مسائل چشم‌پوشی کرده و امیدوار باشید که حل خواهد شد، ناگهان خود را در موقعیتی می‌بینید که کسب و کارتان دچار بحران شده و به‌طور رایگان فعالیت می‌کنید.

 

2- کارت‌های اعتباری را بپذیرید.

کسانی هستند که همیشه تنها از کارت اعتباری و یا فقط پول نقد برای خرید محصول یا خدمت استفاده می‌کنند. حتماً کارت‌خوان داشته باشید، اگر بتوانید انواع کارت‌ها را بپذیرید، کسب و کارتان را راحت‌تر کرده‌اید.

 

3- برای کسب و کار جدید یک سیستم آنلاین ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید محصولات خود را به‌صورت آنلاین بفروشید باید از یک سیستم پرداخت استفاده نمایید. جستجو کنید و ببینید چه روشی برای شما بهتر است. اطمینان دهید از هر سیستمی که استفاده می‌کنید امن است. قطعاً مایل نیستید اطلاعات شما یا مشتریانتان هک شده و یا کسی از آنها استفاده کند. هفت قسمتی که در این مقاله و مقاله قبلی اشاره شد از موارد حیاتی برای شروع یک کسب و کار جدید بوده و به شما کمک می‌کنند تا به‌صورت هدفمند کسب و کار جدید خودتان را راه‌اندازی و اداره کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

 منبع: wikihow

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.