Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
داستان کارآفرینان موفق جهان

در این مقاله از مدیرنو؛ به داستان کارآفرینان موفق جهان می‌پردازیم. موفق‌ترین کارآفرینان جهان در چه سنی ثروتمند شدند؟ مردم همیشه در مورد کارآفرینانی که تاریخ را ساخته‌اند صحبت می‌کنند. آیا داستان کارآفرینان موفق جهان نظیر استیو جابز، مارک زاکربرگ، اپرا وینفری برای موفقیت‌های بزرگ خود شناخته‌شده هستند را میدانید؟ آیا می‌دانید آن‌ها در چه سنی ثروتمند شدند؟

سنی که افراد موفق و کارآفرینان به دستاوردهای اساسی خود دست‌یافته‌اند، از 23 تا 52 سال متغیر است. مسیر شروع کسب‌وکار تا دستیابی به موفقیت ثروتمندترین و موفق‌ترین افراد جهان به ما یادآوری می‌کند که عزم و اراده، شجاعت و پشتکار می‌تواند باعث شود تا در هر سنی به موفقیت‌های بزرگ رسید.

 

کارآفرینان موفق جهان

در این مقاله بررسی می‌کنیم که در چه زمانی و چگونه موفق‌ترین کارآفرینان جهان به اولین میلیون دلار خود دست‌یافته‌اند.

داستان کارآفرینان موفق جهان

مارک زاگربرگ

یکی از موفق ترین کارآفرینان جهان، زاکربرگ همراه با هم اتاقی خود در دانشگاه هاروارد قبل از تولد 20 سالگی‌اش در فوریه 2004 فیسبوک را راه‌اندازی کرد. دو سال بعد او به‌عنوان میلیونر و یک سال بعد به رکورد جوانترین “میلیاردر خودساخته” دست‌یافت. مارک در حال حاضر رئیس و مدیرعامل فیسبوک است.

بیل گیتس

بیل گیتس یکی دیگر از کرآفرینان موفق جهان است. او در سال 1975, بیل گیتس به همراه شریک کاری خود پل آلن در سن 20 سالگی مایکروسافت را راه‌اندازی کرد. شرکت آن‌ها خیلی زود به بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری در جهان تبدیل شد و گیتس در سن 23 سالگی به‌عنوان میلیونری دست‌یافت. در سال 1986 و در سن 31 سالگی او به‌عنوان جوانترین میلیاردر شناخته شد. گیتس در حال حاضر ثروتمندترین فرد در جهان است.

 

برانسون

برانسون پس‌ازاینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای Virgin Records خود را در سال 1972 راه‌اندازی کرد، در سن 23 سالگی میلیونر شد. در ادامه موفقیت‌های خود شرکت Virgin Atlantic را در سال 1980 تأسیس کرد و در سن 41 سالگی به‌عنوان میلیاردری دست‌یافت.

 

استیو جابز

استیو جابز در سال 1976 و در سن 21 سالگی، شرکت اپل را به همراه شرکای خود استیو وزنیاک و رونالد وین در گاراژ خانه‌اش تأسیس کرد. در سن 23 سالگی ارزش دارایی او یک میلیون دلار و در سن 25 سالگی بیش از 100 میلیون دلار بود.

 

ایوان

ایوان در سال 2012 دانشگاه استنفورد را قبل از فارغ‌التحصیل شدن در رشته طراحی محصول ترک کرد تا بتواند بر روی ساخت اپلیکیشن اسنپ چت (برنامه ارسال و دریافت تصاویر و ویدئو در موبایل) تمرکز کند. او قبلاً کار روی اسنپ چت را به‌عنوان یک پروژه درسی آغاز کرده بود. ایوان در سن 22 سالگی این اپلیکیشن موبایل را به همراه رابرت مورفی و رگی براون راه اندازی کرد. او در سن 23 سالگی به‌عنوان میلیونر و در سن 25 سالگی به‌عنوان میلیاردر شناخته شد.

 

آلن شوگر

آلن شوگر پس از ترک مدرسه در سن 16 سالگی، در دوره کوتاهی برای وزارت آموزش‌وپرورش در بخش خدمات عمرانی به‌عنوان یک آمارشناس کار کرد. در این زمان بود که او شروع به فروش آنتن خودرو و وسایل الکتریکی از پشت ماشین ونی کرد که با پس‌انداز خود به قیمت 65 دلار خریده بود. او در سن 21 سالگی شرکت آمستارد Amstrad (درزمینهٔ لوازم الکترونیکی) را تأسیس کرد.

 

کارلوس اسلیم

کارلوس اسلیم در سن 21 سالگی کار خود را به‌عنوان یک معامله‌گر سهام در مکزیک آغاز کرد. در سال 1965 در سن 25 سالگی شرکت کارگزاری lnversora Bursatil را تأسیس کرد و تبدیل به یک میلیونر شد. به طورکلی شرکت اسلیم از طیف کسب‌وکارهای متنوعی شامل ارتباطات از راه دور، آموزش‌وپرورش، بهداشت و درمان، رسانه، خدمات مالی و رفاهی تشکیل‌شده. او در سن 51 سالگی میلیاردر شد و بین سال‌های 2010 و 2013 به‌عنوان ثروتمندترین فرد در جهان شناخته شد.

 

لری پیج

لری پیج مؤسس و مدیر عامل فعلی گوگل، در سن 25 سالگی به همراه سرجی برین در سال 1998 موتور جستجو را ابداع کرد. در همان سال او به‌عنوان میلیونر و 5 سال بعد در سن 30 سالگی به‌عنوان میلیاردر دست‌یافت.

 

ماسک

ماسک در سن 24 سالگی به همراه برادرش شرکت zip2 را تأسیس کردند. این شرکت در ابتدا نرم‌افزار راهنمای آنلاین شهر را برای روزنامه‌ها آماده می‌کرد. او در سن 27 سالگی میلیونر شد و یک سال بعد شرکت X.com را تأسیس کرد که بعد از ادغام شدن با شرکت Confinity، در سال 2001 به Pay Pal تغییر نام داد. او در سن 41 سالگی میلیاردر شد و در ژوئن 2016 به‌عنوان هشتاد و سومین فرد ثروتمند در جهان دست‌یافت.

 

بلکی

بعدازاینکه بلکلی شغل فروشندگی در شرکت Danka پیدا کرد، شغلی که او مجبور به پوشیدن لباس تنگ در آب‌وهوای بسیار گرم فلوریدا بود، ایده جوراب‌بافی خود را بسط و توسعه داد. او در سن 27 سالگی شروع به تحقیق و بررسی در مورد خط جوراب‌بافی خود کرد. بلکلی در سن 29 سالگی میلیونر و در سالگی 41 سالگی میلیاردر شد.

 

وایتمن

در حال حاضر وایتمن مدیرعامل شرکت Hewlett Packard و رئیس شرکت HP است. او کار خود از سال 1979 به‌عنوان یک مدیر برند در Procter & Gamble آغاز کرد. سپس او به شرکت والت دیزنی رفت و به سمت نائب رئیسی برنامه‌ریزی استراتژیک در سن 33 سالگی دست‌یافت. در سن 40 سالگی میلیونر شد سپس در سن 42 سالگی به شرکت eBay ملحق شد و خیلی زود به درآمد میلیاردی دست‌یافت.

 

مارک

مارک یک سرمایه‌گذار و تاجر آمریکایی است که شرکت AUDIONET را با کمک هم‌دانشگاهی هندی خود تاد واگنر در سن 37 سالگی راه‌اندازی کرد. او از سن 32 سالگی شرکت MicroSolutions خود را به قیمت 6 میلیون دلار فروخت و میلیونر شد. در سن 40 سالگی پس از فروش AUDIONET (نام فعلی Broadcast.com) به یاهو به‌عنوان میلیاردری دست‌یافت.

 

اپرا وینفری

اپرا به خاطر برنامه تاک شو خود شناخته‌شده است. افراد بسیاری او را تأثیرگذارترین زن جهان می‌دانند. اپرا در یک منطقه روستایی فقیرنشین در می‌سی‌سی‌پی به دنیا آمد. اما او خوش‌اقبال بود که در سن 19 سالگی شروع به‌کار به‌عنوان گوینده خبر در شبکه محلی کرد. در سن 29 سالگی او به‌عنوان مجری برنامه WLS-TV’s AM شیکاگو انتخاب شد و در سن 32 سالگی به درآمد میلیونی دست‌یافت. در 49 سالگی به‌عنوان اولین زن سیاهپوست میلیاردر در تاریخ دست‌یافت.

جف بزوس

بزوس در سن 30 سالگی و در سال 1994 شرکت خود به نام ‘Cada bra’ تأسیس کرد. او سایت کتاب‌فروشی آنلاین خود را در سال 1995 به Amazon.com تغییر نام داد. او کار خود را از یک گاراژ آغاز کرد اما به‌سرعت موفق شد و به فروش بالای 20000 دلار در هفته در دو ماه اول دست‌یافت. در سال 1997 در سن 33 سالگی به درآمد میلیونی و دو سال بعد به درآمد میلیاردی دست‌یافت.

 

جِی کِی رولینگ

جی.کی.رولینگ به‌عنوان نویسنده‌ی پرفروش‌ترین مجموعه کتاب‌های دنباله‌دار در جهان شناخته‌شده است. قبل از نویسندگی، رولینگ برای سازمان عفو بین‌الملل کار می‌کرد. در سال 1990, در حالی که او قصد سفر از منچستر به لندن را با قطار داشت، به ایده سری کتاب‌های هری پاتر دست‌یافت. در هفت سال آینده بر روی رمان خود کار کرد و در سن 32 سالگی، او کتاب هری پاتر و سنگ جادو را در سال 1997 منتشر کرد. در سال 2004، رولینگ در سن 38 سالگی به‌عنوان میلیاردری دست‌یافت.

 

آلیسون

الیسون در اواخر سن 20 سالگی شروع به‌کار برای شرکت Ampex کرد. چند سال بعد، با الهام از یک مقاله پژوهشی در مورد سیستم‌های پایگاه داده، آزمایشگاه توسعه نرم‌افزار خود را در سن 33 سالگی تأسیس کرد. در سال 1979 نام شرکت به Relational Software Inc تغییر یافت و در سال 1982، پس از موفقیت محصول شاخص آنها یعنی پایگاه داده اوراکل، نام شرکت به‌طور رسمی به Oracle Systems Corporation تغییر پیدا کرد.

 

جورج لوکاس

جورج لوکاس یکی دیگر از کارآفرینان موفق جهان است. او به‌عنوان خالق فیلم‌های Star Wars و Indiana Jones شناخته‌شده است. او یکی از فیلم‌سازان موفق ازلحاظ مالی در صنعت فیلم آمریکا است. لوکاس در سن 24 سالگی، زمانی‌که برنده کمک‌هزینه تحصیلی شرکت برادران وارنر شد کار خود را در صنعت فیلم آغاز کرد. لوکاس در سن 34 سالگی به‌عنوان میلیونری و در سن 52 سالگی به‌عنوان میلیاردری دست‌یافت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: entrepreneur

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.