013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

در مقاله اصول بازاریابی محتوا – انواع بازاریابی محتوا می خوانید:

اصول بازاریابی محتوا - انواع بازاریابی محتوا

در این مقاله از مدیرنو؛ به اصول و انواع بازاریابی محتوا می‌پردازیم. در ادامه به ۱۸ نکته کاربردی در بازاریابی محتوا اشاره خواهیم کرد. بازاریابی محتوا یا content marketing از روش‌های استراتژیک در بازاریابی است که در آن به‌صورت مستمر به تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار با اهداف برندها پرداخته می‌شود. در بازاریابی محتوا به دنبال جذب، حفظ و تعامل با مخاطبان هدف هستیم. در این مقاله به روش‌های استفاده مجدد از محتوای تولیدشده می‌پردازیم.

استفاده مجدد و باکیفیت کردن محتوای فعلی درواقع به‌عنوان فرایندی برای تبدیل مقالات قدیمی‌تر به چیزی قابل‌استفاده و گاهی جذاب در بازاریابی محتوایی محسوب می‌شود. بگذارید در مورد راه‌های جدید استفاده مجدد از محتوای فعلی و تبدیل آن به چیزی مفید و احتمالاً جذاب‌تر صحبت کنیم.

 

اصول انواع بازاریابی محتوا

۱۸ نکته کاربردی در بازاریابی محتوا

بر طبق گزارش موسسه بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۶، تنها ۳۰% از بازاریابان B2B گفتند بازاریابی محتوا در سازمان‌های آنها مؤثر بوده است. این عدد به‌طور دلسردکننده‌ای کم است چون این عدد نسبت به سال گذشته ۳۸% کاهش‌یافته است. بااین‌حال همچنان ۷۶% از پاسخگویان گفتند که امسال محتوای بیشتری تولید خواهند کرد.

اگر ما احساس می‌کنیم تنها ۳۰% در بازاریابی محتوا مؤثر هستیم، چرا ۷۶% از ما بر تولید محتوای بیشتر برنامه‌ریزی می‌کنیم؟ آیا به این معنا است که استراتژی محتوا برای خلق محتوایِ بازاریابی بیشتر مؤثر نیست؟ بگذارید رویکرد جدید را امتحان کنیم. بگذارید محتوای کمتری تولید کنیم اما مطمئن باشیم سودمندتر هستند، و محتوای بیشتری که می‌دانیم مؤثر نیستند را تولید نکنیم. در تولید کم، تأثیر زیاد وجود آرد، در این مقاله ۱۸ نکته کاربردی با ایده‌هایی برای استفاده مجدد از محتوای موجود آمده است.

سه نوع از انواع محتوای ارائه‌شده که اغلب سازمان‌های B2B در تولید محتوای خوددارند، شامل وبینارها، مقالات وبلاگ‌ها و ایبوک ها هستند. در ادامه ایده‌هایی آمده است تا به کمک آنها از محتوای تولیدشده خود مجدداً استفاده کنید.

 

بخش اول: امکان دسترسی به وبینار خود را افزایش دهید

آیا برای بازاریابی محتوایی وبینار خود موارد زیر را انجام داده‌اید؟ حتماً از مراحل زیر در برنامه‌ریزی محتوای وبینار آینده‌تان استفاده کنید:

۱- اسلایدشیر

آیا با سایت اسلایدشیر آشنایی دارید؟ اسلایدشیر یکی از بزرگ‌ترین وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری ارائه است. محبوبیت این وب‌سایت درزمینه‌ی ارائه به‌قدری است که به آن یوتیوبِ پاورپوینت گفته‌شده است. نسخه‌ای از وبینار خود را در اسلایدشیر به اشتراک بگذارید تا کاربران بیشتری با وبینار شما آشنایی پیدا کنند.

۲- اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها یا گرافیک‌های اطلاع‌رسان (infographic)، نمایشگران تصویری اطلاعات و داده‌ها هستند. این تصاویر درجاهایی که نیاز به توضیح ساده و یا سریع داده‌ها وجود دارد، استفاده می‌شوند. آیا می‌توانید اینفوگرافیک های کلیدی از محتوای وبینار ایجاد کنید؟ آیا اینفوگرافیک های تولیدی را منتشر کرده‌اید؟

۳- توجه به تقاضاهای مخاطبین وبینار

بسیاری از شرکت‌های موفق ۶۵ درصد از ثبت‌نام‌های وبینار را در بین تقاضاهای مشتریان در دوره تبلیغاتی خود به‌دست می‌آورند. به درخواست‌های مشتریان توجه کنید و خدمات موردنیاز آنها را فراهم کنید.

۴- یکپارچه‌سازی وب سایت

این راحت‌ترین راه است، اما اغلب نادیده گرفته می‌شود. چقدر برای مشتری‌ها راحت است تا زمانی که وبینار در حال اجرای شمارا پیدا کنند؟ اگر وبینار خود را در پشت یک بخش وب سایت پنهان کرده‌اید، سعی کنید تا وبینارهای مربوط را در معرض دید بگذارید. وبینار خود را از طریق جستجوهای مختلف در دسترس قرار دهید.

۵- ارتباط با شخص ثالث

اگر هنوز این کار را نکرده‌اید، وبینار خود را به شخص سوم عرضه کنید (برای مثال، به ناشر) کسی که به ازای پرداخت، دسترسی به ثبت‌نام را ایجاد می‌کند و به حجم ثبت نامی فراتر از پایگاه شما منجر می‌شود، این کار برای بهبود تلاش‌های بازاریابی، روش مناسبی است.

۶- تبدیل به متن برای افزایش سئو

تمام موارد زیر را که مربوط به سئو و بازاریابی محتوا هست را در زمان ارائه هر وبینار در نظر بگیرید:

  • یک تکنیک خلاصه‌نویسی، شرح دادن وبینار توسط استاد
  • پرسش و پاسخ بین شرکت‌کنندگان در وبینار و استاد
  • بخش‌هایی که نکته‌های یادگیری کلیدی را در بازه‌های زمانی متناظر برای افرادی که می‌خواهند وبینار را در لحظه تقاضا ببینند، نشان می‌دهد.

 

بخش دوم: ترافیک سایت خود را بسیار بالا ببرید

ما می‌توانیم تفکری مشابه وب سایت را در مورد استراتژی وبلاگ داشته باشیم:

 

7- به آنالیز وب سایت توجه کنید

به ۱۰ تا ۲۰ پست خود نگاه کنید. کدام‌یک بیش‌ترین ترافیک را برای وب سایت شما دارد؟ چرا آنها برای مشتری علاقه ایجاد می‌کنند؟

در بین پست‌های وبلاگ خود به دنبال موضوعات یا عنوان‌های رایج باشید. آیا این موضوع می‌تواند در چند بخش از وبلاگ شما ایجاد شود؟

 

8- موضوعات پرطرفدار را گسترش دهید

آیا موضوع مقاله‌ای خاص باید در یک اسلایدشیر یا وبینار گسترش یابد؟ آیا باید پست‌های بیشتری درباره این موضوع بنویسید؟

 

9- داستان را به‌صورت بصری تعریف کنید: آیا این مقاله در یک اینفوگرافیک جای می‌گیرد؟

 

10- از مصاحبه‌های تصویری استفاده کنید

آیا این موضوع می‌تواند در یک ویدئو پرسش و پاسخ با یکی از مشتریان کلیدی شما به گفتگو گذاشته شود؟

 

11- اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی را نیز فراموش نکنید

گاهی اوقات ما اشتراک‌های شبکه‌های اجتماعی خود را برای دارایی‌های محتوایی “مهم” ذخیره می‌کنیم و پست‌های کم ارزش وبلاگ را فراموش می‌کنیم. آیا این پست را در تلگرام، توییتر، لینکدین، فیسبوک و هر شبکه اجتماعی مرتبط دیگری برای مخاطبان هدف خود به اشتراک گذاشته‌اید؟ چه زمانی؟ در چه بازه زمانی؟

 

12- تأثیرگذارندگان را درگیر کنید

آیا تأثیرگذاران خود را برای به اشتراک گذاشتن پست وبلاگ در شبکه‌های آنها تشویق کرده‌اید؟ چه زمانی؟ با چه بازه‌ای؟

 

بخش سوم: ایبوک های خود را گسترش دهید

اکنون اجازه دهید روش مشابه را برای محتوای طولانی‌تر مثل ایبوک ها، راهنماهای فنی یا ورک بوک ها اعمال کنیم. در این حالت، ما از این دارایی‌های طولانی، چکیده‌های کاربردی ایجاد می‌کنیم.

 

13- از ایبوک ها، اینفوگرافیک بسازید

مفاهیم کلیدی را از محتوای طولانی بیرون بکشید و داستان را در ایفوگرافیک نمایش دهید. می‌توانید این اینفوگرافیک ها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید. اینفوگرافیک ها می‌توانند در داستان‌گویی در تمام مقاطع کمک کنند، خواه در قسمت مشتریان بوده و یا حتی در ارتباطات پیش یا پس از فروش باشد. وقتی شما یک اینفوگرافیک متقاعدکننده ساختید، از آن در فرایند فروش خود استفاده کنید.

 

14- از تصاویر، چارت‌ها و جدول‌ها هم در ایبوک استفاده کنید

شما بی‌شک از منابع برای ساخت تصاویر گویا، چارت‌ها و جدول‌ها استفاده می‌کنید تا مفاهیم را بهتر منتقل کنید.

 

15- می‌توانید ایبوک ها را به پست‌های وبلاگ تبدیل کنید

آیا این موضوع می‌تواند به‌عنوان ۳ یا ۴ پست در وبلاگ منتشر شود؟ اغلب، یک ایبوک از تعداد اندکی پست‌های مشهور وبلاگ گرفته می‌شود. به یاد داشته باشید تا به‌طور معکوس هم بیندیشید- “چطور می‌توانم این ایبوک را به چند بخش تبدیل کنم تا داستان را در چند بخش تعریف کنم؟”

 

16- با یک شخص سوم کارکنید

مشابه وبینارها، ناشران ثالث می‌توانند منابع خوبی برای انتشار ایبوک های شما باشند. ناشران اغلب رابطه‌ی متفاوتی با مخاطبان هدف شما دارند زیرا آنها در تلاش‌اند تا آموزش بدهند، نه اینکه محصول شمارا بفروشند. این به مشتریان هدف شما کمک می‌کند تا محتوای تولیدشده را به‌عنوان یک اطلاعات صنعتی قابل‌اعتماد و با منبع معتبر ببینند.

 

17- بازاریابی مشارکتی با یک شریک

با یک شریک برای به اشتراک‌گذاری محتوای یکدیگر همکاری کنید. شاید شما بتوانید محتوای همدیگر را در خبرنامه ایمیلی خود منتشر کنید یا آن را در شبکه اجتماعی ارسال کنید.

 

18- متنی برای نمایش عمومی

برای بازاریابی محتوا متنی برای نمایش عمومی فراهم کنید. می‌توانید محتواها و متن‌های کلیدی ارائه‌شده توسط مدیرعامل، یا اعضای تیم را به اشتراک بگذارید. متن‌های بسیار خوبی می‌تواند در یک سازمان وجود داشته باشد، اما به‌راحتی توسط حامیان کلیدی برند که هر روز با تماشاگران و مشتریان در ارتباط‌اند نادیده گرفته‌شده و استفاده نمی‌گردد.

تیم خود را تشویق کنید تا روش‌های استفاده مجدد از هر قسمت اصلی محتوا، که توسط شرکت شما خلق‌شده را بیابند. تصور کنید به تیم خود “مرخصی خلق محتوا ” یک ماهه می‌دهید. برای یک ماه، تیم خود را به چالش بکشید تا محتوای جدیدی ایجاد نکنند. آنها فقط اجازه دارند محتوا را از گسترش دادن محتواهای موفق موجود ایجاد کنند. تعجب خواهید کرد اگر ببینید چه قدر می‌توانید محتوای بیشتری تولید کنید.

شما با استفاده مجدد از محتوای خود در جهت تولیدی حتی مفیدتر، سودمندی کلی برنامه‌های بازاریابی محتوا را توسعه می‌دهید و این کار منافع زیادی برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.