Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
شبکه های اجتماعی

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه چرا کسب و کار شما باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کند میپردازیم. سؤال اول که باید از خود بپرسید: آیا مخاطبین و مشتریان هدف شما از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؟ اگر جواب مثبت است، شما هم باید استفاده کنید.
شرکت‌هایی که استفاده از شبکه‌های اجتماعی را نادیده می‌گیرند، درواقع پتانسیل و تعداد زیادی از مخاطبین و مشتریان هدف خود را از دست می‌دهنددرواقع شبکه‌های اجتماعی می‌توانند نقش مهمی در دستیابی به نتایج قابل‌توجه شما ایفا کنند.

شبکه‌های اجتماعی چطور می‌توانند در بهبود کسب‌وکار ما مفید باشند؟

شبکه‌های اجتماعی به شما توانایی ارتباط مستقیم با مشتریان را می‌دهند. هرچه بیشتر دراین‌ارتباط فعال‌تر باشید در پایان نتایج بهتری خواهید گرفت.

1-افزایش آگاهی از برند و وفاداری نسبت به آن

هنگامی‌که شما مطلبی را در شبکه‌ی اجتماعی خود ارسال می‌کنید، هر فردی که شما و یا حساب تجاری شمارا دنبال می‌کند آن را می‌بیند. اگر این مطالب برای آنها ارزشمند باشد، آن را به اشتراک گذاشته و دوستان و دنبال کنندگان آنها نیز این مطالب را خواهند دید. وفاداری نسبت به برند و نام تجاری شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

بیشتر بدانید: چگونه رقبای کسب و کارمان را بهتر بشناسیم؟

برند و وفاداری

2. ارتباط با مخاطبین و مشتریان هدف

چه می‌شد اگر یک کانال دو طرفه میان شما و مخاطبان و مشتریان هدف شما وجود داشت؟ یک لحظه صبر کنید!! بله هم‌چین چیزی وجود دارد و آن شبکه‌های اجتماعی است. چه در شبکه‌های اجتماعی باشید یا نه! به‌هرحال اول از همه مشتریان و مخاطبان هدف شما به دنبال شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط با شما خواهند بود. بنابراین در آنجا باشید.

زیرا هنگامی‌که فرصتی برای افراد جهت ارائه نظرات و درخواست‌هایشان به وجود بیاید، احساس مهم بودن به آنها دست داده، بازخوردهای خوبی خواهید گرفت و از این طریق می‌توانید محصول، خدمات و استراتژی بازاریابی خودتان را بهبود ببخشید.

شبکه های اجتماعی

3– بهبود حفظ مشتری

آنچه که در رابطه با ارتباط با مشتریان گفته شد را به یاد داشته باشید و از آن استفاده کنید. ارتباطات باز و راحت در شبکه‌های اجتماعی، بستر بسیار مناسبی را برای ایجاد روابط عمیق‌تر با مشتریان شما مهیا می‌کندهمان‌طور که قبلاً گفتیم، زمانی که مردم فرصتی برای ارتباط با شما یا ارائه نظرات دارند، باعث می‌شود آنها احساس کنند که صدایی دارند. هنگامی‌که شما به شیوه‌ای سریع و حرفه‌ای پاسخ می‌دهید، شما وفاداری مشتری را افزایش داده که به معنای حفظ بیشتر مشتری خواهد بود.

4– افزایش بازدیدها و دسترسی به وب‌سایت شما

هرزمانی که شما لینک وب‌سایت خود را در یک مطلب منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی خودتان قرار می‌دهید، درواقع نقاط ورود به وب‌سایت خودتان برای مشتریان و مخاطبان را افزایش می‌دهید. برای مثال شما یک مقاله را در وب‌سایت خودتان منتشر کرده و آن را در صفحه اینستاگرامتان به اشتراک می‌گذارید. با افزایش کلیک‌ها و انتقال خوانندگان به وب‌سایت شما علاوه برافزایش مخاطبان و دیده شدن مطالب، رتبه شما در گوگل هم بالا خواهد رفت.

5-باز کردن فرصت برای به اشتراک‌گذاری

به اشتراک‌گذاری اطلاعات و دستاوردها خیلی سریع‌تر از سی سال پیش است. اگر شما یک پیام بازاریابی دارید که می‌خواهید مخاطبانتان آن را در اسرع وقت دریافت کنند، همه‌چیزهایی که باید انجام دهید اینست که آنرا در شبکه‌های اجتماعی خود پست کنید. راه‌های ارتباطی با مخاطبان را به شکل وسیعی باز نگه‌دارید. مزیت این کار اینست که مخاطبان، شمارا مانند فردی مشابه خود می‌پندارند و شمارا به همراه برندتان در ذهن نگه خواهند داشت که ابداً چیز بدی نیست!
مقاله‌ی جدیدی دارید؟ آن را پست کنید. دستاورد جدیدی داشته‌اید؟ آن را منتشر کنید. ساعات کاری عوض‌شده است؟ آن را پست کنید. پرنده‌ای در پشت پنجره دفترتان دست ازسرتان بر نمی‌دارد؟ آن را منتشر کنید. مخاطبان آن را دوست خواهند داشت.

6-رصد کردن رقبا

همه ما در مورد امکانات رصد آماری اینستاگرام، توئیتر و یا لینکدین و یا هر سامانه‌ی رصد آماری شنیده‌ایم. اما اساساً، تماشای فعالیت‌های رقبای شما نه تنها موجب می‌شود که سرعت کار خود را بالا ببرید، بلکه می‌تواند دید بیشتری به شما بدهد. با این نوع اطلاعات، شما می‌توانید اقدامات تجاری رقبای خود را مقایسه و از این نکات برای بهبود استراتژی‌های کسب‌وکار خود برای جلوگیری از رکود استفاده کنید. امیدواریم راهکارهای ارائه‌شده در این مقاله برایتان مفید بوده باشد. بتوانید با یک برنامه‌ریزی صحیح و اصولی استراتژی‌های مناسبی را در شبکه‌های اجتماعی خود دنبال کنید.

اینستاگرام مدیران نواندیش یکی از کانال‌های ارتباطی ما با شما همراهان گرامیست. با ما همراه باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع : mayecreate

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.