باید ها و نبایدهای استفاده از هشتگ اینستاگرام

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram
استفاده از هشتگ هشتک اینستاگرام

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به بررسی بایدها و نبایدهای استفاده از هشتگ اینستاگرام می‌پردازیم. امروزه به‌ندرت می‌توان فردی را یافت که نداند هشتگ چیست. در واقعاً واژه‌ی هشتگ به‌قدری محبوب و شناخته‌شده شد که در سال ۲۰۱۰ در فرهنگ لغت آکسفورد گنجانده شد.

در حال حاضر در اکثر گوشی‌های تلفن همراه یک و یا چند شبکه اجتماعی محبوب نظیر گوگل پلاس، توئیتر، فیسبوک و … وجود دارد. هشتگ احتمالاً محبوب‌ترین ابزار طبقه‌بندی محتوا در شبکه ‌های اجتماعی است. این مطالب به شما امکان می‌دهد محتوای مربوطه را از افراد و کسب‌وکارهای دیگر پیدا کنید. هشتگ همچنین به شما اجازه می‌دهد که با سایر کاربران در خصوص یک موضوع مشترک، ارتباط برقرارکنید.

شناخت چگونگی استفاده از هشتگ برای موفقیت شما در رسانه‌های اجتماعی بسیار مهم است. در اینجا بهترین شیوه‌ها برای کمک به موفقیت در این عرصه وجود دارد.

بایدهای در استفاده از هشتگ اینستاگرام

اینستاگرام

هنگام استفاده از هشتگ ، خاص باشید:

هر چه بیشتر هشتگ خودتان را خاص و متمایزکنید، به دنبال آن مخاطبان خاص خودتان را بهتر هدف‌گیری کرده‌اید. معمولاً مخاطبان خاص بیشتر و هدف‌گیری شده به معنای تعامل بیشتر خواهد بود. اگر هشتگ اختصاصی تجاری خودتان را ندارید، چند موردی را که با فعالیت شما همخوانی دارد بیابید.

درحالی‌که هشتگها در تمام شبکه ‌های اجتماعی یک هدف بنیادی برای برچسب زدن و کشف محتوا دارند. استفاده از هشتگ همچنان برحسب نوع شبکه متفاوت است. هشتگ ها در پلتفرم اشتراک عکس و ویدئو اغلب بیشتر بر توصیف محتوا تمرکز می‌کنند. در توییتر، هشتگها بیشتر به یک موضوع یا گروهی از افراد متمرکز هستند که شما مایل به برقراری ارتباط با آنها هستید. قبل از استفاده از هشتگ، در مورد راه مناسب برای استفاده از آنها برای آن شبکه خاص تحقیق کنید. اکثر شبکه‌ها راهنمای انتخاب و استفاده از هشتگ رادارند. همچنین برای هر شبکه، در شناسایی و کشف محبوب‌ترینها و مرتبط‌ترین هشتگ در موضوع خاصی که بر روی آن کار می‌کنید، زمان اختصاص بدهید.

به دنبال هشتگ مرتبط باشید:

هشتگ های نام تجاری نباید فقط مستقیماً نام تجاری شمارا ذکر کنند، بلکه باید نماینده‌ی برند شما و آنچه که عرضه می‌کنید و حرفه‌ی شما باشند. هشتگ بانام تجاری نه تنها مشارکت و تعامل را افزایش می‌دهد، بلکه همچنین تمام پستهایی را که با آن در یک صفحه برچسب‌گذاری شده‌اند را سازماندهی می‌کندهشتگ نام تجاری نیز یک راه عالی برای افزایش آگاهی برای کمپین‌های کسب‌وکار هستند.

هشتگ

نبایدها در استفاده از هشتگ

هشتگ خیلی طولانی و یا خیلی هوشمندانه استفاده نکنید:

باید حتی الامکان هشتگ برندتان را کوتاه و جالب نگه‌دارید. هیچ فردی فقط به خاطر اینکه نمی‌خواهد کاراکترهای زیادی را تایپ کند، از هشتگ استفاده نمی‌کندازآنجایی‌که هشتگ برای آسان‌تر یافت شدن محتوای موردنظر ایجادشده‌اند، بنابراین پیچیده کردن و بیش‌ازحد خاص کردن آن می‌تواند کار جستجو را دشوارتر کند.

هشتگ های بیشتر از کلمات بکار نبرید:

کاربران شبکه‌ های اجتماعی اغلب بیش‌ازحد از هشتگ استفاده می‌کنند. بسیاری از کاربران اینستاگرام بیش‌ازاندازه بر این موضوع پافشاری می‌کنند که هشتگ های بیشتر برابر است با لایکها و دیده شدن بیشتر. بنابراین ارسال‌های خود را تا جای ممکن با هشتگ پر می‌کنند (به‌طور میانگین تا ۳۰ عدد هشتگ). حقیقتاً شما نیازی به استفاده از ۳۰ هشتگ در هر ارسال ندارید. حتی اگر با این کار فالوئر زیادی بدست آورید، اکثر آنها فالوئرهای اشتباهی یا اسپمرها و یا افرادی که فقط دوست دارند متقابلاً فالو بشوند خواهند بود. به‌جای این کار بر روی خاص بودن متمرکز شوید.

همه‌چیز را هشتگ دار نکنید:

هشتگ در حقیقت برای کشف شدن سریع‌تر مطالب و محتوای شما برای طیف وسیعی از مخاطبین هستند و قطعاً تمام محتوایی که شما تولید می‌کنید قرار نیست در این فهرست‌ها قرار بگیرند. به‌عنوان‌مثال، اگر یک متن خبری را به‌سادگی به اشتراک می‌گذارید، هشتگ را از آن حذف کنید. اگر یک پست وبلاگ می‌نویسید که اخبار را تجزیه‌وتحلیل می‌کند، آنگاه از هشتگ استفاده کنید.

استفاده از هشتگها به شما امکان تأثیر گذاری بر روی مخاطبان شبکه اجتماعی می‌دهد. بهترین محتوا و مطالب خود را منتشر و هشتگ مناسب و بجا خلق کنید.

جهت ارتباط با مشاوران ما می‌توانید با شماره ۳۴۹۳۴۰۱۳ تماس گرفته و یا از طریق صفحه مشاوره مدیران نواندیش با ما در ارتباط باشید.

 

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x