Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
بازاریابی اینفلوئنسری

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه چگونه بازاریابی اینفلوئنسری انجام دهیم می پردازیم. اینفلوئنسر کیست و بازاریابی اینفلوئنسری (Influencer Marketing) چیست. در ادامه با ما همراه باشید. در طی سال‌های گذشته دیجیتال مارکتینگ تغییرات زیادی کرده. به یاد داریم که اولین بار برای بازاریابی از وبلاگ‌ها و سایت‌ها استفاده می‌شد، سپس یوتیوب و اکنون هم اینستاگرام اهمیت زیادی پیداکرد.

در محبوبیت و حضور گسترده قشر زیادی از مخاطبان در اینستاگرام هیچ شکی نیست، بنابراین از دست دادن فرصت تبلیغ، معرفی و عرضه‌ی کالا و یا خدمات در این ویترین استثنایی چیزی جز ضرر برای شما به دنبال ندارد.

در این مقاله خواهید خواند:

 

اینفلوئنسر کیست؟

به افراد تأثیرگذار و شناخته‌شده در شبکه‌های اجتماعی اینفلوئنسر می‌گویند. بازاریابی اینفلوئنسری (Influencer Marketing) این روزها اهمیت زیادی پیدا کرده که در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

پژوهش‌های اخیر نشان داده که میزان نرخ رشد فالوئرهای یک کاربر در این شبکه اجتماعی در بالاترین میزان می‌باشد. این موضوع می‌تواند یکی از دلایل محبوبیت این رسانه برای دست‌اندرکاران مقوله‌ی بازاریابی اینفلوئنسری باشد. همچنین تحقیقات مشابه اثبات کرد که نرخ تعامل در اینستاگرام نسبت به سایر کانال‌های شبکه‌های اجتماعی بالاتر است. بر اساس نظرسنجی های انجام شده اخیر از 150000 اینفلوئنسر موردبررسی، بیش از 90% آنها اینستاگرام را به‌عنوان پلتفرم اول خود انتخاب کردند.

 

ایجاد کمپین بازاریابی اینفلوئنسری مؤثر

بنابراین اگر شما قصد دارید که یک کمپین بازاریابی اینفلوئنسری مؤثر اجراکنید، اینستاگرام بهترین گزینه است. در ادامه نکات مهمی در این مورد آورده شده :

 

1- اهداف به درستی تعریف و تعیین شود

تعیین چگونگی دستیابی به موفقیت برای شما بسیار حیاتی است، با این کار سنجش میزان کسب موفقیت به‌آسانی در دسترس شما خواهد بود. اهداف شما هر چه که هست، به شکل شفاف آن را تعیین کرده تا کمپین خود را به بهترین شکل اجرا و زمانی که نیاز باشد آن را ارتقاء دهید.

 

2- تعریف معیارهای عملکرد (key performance indicator)

اکنون‌که شما یک هدف تعیین‌شده دارید، می‌توانید معیارهای عملکرد کلیدی را تعیین و با آن میزان موفقیت کمپین خود را اندازه‌گیری کنید. کدام معیار مربوط به هدف شماست؟

به‌عنوان‌مثال، معیارهایی هایی مانند افزایش تعداد فالوئرها، میزان مشارکت کاربران و … برای ارتقاء و شناخته شدن برند بسیار ضروریست. اگر هدف شما اینست که درآمد بیشتری بدست آورید، به‌طور عمده به معیارهایی مانند نرخ کلیک یا نرخ تبدیل می‌پردازید.

 

3- به دنبال تأثیرگذاران ایده آل خود باشید

چه نوع از تأثیرگذاران یا اینفلوئنسرها می‌توانند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کنند؟ آیا می‌خواهید با استفاده از یک فرد بسیار معروف به سطح بالایی از محبوبیت برسید؟ آیا می‌خواهید اعتماد مخاطبان کمتر اما مرتبط را از طریق افراد تأثیرگذار با معروفیت کمتر به‌دست آورید؟ قبل از اینکه به‌ میزان تأثیرگذاری بیاندیشید، ابتدا باید به مهم‌ترین جنبه نگاه کنید: ارتباط.

شما باید با تولیدکنندگان محتوایی که مربوط به حوزه‌ی کاری شما هستند کارکنید. علاوه بر ارتباط، فاکتور مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید میزان تعامل و یا نرخ تعامل می‌باشد. یک فرد تولیدکننده محتوا با نرخ تعامل بالا نشانگر آنست که او در حال ایجاد مطالب و محتواهایی است که مخاطبان به آنها علاقه‌ی بیشتری دارند.

در مقاله “۶ راه کلیدی برای جذب مشتریان از شبکه‌های اجتماعی” از مدیرنو، به‌طور کامل به توضیح این مورد پرداخته‌ایم.

4- اجرای کمپین بازاریابی مطابق با اهداف

انواع مختلفی از کمپین‌های بازاریابی اینفلوئنسری وجود دارد که می‌توان در اینستاگرام اجرا کرد. می‌توانیم از تأثیرگذاران یا اینفلونسرها بخواهید که محصول یا خدمات شمارا به نمایش بگذارند و در مورد مزایای آن توضیح دهند. یا اینکه فقط یک تصویر یا ویدئو از محصولات شما منتشر کرده  و شمارا منشن کنند. از این طریق می‌توانید در مورد محصولات و خدمات خود در جامعه هدف مرتبط اطلاع‌رسانی کنید.

پیشنهاد مطالعه: کمپین‌های بازاریابی اثربخش چگونه ایجاد می‌شوند؟

 

5- پیگیری نتایج

فقط اجرای بازاریابی اینفلوئنسری در اینستاگرام کافی نیست. این تلاش و کمپین شما باید نتایجی را هم به دنبال داشته باشد که بر اساس شما تشخیص بدهید که در کدام بخش‌ها به آن اندازه که سرمایه‌گذاری کرده‌اید، بازخورد ندیده‌اید. همینطور اینکه متوجه خواهید شد که آیا به ارتقا و یا تغییرات خاصی نیاز دارید یا خیر. برای سنجش معیارهایی که در نظر دارید، از سایت‌ها و نرم‌افزارها و منابع مختلفی را می‌توان بکار برد تا از چگونگی پیشرفت و رشد فالوئرها و بازخوردها و …مطلع شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.