Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
6 راه کلیدی برای جذب مشتریان از شبکه های اجتماعی

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به 6 راه کلیدی برای جذب مشتریان از شبکه‌ های اجتماعی می‌پردازیم. شاید در ابتدا زمانی که به بهبود و ارتقای کسب و کار خود می‌اندیشید، به استفاده از شبکه اجتماعی به‌عنوان یک راه مؤثر فکر نکنید. اما باید بدانید در قرن بیست و یکم بدون شبکه ‌های اجتماعی به‌عنوان بخشی از بازاریابی دیجیتالِ شما، موفق نخواهید شد.

 

در مقاله جذب مشتریان از شبکه های اجتماعی خواهید خواند

 

هزاران مشتری بالقوه در شبکه‌ اجتماعی وجود دارند که منتظر شنیدن در مورد تجارت و کسب و کار شما هستند. اگر با آنها تعامل نداشته باشید، رقبای شما این کار را انجام خواهند داد. که این موضوع به معنای از دست دادن میزان زیادی از بازار فروش است.

 

چگونه از شبکه اجتماعی برای بازاریابی استفاده کنیم؟

حتی اگر اهمیت شبکه اجتماعی را درک کرده باشید، شاید ندانید که چگونه استراتژی بازاریابی در شبکه‌ اجتماعی خود را شروع کنید و سردرگم شوید. این مقاله در همین راستا، مواردی که باید در مورد بازاریابی از طریق شبکه اجتماعی و کسب مشتریان بیشتر را برای شما شرح خواهد داد.

 

مشخص کنید که مشتری و بازار هدف شما چیست؟

اولین موضوعی که باید در مورد شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی درک کنید اینست که همه‌ی افراد قرار نیست به محصول شما علاقه نشان دهند. همچنین اینکه افرادی که جزء مخاطب هدف و اصلی شما نیستند نیز در مسیرتان قرار می‌گیرند. نخست، تیم بازاریابی شما باید تعیین کند. که مخاطبِ هدف و اصلی شما چه افرادی هستند. بعدازآن، شما چگونگی رسیدن به آنها را بررسی کنید.

برای مثال اگر شما تجهیزات کمپینگ و گردشگری می‌فروشید دلیلی ندارد که به دنبال آنهایی باشید که علاقه‌ای به کمپینگ ندارند. یا امکان انجام دادن آن برای آنها وجود ندارد. گروه‌های هدف را مشخص و محدود کنید. بعدازآنست که سایر موضوعات و مسائل در مورد استراتژی شما از آن نقطه به جریان می‌افتد.

آیا تابه‌حال می‌دانستید که شما به‌طور ویژه‌ای از طریق تبلیغات در شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک می‌توانید مخاطبان خود را هدف گیری کنید؟ با استفاده از قابلیت‌های تجاری این برنامه‌ها، می‌توانید افراد یک منطقه خاص و یا دارای سلیقه و علاقه‌ی بخصوصی را شناسایی نمایید. مطالب خود را در معرض دید هزاران نفر از مخاطبان خاص خود قرار دهید. داشتن فالوئرهای یکپارچه و بالا نیاز به تلاش و کار زیادی خواهد داشت. بنابراین نخست نسبت به هدف گذاری و اختصاص زمان مناسب به فعالیت تجاری در اینستاگرام اطمینان حاصل کنید. مقاله “روش‌های کاربردی برای جذب فالوئرهای بیشتر در اینستاگرام” در این زمینه به شما کمک می‌کند.

 

محتوای تبلیغاتی بنویسید

محتوای تبلیغاتی بنویسید که افراد نسبت به خواندن آن علاقه‌مند شوند. یکی از راه‌هایی که شما از طریق آن قادر خواهید بود تا با مشتریان در شبکه‌ اجتماعی در تعامل باشید، ارائه‌ی محتوا و مطالب مناسب به آنهاست. حقیقت اینست که بسیاری از افراد در شبکه اجتماعی به شکل جدی به دنبال مطالب و مقالات مفصل و متفکرانه‌ هستند. که بتواند در زندگی‌شان مفید واقع شود. آنها نمی‌خواهند مقاله‌ای را که هیچ‌چیز خاصی را بیان نمی‌کند، بخوانند.

مقالات و مطالب در وبسایت و صفحات شما بایستی اطلاعات کلیدی و شفافی در خصوص کسب و کار و تجارت شما ارائه کند. و یا مطلبی را به آنها منتقل کنید که از قبل نمی‌دانستند. اگر تاکنون وبلاگ و صفحه‌ای در خصوص تجارت  و کسب و کار خود ندارید، قبل از شروع بازاریابی رسانه‌های اجتماعی باید آن را ایجاد کنید.

صفحه و وبلاگ شما تبدیل به مهم‌ترین جلوه‌گاه و ویترین برای مشتریانی که قبل از خرید می‌خواهند اعتبار شمارا بسنجند، خواهد شد. درواقع شما باید مطالب ارسالی و وبلاگ خود را ازنظر احساسی برای مشتریان خود جذاب کنید. زیرا پژوهش‌های حوزه‌ی تبلیغات نشان داده که عکس‌العمل احساسی یک فرد به تبلیغ بیشتر از قصد و تمایل آن فرد در خرید کالا مؤثر است.

 

از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید

در این بخش اگر می‌خواهید کسب و کار خود را بهبود ببخشید، به داشتن لیستی از ایمیل‌های مشتریان خودتان تیازدارید. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی تنها محدود به فعالیت‌های شما در شبکه اجتماعی نیست. بلکه شامل تمامی تعاملات با مشتریان در همه حوزه‌های دیجیتال می‌شود.

از طریق وبسایت و یا شبکه اجتماعی خود شروع به جمع آوری ایمیل‌ها کنید. تا با مشتری‌های خود به‌طور مستقیم در ارتباط باشید. شما می‌توانید ایمیل‌های خود را به همراه کوپنها، تخفیف‌ها ارسال کنید. یا به آنها بگویید که مطلب جدیدی در وبسایت منتشرشده است.

 

به بازخوردها توجه کنید

زمانی که شروع به کار در شبکه‌ اجتماعی می‌کنید و معمولاً  آنلاین هستید. به‌طورمعمول از طرف مشتریان خود بازخوردهای آنلاین خواهید داشت. افراد مختلفی شروع به اظهارنظر در مورد مطالب، محصول و یا خدمات شما خواهند کرد. از این طریق متوجه خواهید شد که کدام موارد نیاز به بهبود یافتن دارند. یا در چه قسمت‌هایی دارید به خوبی عمل می‌کنید. نظرات افراد مختلف را در این زمینه‌ها نادیده نگیرید. به‌تمامی نظرات دنبال کنندگان خودپاسخ بدهید. زیرا این عمل احساس دیده شدن و اهمیت دادن به آنها منتقل می‌کند. همچنین باعث تقویت حس وفاداری نسبت به محصول و یا خدمات شما می‌شود.

 

در شروع کار با شبکه اجتماعی عجله نکنید

بسیاری از بازاریابان فکر می‌کنند که در ابتدا بهتر هست که هر چه سریع‌تر وارد این شبکه‌ها شوند. و شروع به ارسال مطالب در همه‌جا کنند. باید توجه داشت که تمام استراتژی در این روش خلاصه نمی‌شود. بهتر آنست که در ابتدا با یک یا دو شبکه که می‌توانید تمرکز بهتری بر روی ایجاد محتوا در آنها داشته باشید، شروع کنید. زمانی که دنبال کنندگان مناسبی در این شبکه‌ها به‌دست آوردید آن‌وقت می‌تواند به فکر فعالیت در دیگر شبکه‌ها هم باشید.

 

محتوای چند رسانه‌ای جذاب تولید کنید

یکی از دلایل اصلی هدایت کسب و کار خود به سمت این شبکه های اجتماعی، ایجاد مطالب چند رسانه‌ای و مولتی مدیا جهت جذب و تعامل بهتر با مخاطبان میباشد. اگر شما تنها به ارسال مطالب خسته‌کننده و غیر جذاب بسنده کنید، دلیلی برای داشتن حساب کاربری این شبکه‌های اجتماعی نخواهید داشت.

مطمئن شوید که تیم بازاریابی شما می‌داند که مخاطبان شما از دیدن چه مطالبی لذت می‌برند و به آن جذب می‌شوند. بعدازآن سازندگان محتوا می‌توانند بر ایجاد تصاویر، فیلم و مقالاتی که برای آن دسته از مخاطبان خاص شما جذاب است متمرکز شوند. امروزه در قرن بیست و یکم کار کردن با شبکه های اجتماعی امریست که هرکدام از فعالیت‌های تجاری باید روی آن تمرکز داشته باشند. در غیر این صورت منجر به‌غفلت از هزاران مشتری بالقوه خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: smallbiztrends

 

پیشنهاد مطالعه:

 

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.