Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
روش های کاربردی برای جذب فالوئرهای بیشتر در اینستاگرام

در این مقاله از مدیرنو؛ به روش‌های کاربردی برای جذب فالوئرهای بیشتر در اینستاگرام می‌پردازیم. در ادامه روش‌های کاربردی برای جذب فالوئرهای بیشتر در اینستاگرام را شرح خواهیم داد. از سال 2012 به بعد و تغییرات عمده اینستاگرام تقریباً همه‌ی افراد می‌دانند که چه نقش مهمی را در دنیای شبکه‌های اجتماعی ایفا می‌کند. اینستاگرام در حال حاضر بیش از 500 میلیون کاربر دارد. بنابراین اگر تابه‌حال به‌قدرت این برنامه در شبکه‌ی اجتماعی شک داشتید، وقت آنست که نظر خود را تغییر دهید!

به‌طورکلی استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند یک راه نسبتاً دشوار و با فوت‌وفن بسیار برای جلب مخاطب بیشتر و موردنظر باشد. شاید دلیل اینکه برخی از اهالی کسب و کار و فروش شانسی برای آن قائل نمی‌شوند هم همین باشد.

کاربران فعال زیادی در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و بسیار بعید خواهید بود که هیچ‌کدام از مشتریان شما دارای حساب کاربری نباشند. برای شروع کار، شناختن مخاطبِ هدف اهمیت زیادی دارد. اگر شما بعد از یک بررسی متوجه شدید که اکثر مشتریان شما در اینستاگرام حضور ندارند، دلیلی ندارد که وقت و انرژی خودتان را در آنجا تلف کنید، به برنامه‌ی دیگری که احتمال وجود میزان بیشتری از مشتری‌های شما در آن وجود دارد مراجعه کرده و مخاطبان موردنظر خودتان را در آن بیابید.

اگر متوجه شدید که اینستاگرام همان‌جاییست که اکثر مشتریان شما در آنجا هستند، بسیار عالیست. داشتن فالوئرهای یکپارچه و بالا نیاز به تلاش و کار زیادی خواهد داشت، بنابراین نخست نسبت به هدف‌گذاری و اختصاص زمان مناسب به فعالیت تجاری در اینستاگرام اطمینان حاصل نمایید.

پیشنهاد مطالعه: چگونه از اینستاگرام بیشترین استفاده را ببرید

روش های کاربردی برای جذب فالوئرهای بیشتر در اینستاگرام

روش های جذب فالوئرهای بیشتر در اینستاگرام

1- تکمیل پروفایل اینستاگرام به‌درستی

یکی از راه های جذب فالوئرهای بیشتر در اینستاگرام ایجاد یک پروفایل که افراد مختلف به آن علاقه‌مند شوند، بسیار مهم هست. نام، نام پروفایل، تصویر و شرح بایستی به بهترین وجه ممکن انتخاب شوند زیرا کاربران با دیدن آنها تصمیم خواهند گرفت که تصاویر دیگر شمارا ببینند و یا حتی از وبسایت شما هم دیدن کنند. پروفایل شما نقطه‌ی شروع کار خواهد بود بنابراین باید کارایی و کیفیت بالایی داشته باشد.

اگر در حال حاضر حساب کاربری در اینستاگرام ندارید، جای نگرانی نیست. ایجاد یک حساب کاربری در آن رایگان و فوق‌العاده آسان میباشد. یا حتی اگر هم‌اکنون هم در آن اکانت دارید، در صورت نیاز برای تأثیر گذاری بیشتر می‌توانید مشخصات و نام کاربری آن را ویرایش کنید.

مشخصات و جزئیات پروفایل شما باید نشان دهد که شما چه کسی هستید و ارزش کسب و کار شما به چه میزان است. همیشه باید آدرس وب‌سایت شما در بخش توضیحات و شرح صفحه‌ی تجاری شما وجود داشته باشد: زیرا تنها جایی که شما می‌توانید یک لینک قابل کلیک شدن قرار دهید، همین قسمت است.

 

2- تصاویر با کیفیت در اینستاگرام قرار دهید

در اینستاگرام مهم‌ترین چیز عکس و تصویر است. کپشن و توضیحات عکس در رده‌ی بعدی قرار می‌گیرد که آن‌هم اهمیت دارد. در زمان کار با اینستاگرام باید به روش‌های ایجاد عکس‌های جذاب و گیرا فکرکنید.

تمام عکس‌هایی که قرار می‌دهید باید باکیفیت بالا باشند. بهتر هست به‌جای استفاده از عکس‌های گوگل یا عکس‌های رایگان سایت‌ها، از عکس‌های اصلی خودتان استفاده کنید. همچنین اینکه استفاده از عکس‌هایی که به موضوع خاصی ارتباط داشته باشند، نیز می‌تواند فکر خوبی باشد. مثلاً اگر می‌خواهید در مورد یک موضوع جدید و مهم که همه افراد از آن مطلع شده‌اند مطلبی ارسال کنید، صبر کردن بیش‌ازحد نمی‌تواند مؤثر باشد.

اگر مطلع شده‌اید که افراد در حال صحبت کردن در مورد آن موضع مهم و جدید هستند و شما عکسی از آن دارید، درنگ نکنید و سریع آن را به اشتراک بگذارید. حتماً محل تصویری را که قرار می‌دهید درج نمایید. زمانی که شما این کار را انجام می‌دهید تمام کاربرانی که آن محل موردنظر را جستجو می‌کنند تصویر شما و دیگر عکس‌هایی که در آن محل گرفته‌شده‌اند را مشاهده می‌کنند.

 

3- انتخاب هشتگ های مناسب

هشتگ در هیچ‌کدام از برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی به‌اندازه اینستاگرام اهمیت ندارد. اگر یک هشتگ مناسب برای تصویر خود انتخاب نمایید بدین معنیست که تصویر خودرا در معرض مخاطبین بیشتر قرار خواهید داد.

هشتگ نیاز به خاص بودن دارد و اما نه خیلی خیلی خاص!! برای مثال اگر شما محصولات آرایشی می‌فروشید، ضروریست که شما هشتگ های بیشتری از این دو هشتگ #محصولات و #آرایشی داشته باشید. از هشتگ های خیلی منحصر به فرد و طولانی استفاده نکنید بعلاوه اینکه زمانی که در حال نوشتن توضیحات برای تصویر خود و هشتگ گذاری هستید، اینستاگرام پیشنهادهایی را برای شما نمایش داده و همچنین به شما می‌گوید که چه تعداد از پست‌های ارسالی این از این هشتگ ها در حال استفاده هستند.

درواقع هشتگ می‌تواند مؤثرترین راه برای افزایش دنبال کنندگان شما باشد. شما مجاز به استفاده از 30 هشتگ برای هر عکس ارسالی خود هستید و پیشنهاد می‌شود که تمامی آن و یا حداقل 25 هشتگ برای آن انتخاب نمایید.

پیشنهاد مطالعه: باید ها و نبایدهای استفاده از هشتگ اینستاگرام

 

4- همکاری و تعامل با دیگر کاربران

اگر با دیگر کاربران تعامل و همکاری داشته باشید آنها از طرف اینستاگرام متوجه خواهند شد که شما پست آنها را پسندیده‌اید یا آنها را دنبال کرده و یا نظری را در زیر پست آنها درج کرده‌اید.

ابراز وجود بیشتر، برابر هست با مورد توجه قرار گرفتن بیشتر شما. یک فرد شاید بر روی حساب کاربری شما کلیک کند تا بیشتر در مورد افراد دیگری که او با آنها در تعامل است اطلاعات کسب کند.

بسیاری از کاربران تمایل دارند تا در ازای دنبال شدن به‌طور متقابل شمارا نیز دنبال کنند. همین قضیه برای پسندیدن موضوعات و درج نظر نیز صدق می‌کند. بنابراین هر چه شما در تعامل با کاربران دیگر تلاش کنید، به همان میزان نیز بازخورد مثبت خواهید داشت.

بعد از انتخاب هشتگ موردنظر جهت برقراری ارتباط بیشتر، زمانی که آخرین تصاویر یک کاربر یا یک صفحه تجاری را مشاهده می‌کنید. یکی از آنها را کلیک کرده و خود صفحه‌ی موردنظر را دنبال کنید. زمانی که در صفحه پروفایل هستید آنها را دنبال کنیدو سه تصویر اخیر آنها را لایک نمایید.

 

5- ایجاد یک برنامه‌ی مدون و منظم ارسال مطلب و دنبال کردن آن

ارسال محتوا و مطالب بر اساس یک برنامه‌ی زمانی مناسب و دنباله‌دار شمارا به سمت داشتن مخاطبان بیشتر و وفادارتر هدایت می‌کند. اگر مطلبی در صفحه‌ی خود ارسال نکنید، چیز با ارزشی در صفحه‌ی خود نخواهید داشت و کاربران دلیلی برای دنبال کردن شما نخواهند داشت. ایجاد یک برنامه‌ی ارسال مطلب یک موضوع است و اما درواقع ادامه دادن آن یک قضیه‌ی دیگر است.

ارسال مطالب به‌طور پیوسته امر مهمیست زیرا دنبال کنندگان شما می‌دانند که همیشه مطلب جالبی از سمت شما خواهند داشت. همچنین این موضوع بدین معنیست که شما در صدر موضوعات دیده شونده‌ی آنها هستید و زمانی که آنها هشتگی را که شما در پست خود آورده‌اید را جستجو می‌کنند، تصویر شما جز اولین تصاویر آنها خواهد بود.
زمانی که بحث زمان‌بندی ارسال مطالب پیش می‌آید، بسیاری از متخصصین چیزهای متفاوتی به شما دراین‌باره خواهند گفت. حقیقت اینست که هیچ برنامه‌ی جادویی و عالی در این مورد وجود ندارد که بتواند در همه‌ی زمینه‌های تجاری پاسخگو باشد.

 

اول از هر چیزی باید شرایط خودرا در نظر بگیرید.

تداوم در اینجا نقش کلیدی دارد پس محدودیت‌های خودتان را بدانید. طوری برنامه‌ریزی نکنید که مثلاً روزی سه پست داشته باشید اما در درازمدت عملی نباشد و زمان آن را نداشته باشید. خودتان را هم بیش‌ازاندازه محدود نکنید. ایجاد مطلب در اینستاگرام را به یک تجربه‌ی جالب برای خودتان تبدیل کنید بعدازاینکه محدودیت‌ها و اوضاع خودتان را سنجیدید می‌توانید، از راهنمایی‌های زیر هم بهره‌مند شوید:

  • هرچند روز یک‌بار یک و یا دو پست. درصورتی‌که به‌عنوان مالک یه کسب و کار زمان کافی برای مدیریت صفحه ندارید همین کار را انجام دهید.
  • 5 تا بیست استوری در روز. به نظر زیاد می‌رسد اما استوری واقعاً مانند ایجاد یک پست کامل و حرفه‌ای نیاز به‌وقت ندارد.
  • هفته‌ای دو و یا سه ویدئوی لایو.
  • یک یا دو ارسال در روز

نگاهی به افراد و حساب‌های موفق و پربازدید اینستاگرام و یا حتی رقبای بزرگ خودتان بیندازید و متوجه خواهید شد که این کاربران به‌طورمعمول روزانه حداقل سه ارسال انجام می‌دهند.

اگر شما دارای یک کسب و کار کوچک هستید احتمالاً منابع کافی برای ارسال پست به‌طور روزانه نخواهید داشت. بااین‌حال ارسال روزانه یک پست بسیار حائز اهمیت است زیرا یک ارتباط تنگاتنگی بین زمانی که برای ارسال مطالب اختصاص می‌دهید با تعداد دنبال کنندگان شما وجوددارد. هر چه تلاش کنیدکه بیشتر دیده شوید مطمئن باشید که دنبال کننده‌ی بیشتری هم خواهید داشت. اگر کاربران نتوانند شمارا پیدا کنند چطور می‌توانند شمارا دنبال کنند؟ پست‌ها نباید فقط شامل عکس باشند. هرازگاهی بایستی با چند ویدئو به آنها تنوع بدهید و همین‌طور اینکه تصاویر خودتان را با استفاده از نرم افزارهای متنوع ویرایش و باکیفیت کنید.

پیشنهاد مطالعه: 5 راه سریع و آسان برای افزایش و جذب فالوئرهای شبکه های اجتماعی

5 تا 20 پست استوری در روز

شما نیاز به صرف زمان زیاد برای ویرایش و نوشتن کپشن طولانی و هشتگ های بسیار نخواهید داشت. پست‌های استوری همیشه در بالای قسمت فید نمایش داده می‌شود. مکان استوری شما در صف استوری ها بستگی به چگونگی آخرین تصویر ارسالی شمادارد. پس اگر می‌خواهید همیشه نفر اول در این صف باشید باید هر روز تعداد زیادی عکس و فیلم ارسال نمایید. استوری به‌طورمعمول 15 ثانیه طول می‌کشد. بنابراین سعی کنید که صفحه‌ی خودرا به بهترین شکل و مؤثر پر از تصاویر و فیلم‌های با کیفیت و تأثیرگذارکنید.

 

2 یا 3 ویدئوی زنده در هر هفته

بسیاری از اهالی کسب و کار تمایلی به استفاده از این ویژگی ندارند. زیرا از این ویژگی اطلاعی نداشته و یا نمی‌خواهند ویدئویی از خود منتشر کنند. فیلم زنده راه بسیار مؤثری برای جلب‌توجه و ارتباط با کاربران است.

همچنین توجه داشته باشید که شما نیازی ندارید تا در این ویدئوها باشید. می‌توانید به موضوع دیگری اشاره‌کنید. این ویدئوها نباید بسیار طولانی باشند. فقط تا حدی طول بکشند که فرصت حضور کاربران و شنیدن مطلب فراهم شود.

برای جذب دنبال کنندگان بیشتر باید زمانی که بیشترین مخاطبان شما آنلاین هستند یک ویدئوی زنده ترتیب بدهید. همچنین اگر شما می‌خواهید یک ویدئوی زنده را اجراکنید با یک تصویر دنبال کنندگان خودرا از قبل مطلع نمایید تا زمان کافی برای آنها فراهم کنید.

نکته‌ی مهم اینست که سعی کنید ویدئوهای شما حالت طبیعی و ساده داشته باشند. این‌طور القا نکند که از روی یک دستورالعمل و یا نوشته در حال اجرا شدن هستند. توجه داشته باشید که در حال اجرای یک کمدی و یا درام نیستید، این یک ویدئوی زنده می باشد. مخاطبین دوست ندارند که یک اجرای کورکورانه و مقید به یک روش سرد و از روی اجبار را مشاهده کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.