013-34934
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

در مقاله اهمیت ویدئو مارکتینگ می خوانید:

اهمیت ویدئو مارکتینگ

در این مقاله از مدیرنو؛ به اهمیت ویدئو مارکتینگ می‌پردازیم. فواید استفاده از ویدئو مارکتینگ را خواهیم گفت. امروزه محتوای ویدئویی یکی از ابزارهای مهم در بازاریابی محتوا محسوب می‌شود. طبق تحقیقات انجام‌شده محتوای ویدئویی ۶۹ درصد از کل ترافیک اینترنتی را در سال آینده به خود اختصاص خواهد داد. اگر تابه‌حال از ویدئو در بازاریابی خود استفاده نکرده‌اید، اکنون زمان مناسبی است تا دراین‌باره تجدیدنظر کنید.

اگر کسب و کار کوچکی را اداره می‌کنید یا به‌تازگی استارتاپی را راه اندازی نموده‌اید و قصد دارید از محتوای ویدئویی استفاده کنید، حتماً ۴ فایده‌ی ذکرشده در مقاله حاضر را به‌دقت مطالعه کنید.

 

اهمیت و فوائد ویدئو مارکتینگ

فایده اول ویدئو مارکتینگ

ویدئو نقش بسیار مهمی در کمپین‌های بازاریابی محتوای شرکت‌ها ایفا می‌کند. امروزه کاربران اینترنتی به دنبال محتواهایی پویاتر هستند و آمارها نشان داده که کاربران جوان‌تر تمایلی به خواندن متن‌های طولانی ندارند!

بهتر است ویدئوهای تولیدی‌تان نه خیلی رسمی و نه خیلی تبلیغاتی باشند. تبلیغات همه‌جا یافت می‌شود و به‌جای ساخت یک آگهی تبلیغاتی سعی کنید در ویدئوتان قابل‌اعتماد باشید، ایجاد ارزش کنید و حتی گاهاً طنز و شوخی را چاشنی کار خود کنید. به محتوای ویدئویی به‌عنوان یک ابزار تبلیغاتی نگاه نکنید، بلکه آن را به‌عنوان یک فرصت طلایی جهت برندینگ خود و مجموعه‌تان در نظر بگیرید. فراموش نکنید که با کمک بازاریابی ویدئویی می‌توانید ارتباط شخصی‌تری با مخاطبانتان برقرارکنید و تأثیر گذار باشید.

 

فایده دوم ویدئو مارکتینگ

ویدئو بخشی انکارناپذیر از استراتژی تولید محتوای شماست. بارها و بارها دیده‌ایم که فیلم‌ها و ویدئوها ترافیک زیادی را به وب سایت‌ها جذب نموده‌اند. ویدئو نیازی است که مخاطبان شما می‌خواهند و شما باید پاسخگوی این نیاز باشید.

تولید محتوای ویدئویی بدون داشتن یک استراتژی مشخص، نتیجه قابل قبولی به‌دست نمی‌دهد و اگر برای تولید آن برنامه ریزی و هدف گذاری ندارید بهتراست فکر تولید آن را فراموش کنید!

برای برنامه ریزی تولید ویدئو در ابتدا باید جامعه هدفتان را مشخص کنید و سپس خط مشی‌هایتان برای رساندن پیام موردنظر، تدوین شوند.

 

مانند دیگر روش‌های تولید محتوا سعی کنید:

  1. با یک بخش کوچک و نمونه شروع کنید.
  2. آمارها را به‌دقت تحلیل و بررسی کنید.
  3. اصلاحات را انجام دهید.
  4. دوباره و دوباره تلاش کنید.

 

فایده سوم ویدئو مارکتینگ

تولید ویدئو سنگ بنایی برای اغلب برنامه‌های تولید محتوا محسوب می‌شود. ویدئو به طرز باورنکردنی‌ای انعطاف‌پذیر است و برای همه کاربردها از قبیل فیلم کوتاه، انیمیشن، فیلم بلند، داستان‌های مستند، مصاحبه‌ها و گفتگوهای خودمانی مناسب است. مواردی که نتوانید از طریق ویدئو انجام دهید، بسیار محدودند.

نیازی نیست ویدئوتان با بودجه زیاد تهیه شود. به دنبال ایده‌هایی برای تهیه ویدئو با بودجه کم باشید. تمرین کنید تا ویدئوهایی سریع و ارزان تهیه کنید. اما دقت داشته باشید حد مناسبی از کیفیت و حرفه‌ای بودن در فیلم‌هایتان وجود داشته باشد.

 

فایده چهارم ویدئو مارکتینگ

ویدئو می‌تواند یک ابزار کلیدی برای ارتباط با مخاطبانتان محسوب شود. اما به محتوای کمپینتان نیز بستگی دارد. در دوره‌ای که ارتباط با مخاطب سریع، زودگذر و گاهاً قابل فراموشی است، بازاریابان باید مطمئن باشند که محتوای ویدئویی‌شان توانایی به دام انداختن بیننده و بازگشت مجدد او به وب سایت را دارد. به یاد داشته باشید برنامه ریزی درست از عملکرد ضعیف جلوگیری می‌کند.

این‌که بدانید از محتوای ویدئویی‌تان چه هدفی دارید به‌عنوان یک راهنما برای تیم شماست و هرگاه احساس سردرگمی کردید، هدفتان را با خود مرور نمایید. تولید یک ویدئو منجر به برند سازی برای شما نمی‌شود بلکه مجموعه‌ای از تولیدات ویدئویی همراه با پشتوانه‌ای قوی از استراتژی‌های بازاریابی به شما در این مسیر کمک خواهد کرد.

امیدواریم این نکات الهام‌بخش شما برای تولید محتوای ویدئویی مختص خودتان باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: smallbusiness

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.