Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

ویدئو:

پادکست:

ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه ایمیل مارکتینگ بسازیم پنج راز بازاریابی ایمیلی

در این مقاله از مدیرنو؛ به اینکه ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه ایمیل مارکتینگ بسازیم می‌پردازیم. در ادامه به پنج راز بازاریابی ایمیلی اشاره خواهیم کرد. با وجود سال ها تبلیغات و هیاهو در مورد این موضوع که ایمیل مرده است هنوز هم پست الکترونیک منبع با ارزشی برای صاحبان تجارت خرد و کوچک محسوب می‌شود. در واقع بر طبق یک نظر سنجی انجام شده بوسیله سایت Salesforce.com هفتاد و سه درصد از فروشندگان اذعان داشتند که بازاریابی از طریق پست الکترونیک هسته اصلی تجارتشان را شکل می‌دهد.
هنوز هم مشتریان و مصرف کنندگان بوسیله ایمیل های فروش و تبلیغاتی بمباران می‌شوند. این امر خطر گم شدن ایمیل های شما در این آشفته بازار را ایجاد می‌کند. برای بیرون ماندن از این جمعیت و شلوغی، این 5 تمرین برتر بازاریابی از طریق پست الکترونیک را دنبال کنید.

در مقاله استراتژی ایمیل مارکتینگ به ساحت ایمیل مارکتینگ پرداختیم.

پنج راز بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه ایمیل مارکتینگ بسازیم

1- یک طرح و ایده بسازید:

ممکن است که این عبارت به گوش شما خورده باشد. که ” محتوا (از نظر ارزش) مانند پادشاه است” که این عبارت حداقل تا این جای کار  تعبیری درست از آب درآمده. تمامی ایمیل ها و خبرنامه های خودتان را با  مطالب مفید و غنی که پیام و نام تجاری شما را منتقل کند پر کنید. برای به روز نگه داشتن بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ خود یک طرح و نقشه ی محتوایی ایجاد کنید.
یک طرح محتوایی شامل هفت عامل بازاریابی می‌شود: چه کسی؟ چه چیزی؟ چرا؟ کجا؟چطور؟ هرچندوقت یکبار؟ و چه مقدار؟ نماد و یا مشتری ایده آل خود را تعیین کنید و اینکه چگونه محصول یا خدمات شما می‌تواند مشکلاتی را رفع و یا نیازی را برطرف کند شرح دهید.

برای هریک از خبرنامه های خود یک تم بسازید و مطالب خود را بر روی آن ایجادکنید. بر طبق یک برنامه قابل پیش بینی این خبرنامه ها را منتشر نمایید تا مشتریان بدانند که چه زمانی آماده دریافت آنها باشند. یک برنامه ی تکرار شونده در محدوده ی زمانی خاص برای مخاطبان پست الکترونیک خود ایجاد نمایید. برای مثال ممکن است مشتری به محض ورود به حساب کاربری خود یک ایمیل حاوی عبارت ” از پیوستن شما متشکریم”، بعد از آن به مرور در هفته ی اول اطلاعاتی مربوط به منحصر به فرد بودن تجارت شما و سپس یک یا چهار مرتبه در ماه ایمیل های حاوی مقالات آموزشی، به روزرسانی صنعت و پیشنهادهای ویژه را دریافت کند. یک قالب مناسب حاوی شماره صفحه، تعداد مقالات و طول هر قسمت را در هرنسخه برای خبرنامه خود طراحی کنید.

2- پیام خود را شخصی سازی کنید:

هیچکس مایل نیست تا احساسی شبیه یک خریدار غریبه را داشته باشد. بنابراین تا جایی که امکان دارد پیغام خود را شخصی سازی نمایید. جنسیت فرد مورد نظر چیست ؟ چه چیزهایی را می‌پسندد یا علاقه ای به آنها ندارد؟ رویاها و امیدهای او چیست؟ آیا او یک خریدار با انگیزه است؟ چه مقدار دانش و اطلاعات در مورد محصول دارد؟ چه چیزی افرادی را که به بازار هدف شما برخورد می‌کنند از خریدن محصول منع می کند و شما چگونه می توانید این موانع را پشت سر بگذارید؟
یافتن این اطلاعات کار آسانی نیست. ترکیبی از ابزارهای ردیابی و نظرسنجی مشتریان را مورد استفاده قرار دهید و صبور باشید.

3- بهینه سازی شده برای تلفن همراه

امروزه خریداران به شکل یکپارچه با کامپیوتر، تلفن های همراه هوشمند و تبلت همراه هستند. آنها انتظار دارند که در خرید کردن هم از آنها استفاده کنند. بهینه سازی و بسط کمپین بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ خود به تلفن های هوشمند می‌تواند بازدید شما را افزایش و لغو اشتراک ها را به شکل چشمگیری کاهش دهد. یک طرح ساده و شفاف که براحتی در صفحات نمایش کوچکتر برگردان خواهند شد را انتخاب کنید.

از اجزا و محتوای adobe flash، جداول پیچیده و دیگر المانهای ناخوشایند در تلفن همراه خودداری کنید. برای انتقال و حمل آسان محتوا میان دستگاه های مختلف ارتباطی از تکنولوژی طرح پاسخگو که به طور خودکار برای همه ی دستگاه ها بهینه سازی شده اند استفاده کنید.

4- خوانندگان و مخاطبان خود را آموزش دهید:

خبرنامه های فروش تحمیل شده اغلب نادیده گرفته می‌شوند و حتی می‌تواند باعث ایجاد عدم محبوبیت نام تجاری شما شود. به جای آن بر روی آموزش و مشاوره دادن مخاطبان خود در مورد محصول و یا خدمات خود تمرکز کنید، ارائه اطلاعات مربوط به روش استفاده ی بهتر از یک محصول خاص، ایده هایی درباره ی روشهای جدید استفاده کردن و پیشنهادهایی برای ارتقاء و بهبود استفاده از محصول مفید و مشتری پسند هستند.

همچنین به موضوعات و مسائل جهانی که مورد توجه مشتری های ایده آل شما هستند فکر کنید. مثلا اگر به پدر و مادرهای جوان کالسکه حمل کودک میفروشید، (تصویرسازی) موقعیتهایی نظیر مسافرت به همراه کودک، مدیریت تعطیلات خانواده و یا یافتن یک مهدکودک خوب را درنظرداشته باشید.
مراقب باشید که در این زمینه خیلی زیاد از محور اصلی کالا و یا خدمات خود دور نشوید اما در هر صورت تصویرسازی از نگرانی ها و نیازها برای مشتری می‌تواند در آنها حس اعتماد و وفاداری نسبت به محصول ایجاد کند.

5- نتایج خود را پیگیری کنید:

زمانی که بازار خود را تحلیل می‌کنید، ساختن یک طرح و نقشه و ارائه ی محتوای آموزشی برای تلفن های همراه هوشمند شما را وارد یک راه طولانی میکند. پیگیری نتایج تنها راهی است که به شما نشان میدهد که چه چیزهایی حقیقتاً کارگشا و موثر هستند. به غیر از آمارهای فروش، تعامل خوانندگان و مخاطبان قطعا یکی از عناصر تعیین کننده ی میزان موفقیت کمپین بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ شماست.

آیا مخاطبان شما ایمیل ها را باز میکنند؟ و اگر این کار را انجام می‌دهند آیا جهت یادگیری و آموزش بیشتر بر روی لینک کلیک خواهند کرد؟ آیا اکثر آنها بعد از دریافت چند ایمیل اشتراک خود را لغو می‌کنند؟ آیا آنها ایمیلها را برای دوستان خود فوروارد می‌کنند و یا مطالب آن را بر روی شبکه های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند؟ آیا آنها پاسخ ایمیل های شما را با سوالات و بازخوردهایی می دهند؟

اگر ایمیل های شما نتایجی را که انتظار دارید به همراه ندارد، در محتوا،طرح و دفعات ارسال آنها تغییر ایجاد نمایید و به آنها برای موثر شدن زمان بدهید. تنظیم مجدد تمام آن متغیرها به یکباره ممکن است نتایج را بهبود ببخشد. اما نمی‌توانید تشخیص بدهید که تغییر کدام مورد اثر بخش بوده. به جای آن هنگامی که نیاز بود بعد از چندماه رهگیری و اصلاح روش ها به خوبی قادر خواهید بود بازاریابی از طریق پست الکترونیک خود را به خوبی و به بهترین شکل کنترل نمایید.

پیشنهاد مطالعه:

منبع: practicalecommerce

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.