Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
5 راه سریع و آسان برای اینکه چگونه افزایش فالوئر واقعی شبکه های اجتماعی جمع کنیم

در این مقاله از مدیرنو؛ به اینکه چگونه فالوئر واقعی جمع کنیم می‌پردازیم. به 5 راه سریع و آسان برای افزایش فالوئر های واقعی شبکه‌های اجتماعی خواهیم پرداخت. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی نمی‌تواند به یک پارامتر بستگی داشته باشد. بسیاری از کارآفرینان و بازاریابان که از این استراتژی آگاه‌اند. اغلب تأکید زیادی بر اهمیت دنبال کننده‌ها (فالوئر) داشته و هر کاری را برای افزایش دنبال کننده‌هایشان انجام می‌دهند. متأسفانه، دنباله‌روی از چندین راه، اغلب موجب کاهش کیفیت، تعهد و به‌طورکلی موجب ضعیف شدن شبکه اجتماعی خواهد شد.

بااین‌حال اگر شما استراتژی‌های دیگرتان را بررسی کنید، مزایای متفاوتی برای جذب فالوئر بیشتر و افزایش فالوئر خواهید یافت. اشتباه اکثر افراد اینست که برای همه فالوئرها ارزش یکسانی قائل شده و فکر می‌کنند که هر فالوئر جدید واقعی در شبکه‌های اجتماعی به‌اندازه فالوئرهای قبلی ارزش خواهد داشت. درواقع فردی که با برند و خدمات شما آشنایی دارد ارزش نسبتاً زیادی داشته، با دیگران متفاوت بوده و مزایای زیادی برایتان به همراه دارد.

چطور می‌توانید فالوئر های وفادارتان را افزایش دهید؟ با پنج راهکاری که در ادامه به آنها می‌پردازیم، می‌توانید فالوئرهای شبکه‌های اجتماعی خود را دو برابر نموده، بدون اینکه تعداد مخاطبان یا میزان مشارکت آنها را از دست بدهید.

 

5 راه سریع و آسان برای افزایش فالوئرهای واقعی شبکه های اجتماعی

1- از مطالب با کیفیت بالا استفاده کنید.

اگر می‌خواهید در شبکه‌های اجتماعی فالوئرهای واقعی بیشتری جذب کرده و یا توجه فالوئرهای فعلی‌تان را جلب کنید. باید محتواهای با کیفیت بالا و جذابی برای آنها تولید نمایید. ممکن است واژه کیفیت بالا برای شما کمی گنگ باشد. اما چیزی که شما به آن نیاز دارید، تمرکز بر محتواهای اورجینال و اصل، قابل‌استفاده و قابل بازنشر کردن هست.

شما می‌توانید شروع خوبی داشته باشید اگر بتوانید با فالوئرهای خود نوعی ارتباط احساسی هم برقرارکنید. تولید چنین محتواهایی باعث درگیر شدن هرچه بیشتر فالوئرهای شما شده و به‌احتمال‌زیاد آنها محتوای شمارا با دوستان و فالوئرهایشان به اشتراک می‌گذارند. این باعث می‌شود تا در این بازار شلوغ، خودتان را متمایز کنید.

 

2- مرتباً در جامعه هدفتان به افراد جدیدتر دسترسی پیدا کنید.

چرا به این شبکه‌ها، “شبکه‌های اجتماعی” می‌گویند؟ چون مردم تمایل دارند در این کانال‌ها با دیگران ارتباط برقرار کنند. نگران این نباشید افراد جدیدی که مدنظرتان است، هنوز شمارا فالو نکرده‌اند، اما در شبکه‌های اجتماعی شرکت‌های دیگر در حال فعالیت‌اند. شاید شما باید به‌جای استفاده از برندینگ شرکتی از برندینگ شخصی استفاده کنید تا ارتباطی صمیمانه و دوستانه‌تر با آنها برقرار کنید.

با این تفاسیر، باید برای این پرسش که اشکال کارمان در شبکه‌های اجتماعی چیست و کجای راه را غلط می‌رویم، به فکر چاره‌ای باشیم. در مقاله “ ۸ راه‌حل برای چالش‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی“، با آزمون‌وخطا و پند گرفتن از تجربه‌ها، در پاسخ به این سؤال، فهرستی را آماده کرده‌ایم که ۸ راهکار مؤثر برای مواجهه با شناخته‌شده‌ترین چالش‌های بازاریابی را در بر می‎گیرد.

 

3- خودتان را درگیر بحث‌ها و مکالمات کنید.

مکالمه و گفتگو چیزی است که تمام مدت در اطراف شما، در هر نوع شبکه اجتماعی‌ای که فکرش را بکنید. در حال رخ دادن است، زمانی که به‌عنوان یک شرکت در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنید، بسیاری از این گفتگوها رخ می‌دهند. پس آن مکالمات را دنبال کنید. شما با افراد زیادی مواجه خواهید شد که درباره یک سؤال، ایده یا محصول بحث و گفتگو می‌کنند. در مورد آن موضوعات، ایده‌ها و نظرات شخصی‌تان را بیان نموده و از این راه برند خود را به مخاطبان جدید معرفی نمایید.

چطور شرکت‌ها می‌توانند هوادارانشان را به مشتریانی وفادار تبدیل کنند؟ چطور می‌توانید کسب و کار خود را بین تمامی رقبا متمایز کنید؟ چگونه با مدیریت محتوا، کاربران را از شبکه‌های اجتماعی به وب سایت خود جذب کنید؟ در مقاله “تبدیل طرفداران شبکه‌های اجتماعی به مشتری” از مدیرنو، به این سؤالات شما پاسخ خواهیم داد.

 

4- با افراد تأثیر گذار ارتباط برقرارکنید.

افراد تأثیر گذار یکی از بزرگ‌ترین راه‌های جذب دنبال کننده هستند. آنها کاربران قدرتمند شبکه‌های اجتماعی‌اند که قبل از شما به چند ده هزار یا چند صد هزار فالوئر واقعی دسترسی پیداکرده و در حوزه کاری شما دارای شهرت بسیار زیادی‌اند. هر طور شده با آنها ارتباط برقرار کنید. این همکاری ممکن است در قالب تولید محتوا، مصاحبه، تبادل دوطرفه و یا حتی یک مکالمه باشد.

شما از طریق ارتباط با افراد تأثیر گذار، مخاطبانتان را افزایش داده و شهرت بیشتری کسب خواهید نمود. فقط به یاد داشته باشید که برای کسب نتایج، باید این ارتباطات را در بلندمدت حفظ نمایید.

 

5- به فالوئرهای خود جایزه بدهید.

جایزه دادن یکی دیگر از قدم‌های مهمی است که بازاریابان از آن غافل می‌شوند. سعی کنید تا به فالوئرهای خود جایزه بدهید. شما می‌توانید یک تخفیف بزرگ ارائه دهید. یک محتوا یا متن ویژه را به‌طور رایگان عرضه کنید. یا حتی می‌توانید وقت بگذارید و پاسخ تک‌تک توئیت ها یا کامنت های مخاطبانتان را بدهید. حس قدردانی را در فالوئرهایتان ایجادکنید، با این کار نه تنها آنها مدت طولانی‌تری را در کنار شما خواهند ماند، بلکه بسیار علاقه‌مند می‌شوند تا درباره شما به دوستان و خانواده‌شان بگویند، که این کار می‌تواند روی افزایش فالوئر واقعی شما تأثیر به سزایی داشته باشد.

به یاد داشته باشید که در اینجا باید به کیفیت توجه داشته باشید، نه کمیت. توجه صرف به کمیت می‌تواند در طولانی‌مدت به شما آسیب وارد کند. شما نباید هیچ‌کدام از فالوئرهای خودرا از دست بدهید، اما از طرفی هم نباید به‌طور مداوم تعداد فالوئر های واقعی خود را شمارش کنید و ببینید چه تعدادی را جذب کرده‌اید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: entrepreneur

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.