۳ راه برای غلبه بر موانع کسب و کار

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram

۳ راه برای غلبه بر موانع کسب و کار» حتماً شما هم زمانی با موانعی در راه پیشرفت کسب و کارتان مواجه شده اید. موانع و چالش ها در هر برهه ای از زمان وجود دارند و برای همه اتفاق می افتند اما نکته مهم این جاست که شما چگونه آنها را مدیریت می کنید؟ در هر کسب و کاری مشکلات، موانع و سدها و مسیرهای انحرافی زیادی پیش روی ما قرار دارد در واقع هر کدام از مشکلات به ما ثابت می کنند که چقدر به هدفمان و آینده ی مورد نظرمان، تعهد داریم و چقدر برای رسیدن به خواسته هایمان تلاش می کنیم.

وقتی شرکتتان با مانع یا مشکلی مواجه می شود، چه عکس العملی نشان می دهید؟ وقتی میزان فروشتان کاهش می یابد، همکاری و همدلی کارمندانتان کم و بهره وری شان کاهش می یابد، چه می کنید؟ چگونه از سد هایی که سر راه موفقیت کسب و کارتان وجود دارند، عبور می کنید؟

در این جا به ۳ روش ساده برای مواجه شدن با مشکلات اشاره شده است:

۱-جایگاه فعلی تان را ارزیابی کنید

مشکل تان را می شناسید؟ مشکلی ساده دارید و یا اینکه با مشکلی به شدت بغرنج و پیچیده مواجه شده اید؟ در بسیاری از موارد مسئله به شدت جزئی است ولی سعی کنید مسائل کوچک را نادیده نگیرید چون همین مسائل به ظاهر بی اهمیت می توانند به مشکلاتی بزرگ تبدیل شوند. مسائلی که در طول زمان مشکل ساز می شوند را بیابید، مشکل با پرسنل، مشتریان و … را هر چه زودتر حل کنید. گاهی اوقات ما خودمان از موفقیت می ترسیم و بهانه هایی می یابیم که ما را از مسیر موفقیت دور می کنند. این ترس ها را کنار بگذارید.

3 راه برای غلبه بر موانع کسب و کار

۲- راه حل های ممکن را پیدا کنید

مشکلات همیشه فرصت هایی هستن که نحوه تصمیم گیری را به شما یاد می دهند. شما بعد از ارزیابی موقعیتتان باید بتوانید راه حل های مناسب را انتخاب کنید.
وقتی به کارمندانتان قدرت بدهید که موانع سد راه شرکت را پیدا کنند، تبدیل به رهبری می شوید که کنترل همه چیز را در دست دارد. اگر کارمندانتان مشکلات شرکت را بشناسند و برای رفع آنها تلاش کنند، به راحتی می توانند به مراحل بالاتر دست پیدا کنند.

توجه کنید که کارمندان مشکل را از همه زوایا در نظر گرفته باشند. تیم تان باید همه اطلاعات را دارا باشند تا موقعیت را ارزیابی کنند و بهترین تصمیم را بگیرند.

۳- به مشکل حمله کنید!

وقتی که با اعضای تیم تان به راه حل جامعی برای حل مشکل دست یافتید، به آن حمله ور شوید. تکرار و ادامه داشتن مشکلات و موانع بهره وری اعضا را کاهش داده و روحیه آن ها را تضعیف می کند. هیچ کس نمی خواهد همیشه با مسائل تکراری روبه رو شود.

شما تا به حال به این مسئله فکر کرده اید؟ تا به حال با مشکلاتتان جنگیده اید یا اینکه آنها بر شما غلبه کرده اند؟ موانع را به عنوان اصلی ترین اولویت کسب و کارتان در نظر بگیرید، به آنها غلبه کنید و به مسیر موفقیت نزدیک تر شوید.

[site_source_shortcode url=”https://www.americanexpress.com/”]americanexpress
[/site_source_shortcode]

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x