ارتباطات چه نقشی در زندگی ما دارند؟

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

ارتباطات چه نقشی در زندگی ما دارند؟

اشخاصی که آنها را می شناسید و آنها هم شما را می شناسند، در موفقیت، سعادت و میزان پیشرفت شما بیش از هر عامل دیگری نقش بازی می کنند. هیچ کس به تنهایی نمی تواند به موفقیت شایان ذکر دست پیدا کند. در زندگی، روابط حرف اول را می زند و شما باید به دنبال برقراری ارتباط با افراد مناسب باشید. در این مقاله به شرح ۵ عامل مهم در برقرای روابط با دیگران می پردازیم، تا شما بتوانید روابطتتان با افراد را به طور موثر مدیریت کنید.

۱-گروه مرجع شما

گروه مرجع شما اشخاصی هستند که شما خود را مشابه آنها در نظر می گیرید. بعد از مدتی، شما طرز تلقین ها، رفتار، صحبت، امیدها و آرزوها و حتی طرز لباش پوشیدنشان را فرا می گیرید. گروه مرجع شما نفوذ شدیدی بر شخصیت شما دارند. پس کاملا در انتخاب گروه مرجع تان هشیار باشید.

۲-با افراد جدیدی معاشرت کنید

تمام تغییرات در دنیای بیرون شما با تغییر در دنیای درون شما شروع می شود. تغییرات عمده در دنیای درون شما زمانی حاصل می شود که اشخاصی راکه با آنها مرواده و معاشرت دارید، تغییر بدهید. وقتی گروه مرجع جدیدی انتخاب می کنید و یا خود را در جمع اشخاص متفاوتی می بینید، به طور ناخودآگاه شروع به تغییر می کنید.

اگر به راستی می خواهید فکر و زندگی تان را تغییر بدهید، از همین امروز تصمیم بگیرید با کسانی معاشرت کنید که در زندگی آنها را تحسین می کنید، به آنها احترام می گذارید. با کسانی معاشرت کنید که بتوانید از آنها مطالبی بیاموزید. با کسانی معاشرت کنید که بخواهید وقتی فرزندانتان بزرگ شدند، شبیه به آنها شوند.

۳-بیاموزید که بایستید و حرف بزنید

اگر نگران سخنرانی در برابر جمع هستید، باید از همین حالا برنامه ریزی کنید تا بر این هراس خود غلبه کنید. توانایی شما در ارائه مطلب برای یک گروه کوچک، یا اداره یک جلسه کوچک، سبب می شود که توجه دیگران را به خود جلب کنید. خوشبختانه، سخنرانی برای جمع مهارتی است که می توانید با تمرین آن را بدست آورید.

۴-از وقت خود حراست کنید

ارزشمندترین دارایی شما، وقت و فرصت شماست. داشتن رابطه با دیگران به شدت وقت گیر است. روابط با کیفیت زیادی که می توانید تشکیل بدهید محدود است. به زبان ساده، در هر روز ساعات کافی و در هر ماه روزهای کافی وجود ندارند. باید به صورت انتخابی با افراد معاشرت داشته باشید و آن ها را به دقت انتخاب کنید.

ارتباطات چه نقشی در زندگی ما دارند؟

۵-قانون تلاش غیر مستقیم

برای ایجاد یک رابطه و حفظ آن، اصول زیادی تاثیر گذارند. شاید مهم ترین اصلی که در این مورد وجود دارد، قانون تلاش غیر مستقیم است. این قانون می گوید: به شکل غیر مستقیم بیشتر از شکل مستقیم می توانید از روابط تان با دیگران بهره برداری کنید.اگر می خواهید یک دوست داشته باشید، راه مستقیم این است که کاری کنید آن ها شما را دوست بدارند. اما این به ندرت موثر واقع می شود. راه غیر مستقیم این است که یک دوست باشید، با دیگران رفتاری دوستانه داشته و انتظار متقابل هم نداشته باشید.

اگر می خواهید دیگران را تحت تاثیر قرار بدهید، راه مستقیم این است که موفقیت های خود را برای آنها بازگو کنید. به آنها بگویید که چقدر باهوش هستید.

اما راه غیر مستقیم، که بسیار موثر تر است، این است که نشان بدهید تحت تاثیر آن ها قرار گرفته اید. هر چه بیشتر نشان بدهید که تحت تاثیر قرار گرفته اید، بیشتر می توانید روی دیگران تاثیر بگذارید.

۶-روابط در حکم همه چیز هستند

این را به خاطر بسپارید که روابط در حکم همه چیز هستند. باید تلاش کنید تا خالق روابط باشید. باید همه راه های ممکن را بررسی کنید تا روابط عالی و با کیفیتی را شکل دهید و آنها را حفظ کنید.
موفق ترین اشخاص کسانی هستند که با موفق ها رابطه برقرار کردند و این رابطه را حفظ نمودند.

[boc_message type=”warning_msg”]روابط شخصی خاک حاصلخیزی است که تمام موفقیت ها  و پیروزی ها از آن نشات می گیرد.
“بن استین” [/boc_message]

تمرینات عملی

۱-اشخاصی را که به طور مرتب با آنها معاشرت می کنید، بررسی کنید آیا این ها اشخاص مناسبی هستند که بتوانند گروه مرجع شما را تشکیل دهند؟
۲-برنامه بهسازی و رشد شخصی تدارک ببینید تا خودتان را تبدیل به کسی کنید که دیگران بخواهند با او رابطه داشته باشند.کنترل آینده خود را به دست بگیرید.
۳-در دوره های آموزشی سخنرانی برای عموم ثبت نام کنید.
۴-اجازه ندهید که روابط شما با دیگران از بین برود. با مهم ترین اشخاص حاضر در زندگی خود در تماس و ارتباط باشید. امروز به یکی از آن ها زنگ بزنید یا او را ملاقات کنید.

[book_source_shortcode]فکرتان را عوض کنید تا زندگی تان تغییر کند[/book_source_shortcode]

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x