چگونه برای استارتاپ خود همکار پیدا می کنید؟

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

چگونه برای استارتاپ خود همکار پیدا می کنید؟

بیشتر استارتاپ‌ها با ایده یک نفر شروع می‌شوند. اما برای تبدیل این ایده به عمل شما نمی‌توانید همه کارها را به تنهایی انجام دهید، و از سویی دیگر اگر تخصص های لازم، مثل برنامه‌نویسی، مدیریت، بازاریابی و… نداشته باشید، به افراد متخصص نیاز خواهید داشت. کمبود سرمایه مالی برای استخدام افراد متخصص اولین مشکلی است که جوانان صاحب ایده برای راه‌اندازی استارتاپ خود با آن مواجه می‌شوند و دومین مشکل این است که نمی‌دانند از کجا و چطور افراد با استعداد و موردنیاز را پیدا کنند. نیروهایی که با درک فرصت‌ها برای تحقق ایده تلاش کنند و ریسک یک همکاری بلند مدت را بپذیرند.

چگونه برای استارتاپ خود همکار پیدا می کنید؟

در این مقاله چند راهنمایی برای پیدا کردن نیروی انسانی موردنیاز به هنگام راه‌اندازی استارتاپ را می‌خوانید:

۱- نیازها را درست و دقیق مشخص کنید.

در شرایطی که شما با قبول ریسک‌های بسیار می‌خواهید یک ایده را تجاری سازی کنید، بدترین کار جذب و استخدام افرادی است که نیازها را برطرف نکنند و باعث تلف شدن زمان و هزینه شوند. برای بکارگیری افراد مناسب اول نیازها را مشخص کنید و براساس نیاز، افراد مناسب را وارد فضای استارتاپ کنید. تحقیق کنید که دقیقاً چه نیازهایی وجود دارد، برنامه‌نویسی، طراحی، تبلیغات، روابط عمومی و… و در هر مورد جزئیات را به دقت مشخص کنید اگر نیاز به برنامه‌نوس دارید، انواع زبان های برنامه‌نویسی و مزایا و معایب هرکدام را فهرست کنید.

۲- افراد ایده‌آل و مناسب نیازها را توصیف کنید.

برای مثال: شما برای استارتاپ خود نیاز به یک سایت اینترنتی با امکانات مشخص شده دارید، در حالت ایده‌آل به یک نفر نیاز دارید که همه کارهای مربوط به راه‌اندازی، طراحی و مدیریت سایت را انجام دهد و در درجه دوم به دو یا چند نفر نیاز دارید که هرکدام بخشی از کارها را بر عهده گیرند.

این دیدگاه ایده‌آل به شما کمک می‌کند تا از همان ابتدا تعداد زیادی افراد که هرکدام فقط بخش کوچکی از کارها را انجام می‌دهند به دور خود جمع نکنید.

حال که می‌دانید دقیقاً چه نیازهایی دارید و برای برطرف کردن این نیازها چه افرادی می‌خواهید، برای پیدا کردن نیروی انسانی مورد نیاز استارتاپ تان، مرحله به مرحله پیش بروید.

۳- بهترین همکارانی که می‌توانید پیدا کنید دوستان و اطرافیان خود شما هستند.

دوستان دانشگاهی، همکاران و اطرافیان نزدیک خود را محک بزنید آنها پتانسیل لازم برای یک همکاری را دارند. اگر از بین آنها افرادی منطبق با نیازها پیدا نکردید به سراغ آشنایان درجه دو بروید، دوست های دوستان، دوستان همکاران، و یا از آنها بخواهید تا افراد مناسب را به شما معرفی کنند.

۴- در رویدادهای استارتاپی به دنبال همکار باشید.

خوشبختانه رویدادهای استارتاپی و کارآفرینی کم نیستند و همین افراد شرکت کننده که اهداف و روحیه مشترکی دارند گزینه‌های خوبی برای جذب هستند.

با کمی مهارت در شروع صحبت و قدرت بیان در فرصت‌های کوتاه مثل زمان استراحت، در جمع‌های چند نفره سر صحبت را باز کنید و افراد مناسب را شناسایی کنید. بهتر است برای این کار از قبل آنچه باید بگویید را خلاصه کنید و ایده خود را به شکلی جذاب در کوتاه ترین جملات آماده کنید.

۵- یک آگهی منتشر کنید.

اگر از هیچکدام از راه‌های قبلی نتوانستید افراد مورد نیاز را بیابید یک آگهی درست کنید و در آن کاملاً صادقانه به تخصص‌ها و شرایط مورد نظر اشاره کنید و آن را به صورت آنلاین در شبکه‌های اجتماعی که در آن عضو هستید و یا بصورت چاپی در مکان‌های مناسب منتشر کنید. افراد مشتاق را برای مصاحبه دعوت کنید و بهترین افراد را انتخاب کنید.

حتی اگر فردی با توانمندی‌های متعدد هستید هیچ وقت سعی نکنید برای شروع یک کار، همه امور را خود به تنهایی انجام دهید، اول از نظر زمان دچار مشکل خواهید شد و دوم این نکته را بدانید که همیشه چند نفر با دیدگاه‌های مختلف موجب پیشرفت می‌شوند و نه یک نفر که برای همه چیز باید فکر و عمل کند. در جذب و استخدام افراد برای استارتاپ با در نظر داشتن نکات گفته شده و پیش روی مرحله به مرحله می‌توانید بهترین همکاران آینده خود را انتخاب کنید.

[site_source_shortcode url=”www.Forbes.com “]Forbes [/site_source_shortcode]

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x