۳ راه تشخیص افراد ناکارآمد قبل از استخدام

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

۳ راه تشخیص افراد ناکارآمد قبل از استخدام آنها» ما به دنبال فرهنگ‍‍‌های سازمانی برتر هستیم تا آن‌ها را در لیست سالانه‌ی خودمان مشخص نماییم. بزرگ‌ترین چیزی که شما را به عنوان یک رهبر به دردسر می‌اندازد مواجه شدن با افراد ناکارآمد در تیم‌تان است. در زندگی شخصی، شما آزادی و اختیار دارید تا از افرادی که احساس می‌کنید منفی، سمّی، خودشیفته، جامعه ستیز و ناکارآمد هستند و یا به سادگی بی انگیزه می‌شوند دوری کنید. اما در محیط اداری، خلاصی از دست این افراد سخت‌تر است.

وقتی شما تلاش می‌کنید تا فردی را از شرکت‌تان اخراج کنید، این موضوع می‌تواند موجبات ترس دیگران را فراهم نماید و باعث شود از خود بپرسند ” آیا من نفر بعدی هستم؟ ” و به طور گسترده برای تیم مخرب باشد. هم چنین می تواند بر عملکرد تیم شما تاثیر بگذارد و طور بالقوه افراد هم تراز و دوستان فرد اخراج شده را از دست بدهید. بهترین راه برای پیش گیری از این وضعیت، استخدام افراد باهوش‌تر است.

ما چطور می توانیم قبل استخدام نسبت به انتخاب افراد اطمینان  پیدا کنیم؟

۱- از هوش عاطفی خود استفاده کنید

اولین و مهم‌ترین نکته این است که از هوش عاطفی خود استفاده نمایید. وقتی با کسی مصاحبه می‌کنید، به رفتار عمومی او توجه نمایید. آیا آن‌ها می‌توانند ارتباط چشمی را حفظ کنند؟ آیا آن‌ها مضطرب و وحشت زده هستند؟ آیا آن‌ها شل دست می‌دهند؟ آیا به سرعت صحبت می کنند؟ آیا به کارفرمایان قبلی خود بد و بیراه می‌گویند؟ آیا در مورد معضلات خانه، خانواده، یا دوستان با شما صحبت می‌کنند؟ بسیاری از این موارد، نشانه‌هایی از ناکارآمدی و رفتار مضطربانه هستند که اگر شما این فرد را استخدام نموده  و با او شروع به کار نمایید می تواند شما را به ستوه بیاورد. به خاطر بسپارید، افراد معمولاً در یک مصاحبه بهترین رفتار را از خود نشان می‌دهند اگر تناقض در ساعات اولیه‌ی جلسه نشان داده شود، احتمالاً نشانه‌ی آن این است که تناقضات دیگری هم وجود خواهند داشت.

3 راه تشخیص افراد ناکارآمد قبل از استخدام آنها

۲- با آنها کار کنید

یک روش که در بعضی از شرکت ها استفاده می شود این است که پس از مصاحبه با فرد مناسب، یک گام جلوتر بروید و به فرد جدید اجازه دهید در شرکت شما کار کند. فرد کاندید شده به مدت یک نصفه روز در یک محیط شبیه سازی شده مشغول به کار می‌شود و در آن جا با اعضای استخدامی یا تیم بر روی یک پروژه کار می‌کند.

به شیوه‌ای که او در طی پروژه از طریق آن تامل می‌نماید نگاه کنید و سپس خواهید دید که این فرد چگونه فکر می‌کند، مشارکت اش چگونه است و چطور به تیم کمک می‌نماید. هم چنین، تلاش کنید آن‌ها با یک مسئله‌ی واقعی که در سازمان‌تان با آن مواجه هستید مقابله نمایند.

بهتر است کارمندان جدید را سر کاری که قبلا در شرکت دیگری مشغول به آن بوده‌اند نگه ندارید زیرا می‌تواند سخت باشد که بررسی کنید آیا آن‌ها واقعاً آن کار را خودشان انجام می دادند یا نه. یک کار جدید به آن ها محول کنید. شرح وظایف جدیدی برایشان تعریف کنید تا نقاط قوت و ضعفشان را بیابید.

۳- از پرسنل تان برای یافتن فرد جدید استفاده کنید

همیشه  “انرژی، انرژی را جذب می‌کند”. افرادی با کارآمدی بالا، افراد کارآمد دیگر را به کنار خود جذب می کنند. افراد پر انرژی باید منبع درجه‌ی یک شما برای استخدام باشند. به کارمندان اجازه دهید بهترین افراد راجستجو کنند.

وقتی شما نقشی را تعریف می‌کنید که برای آن استخدام می نمایید، از کارمندان و شبکه‌ی خود بپرسید که آیا آن‌ها فردی را که مناسب است می‌شناسند یا نه.

 تیم شما از قبل دقیقا می‌داند که کار در شرکت‌تان چگونه است. بنابراین، آن‌ها همگی قادر اند به سرعت ارزیابی کنند که چه کسی می‌تواند بهترین فرد باشد.استخدام از این روش، سرعت بیشتر و ریسک کمتری برای شما به همراه دارد.

در نهایت، منابعی را که افراد کاندید به شما نمی‌دهند را بررسی نمایید. در شبکه های اجتماعی پیشینه فرد را ببینید و دنبال افرادی باشید که فرد مورد نظر را بشناسند. از این طریق اطمینان می یابید که فرد متقاضی مناسب همکاری با شما هست یا نه.

[site_source_shortcode url=”https://www.entrepreneur.com/article/277990″]entrepreneur[/site_source_shortcode]

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x