Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند؟

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه افراد موفق چه‌کارهایی انجام می‌دهند می‌پردازیمهمه‌ی افراد و انسان های موفق در زندگی برنامه و هدف دارند و از تمام توان خود برای رسیدن به اهدافشان کمک می‌گیرند. آن‌ها نسبت به بقیه تلاش بیشتری دارند و کارهای بیشتری را نسبت به سایرین انجام می‌دهند.

آن‌ها برای زمان خود ارزش قائلند و اجازه نمی‌دهند دنیای مجازی بر برنامه و موفقیت آن‌ها تأثیر منفی بگذراد. افراد موفق لزوماً هدفمند می‌باشند و هرگز دست از تلاش بر نمی‌دارندآن‌ها مسئولیت کارهایشان را برعهده می‌گیرند و به وظایفشان عمل می‌کنند.

در اینجا سعی داریم تا شمارا با 10 روش مفید و مؤثر برای افزایش موفقیت شخصی شما آشنا کنیم. با خواندن این مقاله شما قطعاً تغییری در زندگی خود احساس خواهید کرد.

1-بدانید که از زندگی چه می‌خواهید

بدانید که از زندگی چه می‌خواهید و دوست دارید چه‌کاره شوید. این راز شغل موفق و رضایت بخش است. وقتی این کار را انجام دهید نیروهایی جدید و قدرتمند در خود کشف می‌کنید که شمارا به سمت اهدافتان هل می‌دهد.

2-تمرکز بر روی بایدها

بر روی آنچه برای موفقیتتان لازم است تمرکز کنید. ممکن است زمان، درس، تلاش بیشتر یا هرچیزی باشد. چه قدر شباهت میان کارهایی که انجام می‌دهید و کارهایی که برای موفقیتتان لازم است وجود دارد؟

آیا زمان خود را روی کارها و روابطی می‌گذارید که بعداً هیچ سودی برایتان ندارد؟
موفقیت، مثل همه‌چیزهای دیگر در زندگی، طرز تفکری است که در طول زمان یاد گرفته می‌شود، با تمرین گسترش می‌یابد و با تجربه پردازش می‌شود.
زمانی که شما کارهایی را در مسیر درست انجام می‌دهید که شمارا به هدف نهایی‌تان نزدیک می‌کند علاوه بر احساس خوشایند درونیتان، کارایی خود را بالا برده و زودتر به نتیجه خواهید رسید!

3-موانع کدامند؟

موانع سر راهتان را بشناسید و اجازه ندهید که میان اهدافتان و تلاشتان فاصله بی افکند. چه چیزهایی در زندگی شخصی و کاری شما وجود دارد که شمارا از هدفتان پرت می‌کند؟ هم‌اکنون کدام مهره‌ی موفقیت را ندارید؟

4ده تای اول

همین الان لیستی از ده قدمی که باید با آن‌ها پله‌های موفقیتتان را بسازید و با آن کارها موانع و مسائل خودتان را حل کنید، تهیه کنید. این لیست پاسخ به سؤال قسمت قبل:” چه چیزهایی در زندگی شخصی و کاری شما وجود دارد که شما را از هدف پرت می‌کند؟”می‌باشد و باید به شما بگوید که چه کنید تا موانع را از سر راه بردارید.

به عنوان مثال: ترک سیگار، عادات غذایی بهتر مانند سبزی خواری، کمتر عصبانی شدن، یادگیری زبان‌های خارجه، ورزش، مطالعه‌ی کتاب‌های مفید و مرتبط، کمتر تلویزیون تماشا کردن، رفتن به کلاس‌های مختلف، قرض‌های خود را پرداخت کردن، کاهش وزن و… .

5-نقش خود را به عنوان “منِ جدید” انجام دهید.

قبل از اینکه بتوانید مراقب دیگران باشید یا در زندگی دیگران اثر بگذارید باید خودتان این کار را بکنید. من ِ جدید که شوید کارایی خود را افزایش داده و به فردی مؤثر و به درد بخور تبدیل خواهید شد. منِ جدید دارای چهار بعدِ جسمی، اجتماعی، ذهنی و معنوی می‌باشد.

جسمی

شما باید به بدن خود، به وزن خود و مواردی ازاین‌دست توجه کنید. وزن مناسب، ورزش، عادات غذایی سالم، خواب کافی و عمیق و آرامش فیزیکی مواردی هستند که باید رعایت کنید.

• اجتماعی

شامل روابط عاشقانه و دوستانه، ارتباط با دیگران، کارهای داوطلبانه، کمک به دیگران و … می‌باشد.

• ذهنی

بیاموزید، کتاب بخوانید،سؤال بپرسید، در همایش‌ها و سمینارها شرکت کنید. از موزه‌ها و کتابخانه‌ها دیدن کنید، پازل یا جدول حل کنید.

• معنوی

شما باید برای خود هدفی تعیین کنید. باید به دنبال معنی برای زندگی خود بگردید. به طبیعت بروید. گاهی اوقات را فقط به خود اختصاص دهید تا خود را بازیابید. گاهی اوقات فقط به صدای روح خود گوش کنید و از او پیروی کنید. و درمجموع کارهایی را انجام دهید که موجب رضایت شما می‌شود.

6– هدف

می‌دانید که بدون هدف چه خواهد شد؟ کافیست به زندگی افراد بی هدف، گاهی حتی گذشته‌ی خودمان نگاهی بیندازیماحتمالاً همه‌ی ما روزی بی هدف بودن و روند هرچه پیش آید خوش آید را تجربه کرده‌ایم. و می‌دانیم که بی‌هدفی سرانجامی به‌جز نابودی ندارد. اهدافتان را بنویسید و مدام به آن‌ها سر بزنید. اهدافتان را در خودتان زنده نگه‌دارید و به هیچ‌کس و هیچ‌چیز اجازه ندهید که آن‌ها را از شما بگیرند.

7-اهداف خودتان را بنویسید

نوشتن اهداف مزیت‌هایی به همراه دارد. به عنوان مثال اگر اهدافتان را روی کاغذ بیاورید خواهید دید که دقیق‌تر، واضح‌تر و ملموس‌تر خواهند شد. علاوه بر آن چیزی که جلوی چشم باشد شانس بیشتری برای انجام شدن دارد!

8-دست از تلاش برندارید

افراد موفق دست از تلاش برنمیدارند و مدام کارهای جدید انجام میدهند. برای موفقیت در هر زمینه‌ای شما باید بی وقفه کارهای جدیدی انجام دهید. علاقه و اشتیاق شما می‌تواند شمارا به سمت انجام کارهای بیشتر هل دهد و انجام کارهای بیشتر می‌تواند بر علاقه‌ی شما بیفزاید. به همین خاطر است که گفته می‌شود به دنبال هر آنچه بروید که دوستش دارید! بسیاری از ما در رکود و نخوت هستیم به دلیل ترس.  فائق آمدن بر ترس و انجام کارها می‌تواند زندگی ما را به‌کلی دگرگون کند.

9-پرهیز از چند کار درآن‌واحد

کاری را انتخاب کنید که بسیار مهم است و بیشترین تأثیر را بر زندگی و کار شما دارد. سپس با تمرکز کافی فقط آن را انجام دهید. پس‌ازآن می‌توانید به کارهای دیگر برسید. تا حد امکان ازینکه چند کار را باهم انجام دهید، بپرهیزید. زیرا هیچکدام خوب و با کیفیت از آب در نمیاید و وقت و انرژی بیشتری هم از شما خواهد گرفت.

10– دوستان و همکاران

هرکسی در زندگی احتیاج به دلگرمی و یک مشاور دارد. از آن‌ها بخواهید تا نظر خود را راجع به شما بگویند و از آن‌ها بخواهد تا شمارا در جهت رشد و تعالی یاری دهند. این فرد ممکن است باعث شود عادات خوب در شما تقویت شود، به شما یادآوری کند که چه تعهداتی دارید، به شما گوش دهد و شمارا بفهمد و شمارا کمک کند تا کارها را سامان دهید.

برای کسی که می‌خواهد فردی متفاوت و مفید باشد، نکات گفته‌شده نکات خوب و کارآمدی هستند. همین اصول ساده ولی حیاتی است که زندگی را می‌سازد. برای موفق شدن یا تغییر به دنبال کسی نباشید، منتظر شرایط یا افراد نباشید. تنها کسی که مسئول زندگی شماست خود شمایید. اگر موفق شوید شمارا تشویق می‌کنند و اگرنه، این خودتان هستید که سرزنش می‌شوید.

این را بدانید که شرایط و اوضاع و احوال حتی ذره‌ای هم در پیشرفت نکردن شما تأثیر ندارند.
این را بدانید که دنیا آدم فقیر، ضعیف، ترسو و ناتوان نمی‌خواهد. هیچکس به خاطران موارد مدالی بر گردن یا تاجی بر سر ندارد.

پس از همین‌الان شروع کن. تو می‌توانی. چیزی در زندگی هست که تو باید آن را انجام دهی. بدون تعلل وارد چرخه‌ی موفقیت شو! و بعدازآن می‌بینی که چقدر طی کردن این مسیر ساده‌تر خواهد بود.”

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.