Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
رئیس هستید یا رهبر

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه رئیس هستید یا رهبر می‌پردازیم. اداره کردن یک گروه و یک تیم، از شما رهبر نمی‌سازد و مدیریت نادرست معمولاً منجر به کاهش کارایی و بهره وری سازمان خواهد شد. همچنین یکی از دلایلی که افراد شغلشان را ترک می‌کنند، داشتن یک رئیس نالایق است!. رئیس یا کسی که توانایی هدایت و الهام بخشیدن به یک تیم کاری را دارد می‌تواند حس رقابت و تمایل به پیشرفت را در کارکنان سازمان ایجاد کند.

بدترین کاری که یک رییس انجام می‌دهد زمانیست که به شما نگاه می‌کند و سرش را به علامت نارضایتی تکان می‌دهد به‌جای اینکه به شما اعلام کند که چه ‌کاری را اشتباه انجام داده‌اید و چگونه باید آن مشکل را حل کنید.

 

رفتارهای ناخوشایند رئیس ها

یکی دیگر از رفتارهای ناخوشایند رئیس ها اینست که مسیرهای کاری مشخصی به کارمندان ارائه نمی‌کنند و هر فرد از نحوه دستیابی به اهداف اطلاع چندانی ندارد.

و اما بدترین رفتاری که رئیس ها دارند این است که هیچ گونه راهنمایی و پیشنهادی در کار ارائه نمی‌کنند. به محض اینکه کاری اشتباه انجام شد، تمام تقصیرها را به گردن کارمند می‌اندازند. درست مانند کاری که بعضی از والدین با فرزندانشان انجام می‌دهند. وبدون اینکه راه را به کودک نشان دهند از  او انتظار راه رفتن دارند!

هر فردی در جایگاه سرپرستی می‌تواند به یک رییس و رهبر فوق‌العاده تبدیل شود به‌شرطی که مهارت‌های رهبری را یاد بگیرد.

 

پیشنهاد مطالعه:

اینفوگرافیک زیر 2 نوع شیوه رهبری را باهم مقایسه می‌کند.

رئیس هستید یا رهبر

رئیس هستید یا رهبر

شما برای کارمندان خودتان چه نقشی ایفا می کنید؟

رییس یا رهبر؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: dailyinfographic

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.