از کارمندان منحصر به فرد چه می دانید؟

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

این که بدانیم چرا بعضی از افراد در کارشان موفق تر از دیگران اند، خیلی مهم است. در تحقیقی که اخیراً صورت گرفت، از ۵۰۰ رهبر کسب و کار در مورد ویژگی های کارمندان منحصر به فردشان سوال شد. طبق نتایج تحقیق” شخصیت ” افراد به عنوان بارز ترین ویژگی انتخاب شد.
۷۸ درصد از رهبران اظهار داشتند که شخصیت کارمندان آن ها را از دیگران متمایز می کند.
۵۳ درصد به ویژگی های فرهنگی افراد اشاره داشتند.
۳۹ درصد مهارت های کارمندان را در نظر گرفتند.

مشکل اینجاست که وقتی رهبران به شخصیت اشاره می کنند، نمی دانند دقیقاً منظورشان چیست. شخصیت شامل تعدادی از مزیت ها و گرایشات با ثبات است که ما در طول زندگی بدست می آوریم. درون گرایی و برون گرایی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی محسوب می شود.

این ویژگی های شخصیتی از زمان کودکی در ما ایجاد می شوند و تا اوایل دوران بزرگسالی تثبیت می شوند. موارد زیادی درمورد شما در طول دوران زندگیتان تغییر می کنند اما شخصیت شما همواره بی تغییر باقی می ماند. به یاد داشته باشید که شخصیت با هوش(IQ) و (EQ) و هوش هیجانی تفاوت دارد.

در این جا به مهارت هایی اشاره شده که کارمندان منحصر به فرد را از بقیه متمایز می کند:

۱- آن ها پاداش گرفتن را به تاخیر می اندازند.

چیزی که یک کارمند استثنایی هرگز آن را به زبان نمی آورد این است که ” این در حیطه وظایف من نیست “. این کارمندان خارج از حیطه شغلی خود کار می کنند. آن ها نه عصبانی می شوند و نه حق به جانب رفتار می کنند. آن ها به جای اینکه پیش از انجام کار انتظار پاداش داشته باشند، کارهایشان را به درستی انجام می دهند و مطمئن اند که حتماً پاداش خواهند گرفت اما اگر نگیرند هم برایشان مهم نیست.

۲-آن ها می توانند تعارض را تحمل کنند

در حالی که این کارمندان به دنبال تعارض نیستند، از آن فرار نیز نمی کنند. آن ها قادرند تحت چنین شرایطی آرامش خود را حفظ کنند. آن ها می توانند تعارض ها را  را به خاطر اهداف بزرگتر تحمل کنند.

۳-آن ها شجاع اند

کارمندان منحصر به فرد در زمان هایی اظهار نظر می کنند که دیگران صحبت نمی کنند. موضوع صحبت ممکن است پرسیدن یک سوال دشوار یا گرفتن یک تصمیم اجرایی باشد. آن ها قبل از صحبت کردن فکر می کنند و همیشه بهترین زمان و مکان را برای اظهار{!guest} نظر انتخاب می کنند.

۴- آن ها هرگز راضی نمی شوند

کارمندان منحصر به فرد معتقدند که همه چیز می تواند بهتر از حال حاضر باشد. وقتی صحبت از رشد شخصی می شود همیشه فرصت برای پیشرفت بیشتر وجود دارد و نباید به موقعیت فعلی قانع شویم. بدون توجه به این که کارها در چه مرحله ای قرار دارند، این کارمندان تمایل دارند که باز هم پیشرفت کنند.

از کارمندان منحصر به فرد چه می دانید؟

۵- آن هابه موقع به اصلاح امور می پردازند

چه در امور جزئی و چه در کارهای مهم سازمان، این کارمندان از کنار مشکلات رد نمی شوند. آن ها به مشکلات به گونه ای می نگرند که باید سریعاً و به بهترین شکل ممکن حل شوند. جمله “این کار همیشه همین شکلی است” در واژگان این افراد وجود ندارد.

۶- آن ها جوابگو اند

اگر شما به عنوان مدیر با یک گزارش اشتباه از پرسنل مواجه شوید، پاسخی که از اغلب کارمندان خواهید شنید این است که بی تقصیرند و مشکل پیش آمده را به گردن نمی گیرند. اما کارمندان منحصر به فرد پاسخ گو اند و همیشه مسئولیت کارها، تصمیمات و تمام نتایج – چه خوب و چه بد را بر عهده می گیرند. آن ها اشتباهاتشان را به مدیریت بازگو می کنند و می دانند که مدیران برای بهبود کارها حضور دارند نه برای یافتن مقصر!

۷- آن ها دوست داشتی اند

همه همکاران و پرسنل سازمان به این کارمندان علاقه مندند. آن ها دارای مهارت های رهبری هستند(حتی اگر در پست مدیریتی نباشند). در خارج از سازمان آن ها می توانند برند مجموعه را به خوبی معرفی کنند. مدیران آن ها را برای ملاقات با مشتریان می فرستند بدون این که نگران نحوه رفتار و گفتار آن ها باشند.

۸- آن ها افراد ناسازگار سازمان را خنثی می کنند

مواجه شدن با افراد ناکارآمد و ناسازگار برای همه ما خسته کننده است اما کارمندان منحصر به فرد، ارتباطشان را با این افراد کنترل می کنند و سعی می کنند احساساتشان را تحت اختیار بگیرند. هنگام رو به رویی با چنین افرادی سعی می کنند منطقی باشند و نا امیدی یا عصبانیت شان را بروز ندهند. آن ها دیدگاه های افراد ناکارآمد را در نظر گرفته و به دنبال راه حلی برای حل مشکلات می گردند.

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x