013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

ندارد

پادکست:

ندارد

در مقاله ۴ راه برای سوار شدن بر موج بعدی رشد اقتصادی می خوانید:

4 راه برای سوار شدن بر موج بعدی رشد اقتصادی و چگونه رشد اقتصادی داشته باشیم

در این مقاله از مدیرنو؛ به ۴ راه برای سوار شدن بر موج بعدی رشد اقتصادی می پردازیم. چگونه رشد اقتصادی داشته باشیم؟ برخی از صنایع تا سال ۲۰۲۰ لنگیدند و برخی از آنها رشد انفجاری داشتند. در هر صورت ، اگر پیش بینی های رونق اقتصادی در سال ۲۰۲۱ درست باشد، همه صنایع باید برای هجمه عظیم هزینه و خرید کردن مشتری آماده شوند.

  • رشد اقتصادی بالا پیش بینی شده است
  • تغییر مسئولیت های مدیران بر محور کارکنان
  • بهبود تعهد کارکنان برای تقویت تعهد مشتریان

به دندان اسب پیشکشی نگاه نکنید، این رونق اقتصادی تماما خبر خوبی نیست. صنایعی که به سختی از این بیماری همه گیر عبور کرده اند، مانند صنایع وابسته به هتل داری و خرده فروشی – با کمبود شدید تامین کننده و نیروی کار روبرو هستند. بسیاری از صنایعی که در سال ۲۰۲۰ رونق گرفتند از ظرفیت خود فراتر رفته اند و با اختلال در زنجیره تامین ، کمبود مواد و کارکنان فرسوده در بازار روبرو هستند. در نتیجه ، در طول یک جهش اقتصادی نسل به نسل، هم خوش شانس و هم بدشانس(به دلیل در معرض خطر قرار گرفتن) هستند.

رسیدن به راه حل درست این مشکل، آسان نیست. اما گالوپ چهار استراتژی کلیدی را بیان کرده که صنایع مختلف باید اتخاذ کنند.

 

1. رشد مدیران

افرادی که بر همه چیز تأثیر می گذارند باید رشد یابند تا به خوبی اثرگذار باشند. موسسه گالوپ با مطالعه آنچه که بهترین سازمان ها و مدیران طی سه دهه متفاوت انجام دادند، میگویند: تاثیر مدیران در رشد اقتصادی اغراق آمیز نیست. زیرا مدیران بر همه چیز از استخدام تا کیفیت تا قیمت سهام تأثیر می گذارند. اما اکثر مدیران هرگز به عنوان رهبران افراد، به درستی تربیت نشده اند.

اکنون زمان تغییر مدیران از رئیس به مربی است. طبق مطالعات ما ، مدیرانی که برای مربیگری عملکرد کارکنان رشد یافته اند، بسیار جذاب تر هستند، تغییر و تبدیل کمتر و تیم های سازنده تری دارند. باید بدانید که افراد، شرکت ها را ترک نمی کنند، آنها مدیران را ترک می کنند. این مدیران جامانده، برای رسیدن به اهداف رهبران خود دست و پا می زنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به صفحه آموزش مدیران مراجعه فرمایید.

 

2. جذب و حفظ نیروی تازه به صورت استراتژیک

جنگ استعدادها در حال گرم شدن است(توی ایران خیلی وقته گرمه). پیش از ورود به میدان جنگ، تشخیص دهید که کارمندان “اولین مشتریان محل کار” هستند. نشان ها و پیام‌های استخدامی باید نشان‌دهنده یک تجربه کارمندی جذاب، الهام‌بخش و هدفمند باشد.

تحقیقات Gallup نشان می دهد که برخی از شرکت ها برای نشان دادن تعهد خود به رشد و توسعه که نگرانی اصلی کارکنان با استعداد بالاست، از سیستم های ارزیابی عملکرد کارکنان و ارزیابی سازمان استفاده می کنند. در نظر بگیرید؛ برای کسب حداکثر نتیجه از این ارزیابی ها، باید از مشاور کسب و کار استفاده کرد.

یک مطالعه دیگر از گالوپ بر روی ۱.۲ میلیون کارمند که ارزیابی عملکرد شده اند، نشان داد که ۹۰ درصد از گروه های کاری مورد مطالعه، ۱۰ تا ۱۹ درصد افزایش فروش ، ۱۴ تا ۲۹ درصد افزایش سود و ۹ تا ۱۵ درصد افزایش تعهد کارکنان را داشته اند. وقتی یافتن و نگهداری کسی دشوار است و افراد با کارایی بالا به راحتی شکار می شوند، داشتن استراتژی برای جذب و حفظ کارکنان امری حیاتی است.

 

3. به روز کردن فرهنگ تعامل و تعهد

گالوپ فرهنگ را اینگونه تعریف می کند: “نحوه انجام کارها در محل کار شما”. گالوپ مطالعه کرده که در فرهنگ های کاری که بالاترین میزان عملکرد را دارند، “نحوه انجام کارها” شامل ارزش ها و مأموریتی است که در سازمان درک و به اشتراک گذاشته شده، هدفی که در تصمیم گیری ها و رفتارهای روزمره کاری ، اعتقاد به نام تجاری ، استخدام و توسعه رهبران با استعداد و بیش از هر چیز تعامل در محل کار تعیین شده.

بیماری همه گیر کرونا “روش انجام کار” همه شرکت ها را تا حدودی تغییر داد. اما یک چیزی که هرگز نباید تغییر کند ، تعهد به تعامل بهتر است. این بُعد عملکردی فرهنگ است و تأثیر مستقیمی بر افراد و نتیجه نهایی دارد.

ممکن است اولویت های تعامل و تعهد کارکنان شما در سال گذشته تغییر کرده باشد. اما موسسه گالوپ دریافت که در طول همه گیری کرونا، نیاز کارگران به ارتباط بسیار مهم بود. اما ممکن است اکنون به چیز دیگری احتیاج داشته باشند. مانند فرصت های بیشتر برای انجام کاری که به آن علاقه بیشتری دارند، شاید به رسمیت شناختن آنها.

 

4. برای تجربه مشتری ارزش قائل شوید.

برای مشتری ، کارمند شما نشان دهنده نام تجاری شما است. وقتی شرکتی فراتر از ظرفیت خودش کار می کند و کارکنان نمی توانند آنطور که مشتریان می خواهند به آنها خدمت رسانی کنند ، “این رابطه در خطر است”. احتمالاً رابطه مشتری و برند شما زمانی که مشتری با یک کارمند غیرمتعهد روبرو شود، تمام می شود.
از سوی دیگر، کارکنان متعهد، تجربیاتی منحصر به فرد برای هر مشتری ایجاد می کنند که ارزش نام تجاری را افزایش می دهد. بر اساس یافته های موسسه گالوپ، چنین تجربه ای ، سود بلندمدت ، وفاداری مشتری و رشد ارگانیک را افزایش می دهد.

رفتار کارکنان متعهد، تا حدودی مربوط به ویژگیهای صنعت هم هست. در هر صورت ، تعامل و تعهد کارکنان، تجربه مشتری را هدایت می کند. خواه خدمات رسانی به مشتریان سخت باشد، خواه یافتن آنها، تجربه مشتری آینده شما را تعیین می کند. مشتری رشد اقتصادی شما را تضمین می کند.

 

کارکنان متعهد مشتریان مشتاق ایجاد می کنند

یک راهکار کلی برای این چهار استراتژی وجود دارد: تعامل سازنده

برای بهترین رهبران و مدیران، تعامل کار اضافی و تزئینی نیست. این کار برای ایجاد رشد اقتصادی لازم و ضروریست. زیرا کارکنان متعهد، مشتریان مشتاق ایجاد می کنند. و مشتریان متعهد سودآور هستند و به رشد اقتصادی سازمان شما کمک می کنند.

در مواقع عادی کارکنان متعهد به کار، در هر معیاری بهتر عمل می کنند: غیبت کمتر ، گردش مالی، بهره وری و حتی ایمنی بیشتر. اما در حال حاضر کسب و کارها در دوره ای عادی نیستند. برخی از صنایع به طور غیرعادی مشغول هستند و برای حفظ رشد و گسترش خود به تعامل نیاز دارند. برخی از شرکت ها به طور غیرعادی کند هستند و برای بازیابی نیاز به تعامل دارند. به همین دلیل تعامل و تعهد در هسته هر استراتژی است.

تعامل همان اسب پیشکسی را به رهبران می دهد. تعامل همراه با کمی شانس و یک استراتژی خوب ، تنها چیزی است که شما نیاز دارید تا از فرصت های موجود حداکثر استفاده را ببرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه به صفحه ارزیابی عملکرد کارکنان و آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. با ما در ارتباط باشید.

منبع: gallup

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.