برای ثروتمند شدن هرگز دیر نیست

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

برای ثروتمند شدن هرگز دیر نیست »  ممکن است در مقاطع مختلف زندگی فکر کنید که دیگر برای پول دار شدن دیر شده است. مثلاً ممکن است بگویید : ” باید در دوران بیست سالگی به فکر پس انداز کردن می افتادم، اما حالا خیلی دیر شده است.” اما بدانید می توانیم آن چه را می خواهیم در زندگی تغییر بدهیم. هرگز برای ثروتمند شدن دیر نیست. همه می توانند کسب درآمد کنند. پول درآوردن با سن و سال شما رابطه ای ندارد. کافیست توجه خود را به پول دار شدن بدهید، آن چه را که می خواهید اتفاق می افتد.

مسلماً اگر خواهان بیش از حدی که عالم هستی می خواهد به شما بدهد باشید، باید کارهای بیشتری انجام دهید. اما وقتی با تمام وجود به این موضوع فکر کنید شرایط به گونه ای رقم می خورند که شما به خواسته ی خود برسید. اما گاهی تنها توجه خود را به چیزی دادن کفایت نمی کند.

بدون توجه به این که چه مدت در مسیر ویژه ی (فقر، عدم موفقیت، یا هرچیز دیگر) حرکت کرده اید نیازی به یک اقدام اساسی و تحول برانگیز ندارید. می توانید بدون توجه به این که قبلاً تا چه اندازه از مسیر منحرف شده اید، به مسیری که می خواهید بازگردید. چیزی به نام بیش از حد دیر شدن وجود ندارد. شروع به سرمایه گذاری هم هرگز دیر نیست. می توانید در زمینه ها و مقولات مختلف سرمایه گذاری کنید.

راز کار در این است که هرگز به دیر شدن فکر نکنید. این گونه ممکن است به آسانی دست از فعالیت بکشید. اگر فکر می کنید مانعی پیش روی شما وجود دارد- سن و سال، جنسیت، نژاد و هر چیز دیگر- بدانید که در مسیر شکست حرکت می کنید. هیچ وقت برای شروع کردن دیر نیست. از همین حالا شروع کنید.

پس انداز کردن را به فرزندانتان آموزش بدهید

بهتر است اهمیت پس انداز کردن را با فرزندانتان در میان بگذارید. البته نمی گوییم نباید خرج کنیم و آن چه را که داریم پس انداز کنیم. پس انداز چیزی است که باید به طور طبیعی به آن توجه نماییم. اگر پولی بیش از حد نیازتان کنار بگذارید، آن چه باقی می ماند پس انداز است.

مثلاً ۵۰ درصد از درآمدتان را پس انداز کنید. این روش ساده ای برای پس انداز کردن است که همیشه درصدی از حقوق تان را کنار بگذارید. این روش را به فرزندانتان هم آموزش بدهید. بسیاری از ثروتمندان می گویند که روش پول دار شدن را از کودک آموخته اند.

بر هنر فروش مسلط شوید

درست همان طور که معامله کردن فعالیتی حیاتی است، فروش هم یک مهارت مهم و اساسی به حساب می آید و این دو همیشه یکی نیستند. در واقع یکی از مهم ترین چیزهایی که باید بتوانید در زندگی بفروشید تا بر موفقیت خود بیفزایید، خودتان است.[boc_spacing height=”20px”]

برای ثروتمند شدن هرگز دیر نیست
[boc_spacing height=”20px”]هرکاری که برای موفقیت پولی بکنید، مستلزم فروش است. فروش مهارت ها، فروش اقلام، فروش عقاید و… . بدون فروش کردن نمی توانید کسب درآمد کنید. هر شخص ثروتمندی این حقیقت مهم را می داند.

در دنیای ایده آل باید فروشتان را هدف گذاری کنید:

  •  این که دیگران برایتان فروش کنند.
  • چیزهایی که تولیدشان بسیار ارزان تمام می شود اما فروش شان سود قابل ملاحظه ای به شما می دهد.
  • اشیایی که به ۹۹ درصد خانه ها نفوذ می کنند.
  • اشیایی که به راحتی حمل و نقل و انبار می شوند.

[boc_message type=”attention] کالا یا خدمتی برای فروش عرضه کنید که خواهان داشته باشد.  [/boc_message]

بازی “چه می شود اگر؟” را بیاموزید

وقتی تصمیم گرفتید چه مبلغی درآمد داشته باشید و چه مبلغی را به سرمایه گذاری اختصاص دهید، باید سوالات متعددی از خود بپرسید:

“چه می شود اگر کسادی دیگری از راه برسد؟”
“چه می شود اگر قیمت این سهام کاهش یابد؟”
“چه می شود اگر قیمت طلا تغییر کند؟”
“چه می شود اگر همه مشتریان من به سراغ فروشندگان دیگر بروند؟”
بازی “چه می شود اگر” را همه ما می توانیم بازی کنیم. همه ما و همین حالا می توانیم بپرسیم “چه می شود اگر؟” هرگاه درآمد قابل ملاحظه ای کسب نماییم، تصور کنیم که ممکن است اتفاق غیر منتظره ای بیفتد و در آمد مان قطع شود.

یکی از مثال های مناسب ، فوتبالیست هایی هستند که در دوران بیست سالگی مجبور به بازنشستگی شده اند. در یک دقیقه میلیون ها دلار درآمد دارند و در دقیقه ای بعد به خاطر آسیبی که به قوزک پایشان وارد می شود باید برای همیشه دست از بازی بردارند. آنها برای انجام دادن کار دیگری آموزش ندیده اند زیرا هرگز به فکرشان هم نرسیده که ممکن است اتفاقی برایشان بیفتد.

وقتی بیش از یک کانال درآمد داشته باشید، وقتی در زمینه های مختلف سرمایه گذاری کنید، هر نوع اتفاقی که رخ دهد، شما نقشی مطمئن و قطعی بازی خواهید کرد.

باید به اندازه کافی کار کنید تا ثروتمند شوید

اغلب ثروتمندان فعالیت شان را صبح زود شروع می کنند تا پاسی از شب گذشته کار می کنند. از خود گذشتگی فراوان می کنند. وقتشان را تلف نمی کنند. اگر شما هم برای ثروتنمد شدن جدی باشید، باید کار آنها را بکنید. باید آنقدر کار کنید تا ثروتمند شوید و دیگر مجبور نباشید زیاد کار کنید. اما در هر صورت باید کار کردن را شروع کنید.

تا چه اندازه مصمم و متعهد به کار کردن هستید؟ شما حتماً آدم متعهدی هستید. اگر آمادگی آن را داشته باشیذ که ساعت های طولانی کار کنید و راه درست را انتخاب کنید، موفق می شوید. شاید بلافاصله موفق نشوید. ممکن است نخست ایده شما موثر واقع نشود، اما بالاخره جواب می دهد. باید به گونه ای کار کنید که متفاوت از قبل تان باشد. طوری کار کنید که انگار رئیسی ندارید، انگار زندگی تان وابسته به این کار است. همینطور باید از کارتان لذت ببرید. اگر خسته کننده باشد، این کار را نخواهید کرد.

حتی اگر ایده مهمی برای کارکردن داشته یاشید، حتی اگر پول کافی داشته باشید تنها در صورتی بازدهی خود را به حداکثر می رسانید که واقعاً پر تلاش ظاهر شوید و پول تان را عاقلانه سرمایه گذاری کنید. برای این که به سود و پول و ثروت برسید باید تلاش کنید.

[book_source_shortcode] قوانین ثروت[/book_source_shortcode]

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
2 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
2
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x