Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
موفقیت در کسب و کار و درآمد بیشتر چگونه در کسب و کار موفق شویم و درآمد بیشتر کسب کنیم؟

در این مقاله از مدیرنو؛ به موفقیت در کسب و کار و درآمد بیشتر می‌پردازیم. چگونه در کسب و کار موفق شویم و درآمد بیشتر کسب کنیم؟ یکی از رؤیاها و آرزوهای مدیر هر کسب و کار این است که یک کسب و کار عالی و موفق داشته باشد. به‌طوری‌که بتواند شعبه‌های زیادی تأسیس نموده و درآمد خوبی از این راه به‌دست آورد. مشتریان برای محصول او صف‌کشیده و هرگز دغدغه فروش و نداشتن مشتری را نداشته باشد.

موفقیت در کسب و کار و درآمد بیشتر

ما برای اینکه به این کسب و کار عالی برسیم نیازمند 5 شناخت هستیم:

 1. شناخت خود
 2. شناخت محصول
 3. شناخت مشتری
 4. شناخت بازار
 5. شناخت رقبا

 

1- شناخت خود

یک صاحب کسب و کار مثل کاپیتان یک کشتی است. می‌تواند کشتی را به مقصد برساند و یا غرق کند. مسئول اصلی رسیدن به مقصد یا غرق شدن کشتی بر عهده کاپیتان است. مسئول اصلی موفقیت یا شکست هر کسب و کاری هم برعهده‌گرفته صاحب کسب و کار است. پس اگر بخواهیم در کسب و کارمان موفق شویم باید ابتدا خود را مورد آنالیز و بررسی قرار دهیم.

نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی، قوت‌ها را تقویت و ضعف‌ها را بهبود بخشیم. باید بدانیم هرگز کسب و کاری بزرگ‌تر از صاحبش، بزرگ‌تر از علم صاحبش و بزرگ‌تر از مهارت صاحبش نمی‌شود. ما زمانی بزرگ می‌شویم که مرتب روی خود سرمایه‌گذاری کنیم. آموزش ببینیم و مطالعه کنیم.

موفقیت در کسب و کار و درآمد بیشتر چگونه در کسب و کار موفق شویم و درآمد بیشتر کسب کنیم؟

هرچه بیشتر آموزش ببینیم بیشتر می‌دانیم. هرچه بیشتر بدانیم سریع‌تر موفق می‌شویم.

2- شناخت محصول

شناخت محصول یکی از رموز موفقیت در فروش است. زیرا که مشتری امروز دوست دارد از افرادی خرید کند که درزمینه کاری خود متخصص باشند. ما زمانی به تخصص می‌رسیم که کاملاً در مورد محصولی که عرضه می‌کنیم آگاهی و اطلاعات کامل داشته باشیم.

از کلیه نکات و زیروبم محصول مثل نکات اصلی، نکات فرعی، شرکت سازنده، روش‌های نگهداری و تعمیرات، مراکز خدمات پس از فروش، قطعات یدکی و… باخبر باشیم.

تسلط کافی پیدا کنیم و بدانیم این محصول قرار هست چه سود و منفعتی به مشتری برساند. محصول قرار هست چه گره‌ای از کار مشتری باز کند. تا چنان بااقتدار و اطمینان محصول را به مشتری معرفی کنیم که شوق خرید در مشتری ایجاد شود.

 

3- شناخت مشتری

شناخت مشتری امری است ضروری برای پیشرفت کسب و کار.

شناخت مشتری یعنی اطلاعات شما از مشتری:

 • اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند.
 • از چه جنسیتی هستند.
 • چند سالشان هست.
 • بیشتر کجاها حضور دارند.
 • تفریحات و علاقه‌های آنها چه چیزی هست.
 • چه نیاز و خواسته‌ای دارند.

هرچه در مرحله شناخت مشتری اطلاعات کامل‌تری از مشتری به‌دست آورید، راحت‌تر می‌توانید آنها را پیداکرده و جذب مشتری بیشتری داشته باشید. بعد از جذب هم به‌راحتی می‌توانید روابطی پایدار و طولانی‌مدت با آنها برقرار کنید.

 

4- شناخت بازار

شناخت بازار یعنی اینکه خوب بازار را لمس کنیم. بو کنیم و ببینیم بازار به چه سمتی حرکت می‌کند. پیش‌بینی مشاوران در مورد این بازار چیست. قرار هست در آینده چه اتفاقاتی در این بازار بیفتد. ما باید چه آمادگی‌هایی و چه استراتژی‌هایی برای مقابله با آن داشته باشیم. چه تهدید و فرصت‌هایی امکان دارد به وجود بیاید و چگونه با این تهدیدها و فرصت‌ها روبه‌رو شویم تا بیشترین نفع را ببریم.

 

5- شناخت رقبا

شناخت رقبا یکی دیگر از عوامل موفقیت در کسب و کار هست باید شناسایی کنید رقبای شما چه کسانی هستند، در کجاها حضور دارند، چقدر از سهم بازار را گرفته‌اند، چه خدماتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند و چه خدماتی را ارائه نمی‌دهند. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا با ابتکار و خلاقیت‌های بیشتری کمپین‌های بازاریابی رقبا را خنثی کنید، قیمت‌های رقابتی بهتری ایجاد کنید و استراتژی بازاریابی بهتری تدوین نمایید. مورد بعدی در شناخت رقبا این است که خدماتی را به مشتریان ارائه دهید که رقبای شما ارائه نمی‌دهند تا از این طریق یک وجه تمایز نسبت به رقبای خود داشته باشید.

در مقاله “چگونه رقبای کسب و کارمان را بهتر بشناسیم؟ ” از مدیرنو، درباره این موضوع صحبت می‌کنیم که چطور باید رقبا را بشناسیم، چطور از فعالیت‌های آنها اطلاعات کسب کنیم و چطور با اطلاعات به‌دست آمده با آن‌ها رقابت کنیم. صرف‌نظر از اینکه چه نوع کسب و کاری دارید این پنج شناخت به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر در کسب و کارتان موفق شوید و موفقیت قابل‌توجهی به‌دست آورید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.