کارمندان تعدیل‌شده چگونه باید کار جدید پیدا کنند؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram
کارمندان تعدیل شده

کارمندان تعدیل‌شده چگونه باید کار جدید پیدا کنند؟ » گاهی باید قبول کنیم که نیروهای خوب هم تعدیل می‌شوند. چنین کارمندانی باید بتوانند مجدداً به بازار کار برگشته و با دنباله‌روی از استراتژی‌های مناسب جذب بازار کار شوند. در این مقاله در خصوص کارمندان تعدیل‌شده که به دنبال کار می‌گردند و اینکه چطور باید در مصاحبه‌های کاری‌شان این موضوع را برای کارفرمای جدید بیان کنند، صحبت می‌کنیم.

امروزه تعدیل‌ها جنبه منفی سابق را ندارند. عموم مردم می‌دانند که در این شرایط اقتصادی شرکت‌ها ممکن است حتی نیروهای خوب خود را تعدیل کنند. و اینکه صرفاً کسی از سازمانی تعدیل‌شده، نشانه بدی نخواهد بود.

در مصاحبه‌های استخدامی، صداقت بهترین روش است و بهتر است کارجویان صادقانه این مطلب را به کارفرمای خود اعلام کنند.

درگذشته وقتی فردی در چند سازمان مختلف جابه‌جا شده بود و تجربه کار در چند سازمان را داشت یک نکته منفی در رزومه محسوب می‌شد. ولی به‌تدریج چنین مساله ای دیگر نکته منفی نیست چون بسیاری از افراد چنین کاری را به‌خصوص در سال‌های ابتدایی کار خود انجام می‌دهند. برای بسیاری از مدیران چنین مساله ای یک مزیت محسوب شده چون فرد در چند صنعت مختلف کارکرده و در مورد بازارهای مختلف دارای اطلاعات است.

کارمندان باید توجه داشته باشند که خروجشان از سازمان کاملاً محترمانه و بدون هیچ‌گونه دعوا و برخوردی صورت گیرد تا اگر کارفرمای جدید با محل کار قبلی شما تماس گرفت، نکات مثبتی در مورد شما بشنود.

اگر در شرکتی کار می‌کنید و ازآنجا تعدیل‌شده‌اید در محیط کار جدید هیچ‌گاه نباید از محیط قبلی خود بدگویی کنید. حتی اگر بدگویی‌تان صحیح باشد! این یک نکته مهم در مصاحبه شما خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: ۳ کار ممنوع بعد از یک مصاحبه استخدامی

کار جدید

در شرکت‌های بزرگ و کشورهای پیشرفته حمایت‌هایی از کارمندان تعدیل‌شده صورت می‌گیردمثلاً معرفی کردن به شرکت‌های دیگر، دادن سبدهای حمایتی و… در کشور ما نیز برخی از سازمان‌ها دست به چنین فعالیت‌هایی در راستای مسئولیت اجتماعی شرکتشان زده‌اند. که باید همه مدیران چنین استراتژی‌هایی را مدنظر داشته باشند.

کارجویان باید از منابع مختلفی برای کاریابی استفاده کنند. آنها باید موقعیت‌های شغلی را کشف کرده و خود را به سازمان‌ها معرفی کنند.

حوزه‌های فعال برای کاریابی کارمندان تعدیل‌شده:

  • سایت‌های کاریابی و پر کردن رزومه به‌صورت آنلاین
  • انجمن‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها برای کسانی که به‌تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند.
  • اتحادیه‌ها برای مشاغل فنی و عملی
  • سایت‌های تبلیغاتی که آگهی‌های مختلف را منتشر می‌کنند مثل دیوار
  • سایت‌هایی که فرصت‌های دورکاری را معرفی می‌کنند مثل پونیشا
  • شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص لینکدین که بسیاری از مشاغل تخصصی را می‌توان در آن جستجو کرد.

نحوه پرزنت به کارفرمایان جدید:

در وهله اول رزومه‌ای که فرستاده می‌شود اهمیت دارد. قاعدتاً هر فردی که رزومه ارسال کند، دعوت به مصاحبه نمی‌شود و کارفرمایان بعد از بررسی و فیلتر کردن رزومه‌ها، کارجویان را دعوت به مصاحبه می‌کنند.

برای موفقیت در مصاحبه‌های استخدامی مساله مهم این است که کارجو نشان دهد چه توانمندی‌هایی داشته و چه تغییراتی در سازمان ایجاد خواهد نمود. کارفرمایان در مصاحبه حضوری سؤال می‌کنند که در مجموعه ما چه‌کاری می‌توانید انجام دهید و پاسخی که شما می‌دهید اهمیت بیشتری نسبت به مواردی دارد که درگذشته انجام داده‌اید. در خصوص کارمندان تعدیل‌شده، همان‌طور که در بالا گفتیم صداقت داشتن بهترین کار است و لازم است در خصوص سازمان قبلی و تعدیل شدنتان به کارفرمای جدید توضیح دهید.

کارفرمایان توجه کنند که:

مصاحبه‌ها باید به سمت مصاحبه‌های برنامه محور پیش رود. برخلاف مصاحبه‌هایی که درگذشته داشته‌ایم و باید به سمت بهره‌وری بیشتر برویم. مثلاً درگذشته برای جذب نیروی فروش می‌پرسیدند اگر با یک مشتری ناراضی مواجه شدید چه برخوردی انجام می‌دهید؟ اما امروز می‌پرسند از چه کانال‌هایی فروش ایجاد می‌کنی و به چه ارقامی می‌رسی؟

چنین سؤالی نیازمند پاسخ دقیق و حساب‌شده است. به این صورت فرد نادرست و درست را می‌توان از هم تشخیص داد. مصاحبه‌های تک‌نفره به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود و باید حداقل سه‌نفره باشد و کارجو از زوایای مختلف سنجیده شود.

سخن پایانی: در شرایط حاضر حفظ اتحاد و آرامش شخصی و سازمانمان بسیار مهم و مؤثر است.

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x