013-34934
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

در مقاله ۴ نکته‌ی بازاریابی دیجیتال که باید از برندهای بزرگ سرقت کنید می خوانید:

بازاریابی دیجیتال برندهای بزرگ

در این مقاله در مورد ۴ نکته‌ی بازاریابی دیجیتال که باید از برندهای بزرگ سرقت کنید صحبت خواهیم کرد. در ادامه با مدیران نواندیش همراه باشد.

پیاده‌سازی یک کسب‌وکار کوچک آسان نیست. کارهای زیادی باید در این مورد انجام دهید. اما مهم است بدانید که برای پیشتاز ماندن در این رقابت (و یا حفظ موجودیت و بقای کسب‌وکار خود) نیاز به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال دارید. چگونه می‌توانید در دنیای دیجیتال امروز برای کسب‌وکار خودتان بازاریابی کرده و در میدان رقابت باقی بمانید؟

همه می‌توانند چند نکته را از برندهای بزرگ بگیرند و آنها را در عمل اجرا کنند. حتی اگر شما بودجه بازاریابی محدودی دارید، می‌توانید چند تاکتیک بازاریابی دیجیتال را از بزرگ‌ترین برندها، ازجمله یکپارچگی نام تجاری (BrandConsistency)، بازاریابی محتوا، بهینه‌سازی سایت و تلفن همراه و استفاده از یک آژانس بازاریابی را یاد بگیرید.

اسرار یکپارچه‌سازی نام تجاری را بیاموزید:

این موضوع یکی از موارد مهم است بنابراین به آن حتماً اهمیت بدهید. حتماً تا به حال برای شما پیش‌آمده که در شعبه‌های فروشگاه‌های معروفی که تا به حال در آن نبوده‌اید قدم زده‌اید اما رنگ و بوی همان فروشگاه برند معروف در شهر خودتان را احساس کردید.

برندهای معروف اهمیت یکپارچه‌سازی برند را می‌دانند. مسلماً کسب‌وکار کوچک شما دارای هزاران شعبه در سراسر جهان نیست اما در ادامه نکاتی را برای یکپارچه‌سازی نام تجاری کسب‌وکار محلی شما ارائه می‌کنیم:

۱رنگ‌ها و آرم‌ها را در تمام پلتفرم‌ها یکسان کنید. این شامل وب‌سایت، آگهی‌ها، بروشورها، لباس فرم کارکنان و غیره است.

۲– در تمام شبکه‌های اجتماعی و پست‌های وبلاگ خود به یک شکل با مشتریان ارتباط برقرار کنید.

۳– اطمینان حاصل کنید که کارکنانتان از استانداردهای نام تجاری شما آگاهی دارند. اگر شما تنها کسی هستید که از قوانین و مشخصات نام تجاری‌تان اطلاع دارید، برند شما با مشکل مواجه خواهد شد.

بازاریابی دیجیتال با توجه به بازاریابی محتوا

آیا می‌دانید که برندهای بزرگ چه‌کاری را به خوبی انجام می‌دهند؟ جواب بازاریابی محتوا است. این موضوع شامل استفاده از اشکال مختلف محتوا (ویدئو، پادکست، اینفوگرافیک و غیره) برای متقاعد کردن مصرف‌کنندگان به نیاز داشتن به محصول یا خدمت شما هستند. اما بازاریابی محتوا فقط برای بزرگ‌ترین برندهای تجاری نیست.
و شما حتی نیازی به مجبور کردن کارکنان خود برای انجام کارهای خارق‌العاده ندارید تا تأثیرات بزرگی در مبارزات بازاریابی محتوا داشته باشید.

بازاریابی محتوا و بازاریابی جستجو محلی می‌توانند باهم کار کنند تا به کسب‌وکار شما جهت دهند. بازاریابی محتوا همچنین می‌تواند راهی برای نشان دادن تخصص شما یا نشان دادن نحوه استفاده از محصول شما به مشتریان باشد.

پیشنهاد مطالعه:

بهینه‌سازی سایت و تلفن همراه

حتماً قبل از ورود به این مرحله تلفن همراه خود را بهینه‌سازی کنید. مارک‌های بزرگ اهمیت بهینه‌سازی تلفن همراه را درک می‌کنند. تعداد برندهای موفق و بزرگی که اپلیکیشن مخصوص خود را در تلفن‌های همراه دارند، خود گویای این موضوع است. هر چند الزاماً نیازی نیست که حتماً اپلیکشین مخصوص خودتان را در موبایل داشته باشید زیرا تکنیک‌های دیگر بهینه‌سازی وجود دارد که با کمک آنها می‌توانید موبایل و یا وب‌سایت خودتان را تجهیز کنید:

  • صفحات اصلی بهینه‌سازی شده برای تبلیغات را ایجاد کنید.
  • فضای کافی بین لینک‌ها و دکمه‌ها در نظر بگیرید تا کاربران به شکل تصادفی کلیک اشتباهی انجام ندهند.
  • به‌وسیله‌ی ابزارهای تست سرعت وب‌سایت گوگل، سرعت بارگذاری سایت خودتان را تست کنید.
  • کارایی و سرعت و نمای وب‌سایت خودتان را با گوشی‌های مختلف و پلتفرم‌های مختلف چک کنید. مطمئن شوید که سایز متن‌ها و تصاویر مناسب باشد و به خوبی بارگذاری می‌شوند.

یک مطالعه اخیر نشان داد که ۶۸ درصد ایمیل‌ها در دستگاه‌های تلفن همراه بازشده است، بنابراین مطمئن شوید که هر ایمیل که ارسال می‌کنید (حتی اگر فقط یک تأیید یا یک ایمیل “متشکرم”) در دستگاه‌های تلفن همراه خوب به نظر می‌رسد.

کسی را استخدام کنید که بتواند بازاریابی دیجیتالی را برای شما انجام دهد:

شما تمام کارها را به تنهایی نمیتوانید انجام دهید. این یک حقیقت است اما بازاریابی جستجوی محلی چقدر پیچیده است؟ گوگل بر اساس سه پارامتر ارتباط، تمایز و قرابت در کسب و کار محلی جستجو میکند. اما به معنای آن نیست که سایر عوامل دخالتی نداشته باشند. در نتیجه تنها متمرکز شدن بر روی سه عاملمی تواند یک راهبرد بازاریابی جستجوی پیچیده را ایجاد کند.

حتی برندهای بزرگ هم افرادی را دارند و استخدام میکنند تا امور مربوط به بازاریابی دیجیتال را برای آنها انجام دهد. احتمالاً برای کسب و کار کوچک شما امکان استخدام ۲۰۰ نفر برای کار در بازاریابی محتوا یا حتی استخدام یک مدیر بازاریابی  امکان پذیر نیست. اما میتوانید از یک شرکت فعال در این زمینه مشاوره بخواهید.

منبع

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.