فواید استفاده از ویدئو مارکتینگ

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

فواید استفاده از ویدئو مارکتینگ» امروزه محتوای ویدئویی یکی از ابزارهای مهم در بازاریابی محتوا محسوب می شود. طبق تحقیقات انجام شده محتوای ویدئویی ۶۹ درصد از کل ترافیک اینترنتی را در سال آینده به خود اختصاص خواهد داد. اگر تا به حال از ویدئو در بازاریابی خود استفاده نکرده اید، اکنون زمان مناسبی است تا در این باره تجدید نظر کنید. اگر کسب و کار کوچکی را اداره می کنید یا به تازگی استارتاپی را راه اندازی نموده اید و قصد دارید از محتوای ویدئویی استفاده کنید، حتما ۴ فایده ی ذکر شده در  مقاله حاضر را به دقت مطالعه کنید.

فایده اول:

ویدئو نقش بسیار مهمی در کمپین های بازاریابی محتوای شرکت ها ایفا می کند. امروزه کاربران اینترنتی به دنبال محتواهایی پویاتر هستند و آمارها نشان داده که کاربران جوان تر تمایلی به خواندن متن های طولانی ندارند!

بهتر است ویدئوهای تولیدی تان نه خیلی رسمی و نه خیلی تبلیغاتی باشند. تبلیغات همه جا یافت می شود و به جای ساخت یک آگهی تبلیغاتی سعی کنید در ویدئوتان قابل اعتماد باشید، ایجاد ارزش کنید و حتی گاهاً طنز و شوخی را چاشنی کار خود کنید. به محتوای ویدئویی به عنوان یک ابزار تبلیغاتی نگاه نکنید، بلکه آن را به عنوان یک فرصت طلایی جهت برندینگ خود و مجموعه تان در نظر بگیرید.
فراموش نکنید که با کمک بازاریابی ویدئویی می توانید ارتباط شخصی تری با مخاطبان تان برقرارکنید و تاثیر گذار باشید.

فایده دوم :

ویدئو بخشی انکار ناپذیر از استراتژی تولید محتوای شماست. بارها و بارها دیده ایم که فیلم ها و ویدئوها ترافیک زیادی را به وب سایت ها جذب نموده اند. ویدئو نیازی است که مخاطبان شما می خواهند و شما باید پاسخگوی این نیاز باشید.

تولید محتوای ویدئویی بدون داشتن یک استراتژی مشخص، نتیجه قابل قبولی به دست نمی دهد و اگر برای تولید آن برنامه ریزی و هدف گذاری ندارید بهتراست فکر تولید آن را فراموش کنید!

برای برنامه ریزی تولید ویدئو در ابتدا باید جامعه هدفتان را مشخص کنید و سپس خط مشی هایتان برای رساندن پیام مورد نظر، تدوین شوند.

مانند دیگر روش های تولید محتوا سعی کنید:

۱- با یک بخش کوچک و نمونه شروع کنید.
۲- آمارها را به دقت تحلیل و بررسی کنید.
۳- اصلاحات را انجام دهید.
۴-دوباره و دوباره تلاش کنید.

فواید استفاده از ویدئو مارکتینگ

فایده سوم:

تولید ویدئو سنگ بنایی برای اغلب برنامه های تولید محتوا محسوب می شود. ویدئو به طرز باورنکردنی ای انعطاف پذیر است و برای همه کاربردها از قبیل فیلم کوتاه، انیمیشن، فیلم بلند، داستان های مستند، مصاحبه ها و گفتگو های خودمانی مناسب است. مواردی که نتوانید از طریق ویدئو انجام دهید ، بسیار محدودند.

نیازی نیست ویدئوتان با بودجه زیاد تهیه شود. به دنبال ایده هایی برای تهیه ویدئو با بودجه کم باشید. تمرین کنید تا ویدئوهایی سریع و ارزان تهیه کنید. اما دقت داشته باشید حد مناسبی از کیفیت و حرفه ای بودن در فیلم هایتان وجود داشته باشد.

فایده چهارم:

ویدئو می تواند یک ابزار کلیدی برای ارتباط با مخاطبان تان محسوب شود. اما به محتوای کمپین تان نیز بستگی دارد.

در دوره ای که ارتباط با مخاطب سریع، زودگذر و گاهاً قابل فراموشی است، بازاریابان باید مطمئن باشند که محتوای ویدئویی شان توانایی به دام انداختن بیننده و بازگشت مجدد او به وب سایت را دارد. به یاد داشته باشید برنامه ریزی درست از عملکرد ضعیف جلوگیری می کند.

این که بدانید از محتوای ویدئویی تان چه هدفی دارید به عنوان یک راهنما برای تیم شماست و هرگاه احساس سردرگمی کردید، هدفتان را با خود مرور نمایید.

تولید یک ویدئو منجر به برندسازی برای شما نمی شود بلکه مجموعه ای از تولیدات ویدئویی همراه با پشتوانه ای قوی از استراتژی های بازاریابی به شما در این مسیر کمک خواهد کرد.

امیدواریم این نکات الهام بخش شما برای تولید محتوای ویدئویی مختص خودتان باشند.

[site_source_shortcode url=”http://smallbusiness.com/”]smallbusiness[/site_source_shortcode]

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x