آموزش زبان تجاری (درس سی و یکم)

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram

آموزش زبان تجاری (درس سی و یکم) » در این درس از آموزش زبان تجاری، به بررسی واژه های سازمان، توانمندسازی و بیانیه چشم انداز پرداخته و مثال هایی در خصوص سه لغت یاد شده ارائه می دهیم.

۱)organization(سازمان)

تعریف:

یک واحد اجتماعی ساختاریافته از افراد که به دنبال رفع یک نیاز و یا دستیابی به اهداف جمعی است. تمام سازمان ها یک ساختار مدیریتی داشته که ارتباط بین افراد و فعالیت های مختلف را مشخص می سازد. سازمان ها سیستم های بازی هستند که از محیط تاثیر گرفته و بر محیط تاثیر می گذارند.

مثال :

[latin-p] 1-When starting a business it is very important to make that there is strong leadership in the organization to make sure everything runs smooth[/latin-p]

1- در زمان شروع یک کسب و کار، خیلی مهم است اطمینان یابید که رهبری قوی ای در سازمان وجود دارد که پیشرفت همه چیز را در نظر می گیرد .

[latin-p]2-It is always important that your business is run as a strong organization .[/latin-p]

2- همیشه مهم است که کسب و کار شما به عنوان یک سازمان قوی فعالیت کند.

 ۲)Empowerment (توانمندسازی)

تعریف :

توانمندسازی بر اساس این ایده است که افزایش مهارت های کارکنان، منابع لازم، قدرت، فرصت، انگیزه، باعث می شود که آنها مسئولیت اقدامات خود را بر عهده گرفته به رضایت آنها کمک می کند.

 مثال :

[latin-p]1-There are many intangible benefits to my job: great colleagues, interesting tasks, many new challenges, but most of all, empowerment to make decisions in my department.[/latin-p]

1- مزایای نامحسوس زیادی در کار من وجود دارد: همکاران عالی، وظایف جالب، چالش های جدید زیاد، اما بیشتر از همه، توانمندسازی در تصمیم گیری در بخش خودم می باشد.

[latin-p]2- Maryam’s weight loss increased her self-confidence considerably, giving her a sense of empowerment she’d never experienced.[/latin-p]

2-کاهش وزن مریم، اعتماد به نفس اش را به طور قابل توجهی افزایش داد و به او حس توانمندی را القا کرد که تا کنون تجربه نکرده بود.

[latin-p]3- By keeping my staff informed of changes within the company and thoroughly training them in all processes I am giving them a sense of empowerment.[/latin-p]

3- با اطلاع رسانی تغییرات درون شرکت به کارمندانم و آموزش به آنها، حس توانمندی را به آنها القا می کنم.

۳)vision statement(بیانیه چشم انداز)

تعریف :

چشم انداز یا دور نمای سازمان به معنای مقصد و آرمان  سازمان است. آینده ای است واقع گرایانه، محقق الوقوع و جذاب برای سازمان؛ چشم انداز کلید رهبری است؛ تبیین سرنوشت آینده بهتر، موفقیت آمیز یا مطلوب تر سازمان نسبت به حال.

[latin-p]1-The company created the vision statement to provide their employees with a clear direction and gave their employees a mission to complete within the next 6 months.[/latin-p]

1- شرکت بیانیه چشم انداز خود را مکتوب نمود تا مسیری واضح را برای کارمندان ترسیم نماید و ماموریتی به آنها داد که تا ۶ ماه آتی آن را تکمیل نمایند.

[latin-p] 2-Bill and Melinda Gates, well known for their philanthropic giving, have issued a vision statement that they would like to see child mortality in developing nations cut by 50% in the next five years.[/latin-p]

2- بیل و ملیندا گیتس که برای خیریه خود شناخته شده اند، یک بیانیه چشم انداز تعیین کرده اند که می خواهند مرگ و میر کودکان در کشورهای در حال توسعه را تا ۵ سال آینده به میزان ۵۰ درصد کاهش دهند.

*اگر سوالی در مورد ۳ لغت توضیح شده در این درس دارید یا لغت جدیدی در متن برایتان نا آشناست، از طریق بخش نطرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان مجموعه  در اسرع وقت توضیحات کامل در اختیارتان قرار دهند.

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x