Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
مشاوره کسب و کار چیست چرا به مشاور کسب و کار نیاز داریم؟

در این مقاله از مدیرنو به اینکه چرا به مشاور کسب و کار نیاز داریم میپردازیم. ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشید که چرا به مشاوره نیاز داریم و جواب درستی در مورد آن دریافت نکرده باشید. در این مقاله به اینکه چرا داشتن مشاور کسب و کار ضروریست خواهیم پرداخت. مشاوران صاحب دارایی ارزشمندی هستند که بسیاری از مدیران تازه‌کار آن را ندارند و آن تجربه است.

 

چرا به مشاور کسب و کار نیاز داریم؟

برای دریافت اطلاعات کامل در  مورد اینکه چگونه به شما کمک می کند به لینک بالا مراجعه فرمایید.

 

 

بر اساس آمارها سالانه 587000 کسب و کار جدید در آمریکا ایجاد می‌شوند و تنها نیمی از آنها بعد از 5 سال به‌کار خود ادامه می‌دهند! و فقط یک‌سوم از آنها بعد از 10 سال زنده می‌مانند. اما راه‌هایی برای افزایش شانس بقا وجود دارد. کار کردن با یک مشاور و متخصص در حوزه کسب ‌و کار به موفقیت مدیران کمک شایانی خواهد کرد.

چرا به مشاور کسب و کار نیاز داریم؟

  1. به کمک مشاوران، آمارهای رایج را تغییر می‌دهید.
  2. دریافت حمایت و انگیزه از مشاور بسیار ارزشمند می‌باشد.
  3. مشاوران کسب و کار های کوچک و متوسط فعال بودن را از  کارآفرین‌ها می‌خواهند.
  4. کار کردن با یک مشاور شبکه کاری شمارا گسترش می‌دهد.

 

در این مقاله به 5 دلیل اصلی استفاده از مشاور کسب و کار پرداخته‌ایم:

1- به کمک مشاوران، آمارهای رایج را تغییر می‌دهید.

میزان بقای کسب و کارهای جدید به‌شدت کارآفرینان را می‌ترساند. اما با داشتن یک مشاور در کنار خود این آمار و ارقام می‌تواند تغییر کند. بر اساس آمار ups store 70 درصد از کسب و کارهای دارای مشاور، بیش از 5 سال زنده می‌مانند.

صاحبان کسب و کارهای کوچک اغلب اوقات  تجربه کافی  را در اختیار نداشته و کسب تجربه برای داشتن شرکتی موفق، نیازمند زمان و پول زیادی است. مشاور این امکان را می‌دهد که از تجربه او برای رشد کسب‌ و کار خودتان استفاده کنید.
در مطلب “مشاوره مدیریت چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟” به معرفی دو نوع نگرش کلی در مورد مشاوره مدیریت می‌پردازیم.

طبق نظرسنجی مجله کسب و کار هاروارد روی 45 مدیر اجرایی که با مشاور ارتباط داشتند نتایج زیر به‌دست آمد:

  • 84% از آنها گفتند که از اشتباهات هزینه‌بر اجتناب کرده و به‌سرعت در کارهایشان  مهارت‌یافته‌اند.
  • 69% با کمک مشاوران توانستند تصمیم‌های بهتری بگیرند.
  • %71 درصد از آنها عملکرد شرکتشان بهبود یافت.

در ویدئوی این صفحه آقای علی معبودی، به این موضوع می‌پردازند که مربیگری چه کمکی به سازمانمان می‌کند؟

 

2- دریافت حمایت و انگیزه از مشاور بسیار ارزشمند می‌باشد.

این مورد شاید مهم‌ترین دلیل وجود مشاور باشد، راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک یا متوسط به این معنیست که شما رئیسی ندارید که به شما انگیزه دهد و همه می‌دانیم این مورد چقدر در موفقیت ما مهم و حیاتی می‌باشد! یک مشاور همیشه می‌تواند این خلأ را پرکرده، به شما انگیزه دهد و شما  را تشویق کند. او همراه روزهای سخت شماست و با تکیه‌بر او راحت‌تر می‌توانید موانع و سختی‌ها را پشت سر بگذارید.

 

3- مشاوران کسب و کار های کوچک و متوسط فعال بودن را از  کارآفرین‌ها می‌خواهند.

مشاور می‌تواند وظایف مهم را تعریف نموده و اهداف کسب و کار را مشخص کند. از همه مهم‌تر این‌که به شرکتتان کمک کند تا نسبت به انجام وظایف فعال  باشید تا به اهداف دست‌یابید. فعال بودن نه تنها شرکت را به سمت موفقیت سوق می‌دهد بلکه اعتمادبه‌نفس شمارا نیز بالا می‌برد.

“مشاوره یک جاده دو طرفه است. داشتن جلسات منظم با مشاور تنها راهیست که به کسب و کار شما کمک می‌کند.”

 

4- کار کردن با یک مشاور شبکه کاری شمارا گسترش می‌دهد.

وقتی با مشاور همکاری می‌کنید، دسترسی بیشتری به مشتریان بالقوه و نیروی کار  دارید. یک مشاور شبکه‌ای از افراد ارزشمند را در اختیار دارد که شما هم می‌توانید از آنها استفاده کنید. اگر مشکل خاصی در کسب و کار دارید مشاور تنها کسی است که می‌تواند با توجه به دانش و تخصص اش به شما کمک نموده و اگر نیازمند استخدام پرسنل جدیدی هستید او می‌تواند فرد مناسب شمارا پیدا کند.

برای اطلاع کامل از اینکه بدانید چرا برای رشد کسب و کار و سازمان خودتان به مشاور نیاز دارید، به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. برای ارتباط با مشاوران با ما در تماس باشید.

 

منبع: entrepreneur

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.