مشاوره کسب و کار چیست و چرا به مشاور کسب و کار نیاز داریم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram
مشاوره کسب و کار چیست و چرا به مشاور کسب و کار

مشاوره کسب و کار چیست و چرا چرا به مشاور کسب و کار  نیاز داریم. در این مقاله به دلایل ضرورت داشتن مشاور کسب و کار میپردازیم. در ادامه با مدیران نواندیش همراه باشید. مشاوران صاحب دارایی ارزشمندی هستند که بسیاری از مدیران تازه‌کار آن را ندارند و آن تجربه است.

بر اساس آمارها سالانه ۵۸۷۰۰۰ کسب و کار جدید در آمریکا ایجاد می‌شوند و تنها نیمی از آنها بعد از ۵ سال به‌کار خود ادامه می‌دهند! و فقط یک‌سوم از آنها بعد از ۱۰ سال زنده می‌مانند. اما راه‌هایی برای افزایش شانس بقا وجود دارد. کار کردن با یک مشاور و متخصص در حوزه کسب ‌و کار به موفقیت مدیران کمک شایانی خواهد کرد.

در این مقاله به ۵ دلیل اصلی استفاده از مشاور کسب و کار پرداخته‌ایم:

۱-به کمک مشاوران، آمارهای رایج را تغییر می‌دهید.

میزان بقای کسب و کارهای جدید به‌شدت کارآفرینان را می‌ترساند. اما با داشتن یک مشاور در کنار خود این آمار و ارقام می‌تواند تغییر کند. بر اساس آمار ups store ۷۰ درصد از کسب و کارهای دارای مشاور، بیش از ۵ سال زنده می‌مانند.

صاحبان کسب و کارهای کوچک اغلب اوقات  تجربه کافی  را در اختیار نداشته و کسب تجربه برای داشتن شرکتی موفق، نیازمند زمان و پول زیادی است. مشاور این امکان را می‌دهد که از تجربه او برای رشد کسب‌ و کار خودتان استفاده کنید.
در مقاله “مشاوره مدیریت چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟” به معرفی دو نوع نگرش کلی در مورد مشاوره مدیریت می‌پردازیم.

طبق نظرسنجی مجله کسب و کار هاروارد روی ۴۵ مدیر اجرایی که با مشاور ارتباط داشتند نتایج زیر به‌دست آمد:

 ۸۴% از آنها گفتند که از اشتباهات هزینه‌بر اجتناب کرده و به‌سرعت در کارهایشان  مهارت‌یافته‌اند.

۶۹% با کمک مشاوران توانستند تصمیم‌های بهتری بگیرند.

%۷۱ درصد از آنها عملکرد شرکتشان بهبود یافت.

در ویدئوی زیر آقای علی معبودی، به این موضوع می‌پردازند که مربیگری چه کمکی به سازمانمان می‌کند؟

۲– دریافت حمایت و انگیزه از مشاور بسیار ارزشمند می‌باشد.

این مورد شاید مهم‌ترین دلیل وجود مشاور باشد، راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک یا متوسط به این معنیست که شما رئیسی ندارید که به شما انگیزه دهد و همه می‌دانیم این مورد چقدر در موفقیت ما مهم و حیاتی می‌باشد! یک مشاور همیشه می‌تواند این خلأ را پرکرده، به شما انگیزه دهد و شما  را تشویق کند. او همراه روزهای سخت شماست و با تکیه‌بر او راحت‌تر می‌توانید موانع و سختی‌ها را پشت سر بگذارید.

ALIMABOUDI

۳– مشاوران کسب و کار های کوچک و متوسط فعال بودن را از  کارآفرین‌ها می‌خواهند.

مشاور می‌تواند وظایف مهم را تعریف نموده و اهداف کسب و کار را مشخص کند. از همه مهم‌تر این‌که به شرکتتان کمک کند تا نسبت به انجام وظایف فعال  باشید تا به اهداف دست‌یابید. فعال بودن نه تنها شرکت را به سمت موفقیت سوق می‌دهد بلکه اعتمادبه‌نفس شمارا نیز بالا می‌برد.

“مشاوره یک جاده دو طرفه است. داشتن جلسات منظم با مشاور تنها راهیست که به کسب و کار شما کمک می‌کند.”

۴– کار کردن با یک مشاور شبکه کاری شمارا گسترش می‌دهد.

وقتی با مشاور همکاری می‌کنید، دسترسی بیشتری به مشتریان بالقوه و نیروی کار  دارید. یک مشاور شبکه‌ای از افراد ارزشمند را در اختیار دارد که شما هم می‌توانید از آنها استفاده کنید. اگر مشکل خاصی در کسب و کار دارید مشاور تنها کسی است که می‌تواند با توجه به دانش و تخصص اش به شما کمک نموده و اگر نیازمند استخدام پرسنل جدیدی هستید او می‌تواند فرد مناسب شمارا پیدا کند.

منبع

جهت ارتباط با مشاوران ما می توانید با شماره ۳۴۹۳۴-۰۱۳ تماس گرفته و یا از طریق صفحه مشاوره مدیران نواندیش با ما در ارتباط باشید.

 

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x