۱۰ نکته موفقیت آمیز فروش تلفنی در تماس های سرد

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram

۱۰  نکته موفقیت آمیز فروش تلفنی در تماس های سرد » در مقاله قبلی  به ۱۳ نکته موفقیت آمیز فروش تلفنی در تماس های سرد (cold calling) اشاره نمودیم و گفتیم که ممکن است تماس سرد اصلاً کار جالبی در فروش تلفنی نباشد اما در بسیاری از صنایع یا کسب و کارها امری لازم و مهم تلقی خواهد شد. برای اینکه تماس سرد خوبی را پیش ببرید، بهتر است به نکات و تکنیک های زیر، توجه کنید:

۱۴-توجه تان را روی منفعت آنها بگذارید.

مسئله بسیار مهم برای فروش تلفنی در تماس های سرد این است که سعی کنید همیشه توجه خودتان را روی این قضیه متمرکز کنید که محصولات و خدماتتان چگونه می تواند باعث منفعت مشتری شود. به جای اینکه فقط روی ویژگی های محصول یا خدماتتان تکیه کنید و درباره آن صحبت کنید، روی کاری که محصول یا خدمات شما می تواند برای مشتریان انجام دهد، متمرکز شوید.

برای مثال، اگر می خواهید نرم افزار بفروشید، می توانید راجع به صرفه جویی در زمان مشتری با خرید آن محصول صحبت کنید تا اینکه راجع به قابلیت های نرم افزار توضیح دهید.

۱۵-سابقه و رزومه خودتان را برجسته نمایید.

شما باید کمی درباره شرکت و یا کسب و کار خودتان هم توضیحاتی دهید. این توضیحات اگر خوب بیان شوند، در ترغیب مشتری به خرید می تواند بسیار موثر باشند. برای مثال، می توانید از رتبه ها و امتیازاتی که شرکتتان کسب کرده و یا اینکه چند سال است که در این زمینه مشغول به فعالیت هستید را بیان نمائید.

۱۶- سوال بپرسید.

برای اینکه بتوانید موفق به فروش تلفنی در تماس های سرد شوید، نیازمند شناخت مشتریان هستید. برای اینکه بتوانید آنها را بشناسید، باید از آنها سوال بپرسید تا بتوانید مکالمه تان را هدایت کرده و مذاکره خوبی را به پیش ببرید.

۱۷-سمج نباشید.

قطعاً شما در مکالمه هایتان نباید سمج باشید. اگر دیدید که نمی توانید مشتری را قانع کنید و کم کم به سمت سمج شدن پیش می روید، بهتر است تا از آن مشتری دست بکشید و امیدوار باشید تا در آینده بتوانید به آن مشتری بفروشید.

۱۸- سریع باشید.

سعی کنید مکالماتتان بیش از حد طولانی نشود. اگر تا جایی که می توانید مکالمه تان را ادامه دهید و حواستان به زمان و سرعتتان نباشد، ممکن است مشتری تان خسته شده و یا حوصله اش سر رود و یا ممکن است زمان نداشته باشد تا برای مدت طولانی پشت تلفن با شما صحبت کند، چه برسد به این که بخواهند از شما خرید کنند!

 سعی کنید در زمان فروش تلفنی در تماس های سرد ، با سرعت متعادلی به ارائه نکاتی مهم بپردازید.

۱۹- تا جایی که می توانید تعداد تماس هایتان را افزایش دهید.

زمانی که شما لیستی از شماره تماس دارید، باید تا جایی که می توانید تماس برقرار کنید. در فروش تلفنی در تماس های سرد ، از آنجایی که ممکن است تعداد زیادی تماس رد شده داشته باشید، پس باید تعداد تماس هایتان را افزایش دهید تا شانس فروشتان را بالا ببرید.

۲۰-نا امید نشوید.

نکته بسیار مهم در تماس سرد، نا امید نشدن بعد از هر تماس رد شده است. زمانی که شما با کسانی که نمی شناسید تماس می گیرید، نمی توانید پیش بینی کنید که در چه وضعیتی هستند و آیا آمادگی خرید کردن از شما را دارند یا نه. پس زمانی که که شما را رد می کنند بهتر است که نفسی بکشید و به سراغ تماس بعدی بروید.

یکی از دلایل انجام نشدن یک معامله این است که شما با اصول و قواعد معامله آشنایی ندارید. موقعیت شما زمانی متفاوت و نا امیدانه است که طرف مقابل پیشنهادهایتان را با وجود معقول و منطقی بودن رد می‌کند. هنگامی‌که تلاش‌های واقعی شما در مذاکرات با وجود حسن نیت در حال شکست هستند، نیازمند یک روش جدید هستید. امّا به این معنی نیست که رفتاری پرخاشگرانه داشته باشید. کلید موفقیت این است که درک کنید چرا مردم حتی پیشنهادات خوب و موثر را رد می‌کنند. در مقاله “‌چرا معامله فروش شما به سرانجام نمی‌رسد؟” از مدیران نواندیش، به بررسی این موضوع می پردازیم.

۲۱-استراحت کنید.

زمانی که تعداد زیادی تماس برقرار کردید، بهتر است تا کمی استراحت کرده تا نفسی تازه کنید و انرژی تان را بازیابی کنید و اعتماد به نفس تان افزایش یابد. مخصوصاً این استراحت بعد از تماس هایی که ممکن است به نحو  ناملایمی ردتان کنند، حتماً باید انجام شود.

۲۲- فایل های ضبط شده تان را نگهداری کنید.

زمانی که تماس می گیرید، می توانید از مکالمه و نکات مهم آن یادداشت بردارید و یا اگر از هر تماس تان صدایتان را ضبط می کنید، آن فایل هایی که فکر می کنید در آینده می تواند به فروشتان کمک کند را نگه داری کنید.

۲۳-اگر لازم است تماس های سرد را پیگیری کنید.

بیشتر اوقات در فرآیند فروش ممکن است نیازمند این باشید که بیشتر از یکبار تماس بگیرید. لذا پس از تماس سرد خود، نکات مهم و لازم را که ممکن است در تماس های بعدی به آنها نیاز داشته باشید را یادداشت نموده و در پیگیری خود از آنها استفاده کنید.

 امیدواریم که از دو مقاله فروش تلفنی در تماس های سرد ، نکات مهم و موثری را دربافت نموده باشید. منتظر شنیدن نقطه نظرات شما در این خصوص هستیم.

منبع : smallbiztrends

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x