۱۶ ابزار ضروری و کاربردی برای کارآفرین ها

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

۱۶ ابزار ضروری و کاربردی برای کارآفرین ها » یکی از بزرگترین چالش هایی که کارآفرین ها با آن مواجه می شوند، رسیدگی به همه امور در کسب و کارشان است. اگر شما هم جزء کارآفرین ها هستید باید به ایمیل ها پاسخ دهید، مطمئن باشید وب سایتتان به درستی کار می کند، پروژه هایتان را ساماندهی کنید، با شبکه و تیم خود در ارتباط باشید و از درگیری در شبکه های اجتماعی و ابزارهایی که کارایی شما را کاهش می دهد، اجتناب کنید.

علاوه بر اینکه اینترنت می تواند موجب به تعویق انداختن کارها شود، همچنین می تواند راهکار هایی برای حل مسائل کارآفرین های پرمشغله معرفی کند: خدمات و ابزارهای بسیاری برای ساماندهی زندگی شخصی و کاری خلق شده اند تا بتوانید تنها بر کارهای مهم در کسب و کارتان تمرکز کنید.

این ابزارها توسط افرادی خلق شده که می دانند داشتن لیست کارهایی که هیچ گاه تمام نخواهند شد به چه معضل هایی برای کارآفرین ها تبدیل می شوند. بسیاری از آنها به طور رایگان قابل استفاده هستند پس دلیلی وجود ندارد که آنها را امتحان نکنید.

ابزارهای ضروری و کاربردی برای کارآفرین ها :

Trello.1

Trello یک ابزار رایگان مدیریت پروژه بوده که به شما کمک می کند کارهای خود را سازماندهی نمایید. بخش هایی دارد که بر روی آن می توانید لیستی ایجاد کرده و در آن لیست کارت هایی قرار دهید. وقتی یک کارت را باز می کنید می توانید بر روی آن کامنت گذاشته، فایلی آپلود کرده، چک لیست اضافه کرده و کارهای بسیار دیگری انجام دهید.

این ابزار چندکاره بوده و می تواند در انواع کارها مورد استفاده قرار گیرد: سازماندهی یک پروژه خاص، نوشتن یک کتاب الکترونیکی، راه اندازی دوره آموزشی از طریق ایمیل و غیره. این برنامه به خوبی کمک می کند تا از بالا بر پروژه خود تسلط داشته و ابزار مناسبی برای کارآفرین ها محسوب می شود.

trello

۲. Google Docs

Google Docs برای کسانی که می خواهند همزمان بر روی یک فایل کار کنند یک ابزار ضروری است. هر شخص می تواند از پشت سیستم خود متن آن را تغییر دهد، محتوا را ویرایش کرده و برای دیگران یادداشت بگذارد. همچنین می توانند ببینند چه افراد دیگری در حال کار کردن بر روی آن فایل بوده و با آنها گفتگو کنند. این یک ابزار خوب برای تیم های کاری و کارآفرین ها می باشد. همچنین این ابزار یک کمک بزرگ به افرادی است که درباره کار در حال انجام خود فایل های پراکنده داشته و موجب سردرگمی آنها شده است.

۳. Asana

Asana ابزار نهایی برای مدیریت موثرتر پروژه بوده و با استفاده از پروژه ها، کارها، مکالمات و داشبوردها کار می کند. انجام کار تیمی هیچ گاه آسان تر از این نخواهد شد. شما می توانید مکالمات را به کارهای مورد اقدام تبدیل کرده، بر روی فعالیت های دیگران کامنت گذاشته و در هر لحظه ببینید چه کاری انجام شده است- تمام این اقدامات بدون نیاز به  جلسات حضوری انجام شده و موجب صرفه جویی در انجام امور می شوند.

asana

۴. Dropbox

Dropbox  ابزار خوب دیگری برای کارآفرین ها به جهت ذخیره سازی و پشتیبان گیری از فایل ها و اسناد می باشد. برنامه های بسیاری برای آموزش استفاده از آن وجود دارد. از طریق Dropbox  شما می توانید از هر مکانی به فایل های خود دسترسی داشته باشید.

dropbox

Slack.5

Slack یک برنامه چت زیبا و ابزار فوق العاده ای برای تیم ها و گروه های کاری می باشد. طراحی ساده، آن را به یکی از بهترین ها تبدیل کرده است. با اینکه ابزار نسبتاً جدیدی است اما در بین کارآفرین ها بسیار مشهور شده است. شما می توانید کانال های مختلفی از موضوعات ایجاد کرده یا چت خصوصی داشته باشید. شما می توانید در این ابزار فایل های خود را به اشتراک گذاشته، به راحتی پیام ها، اعلان ها و فایل های آرشیو شده را جستجو کنید. همه چیز به طور خودکار در تمام سیستم های شما یکسان سازی شده و می توانید آن را به برنامه های دیگری مثل اسکایپ یا وردپرس متصل کنید. با استفاده از Slack، ایده های خود را به اشتراک گذاشته و از پرسش، پیشنهاد و تجربه دیگران الهام بگیرید.

۶. Momentum

Momentum برنامه ای است که صفحه پیش فرض مرورگر شما را تغییر داده تا به شما الهام بخشیده و تمرکزتان را در طول روز حفظ نماید. وقتی مرورگر را باز می کنید Momentum  با یک تصویر الهام بخش و یک جمله به شما با نام خودتان خوشامد می گوید.

اگر هر روز چیزی را برای انجام شدن داربد، این ابزار بسیار مفید واقع می شود. هر روز صبح مشخص می کنید تمرکز آن روز شما چیست. برای باقی روز اگر هر بار صفحه ی جدیدی در مرورگر باز کنید آن را به شما یادآوری می کند. این کار باعث می شود کمتر وقت خود را تلف کرده و به برنامه روزانه خود دست یابید.

moment00

۷.Spotify

گوش کردن به موسیقی می تواند در حفظ تمرکز و کارایی موثر باشد. اثر گذاری موسیقی در افراد مختلف متفاوت است، اما به نظر می رسد اغلب افراد در زمان گوش کردن به موسیقی بهتر عمل می کنند.

Spotify مکان خوبی است که در آن می توانید در هر لحظه موزیک مناسب خود را پیدا کنید. می توانید موزیک خود را انتخاب کرده و یا اجازه دهید Spotify شما را سورپرایز کند. ببینید کدام موزیک تمرکز و هشیاری شما را بالا نگه می دارد.

۸.Minute Workout

Minute Workout برنامه ای است که بر حفظ تمرکز و تناسب اندام با تمرینات ورزشی کوتاه مدت کمک می کند. هر تمرین شامل ۱۲بخش ۳۰ ثانیه ای همراه با استراحت های ۱۰ ثانیه ای است. تنها چیزی که نیاز دارید یک صندلی و دیوار است. پس این بهترین برنامه ورزشی در محل کارتان است.

اگر به دنبال یک ایده جدید هستید، انجام یک تمرین ورزشی کوتاه می تواند واقعا موثر باشد. ورزش کردن آدرنالین را به جریان انداخته و ایده های خارق العاده ای به شما الهام می نماید.

۹.Boomerang

شما می توانید بطور موقت پیام ها را از اینباکس ایمیل خود حذف کرده تا بعداً به شما یادآوری شود. این کار به شما کمک می کند تا بدون ایجاد اختلال توسط سایر کارهای موجود در لیست، بر کار فعلی تان تمرکز کنید. Boomerang ایمیل ها را آرشیو کرده و در زمان تعیین شده توسط شما، آنها را به اینباکس بر می گرداند.

همچنین با استفاده از این برنامه می توانید ایمیل خود را نوشته و با مشخص کردن زمان، آن را در آینده ارسال کنید. علاوه بر این اگر کسی پاسخ شما را ندهد یادآوری می نماید. قبل از اینکه اینباکس شما به یک وضعیت نابسامان غیرقابل کنترل در آید، کنترل آن را به دست گیرید.

۱۰.Voila Norbert

جستجو برای ایمیل یک فرد در وب سایت شرکت آنها می تواند کاربسیار خسته کننده و زمان بری باشد.

Voila Norbert ایمیل های مناسب را پیدا می کند، حتی اگر صریحاً در وب سایت شرکت مشخص نباشند. شما فقط باید اسم فرد مخاطب، شرکت و دامنه آنها را بدانید.

۱۱.Sidekick

Sidekick افزونه ای برای ایمیل است که به شما می گوید ایمیل ارسالی شما باز شده است یا خیر. زمان، تعداد دفعات و مکانی که از آنجا ایمیل را باز کرده اند مشخص می شود. این ابزار زمانی که کمپین بازاریابی و یا خبرنامه ای طراحی کرده اید می تواند بسیار موثر واقع شود. با استفاده از این ابزار، رفتار مشتریان را بررسی کرده و از آنها بیاموزید.

۱۲. ۹۹Designs

99Designs ابزار مناسبی برای پیدا کردن لوگو یا لندینگ پیج مورد علاقه شما می باشد.

فرایند کار این برنامه آسان است: طرح را به طور مختصر مشخص می کنید، یک پکیج خریده و چالشی به راه خواهید انداخت. طراحان از اقصی نقاط جهان ثبت نام می کنند، ۱ یا ۲ طرح زده و برای شما ارسال می کنند. بعد از دریافت نتایج می توانید بهترین طرح و برنده را انتخاب کنید.

۱۳.Canva

Canva یک پلتفرم طراحی گرافیک آنلاین است. در اینجا شما طراحان را نمی بینید بلکه خودتان یک طراح خواهید بود.

یک ابزار طراحی آسان است که مجموعه ای بیش از ۱ میلیون عکس، گرافیک و فونت داشته که می توانید از بین آنها انتخاب نمایید. طیف وسیعی از ابزارهای رایگان را در دسترس قرار می دهد. از اینفوگرافی گرفته تا جلد کتاب، هرچیزی را می توانید ایجاد کنید.

Fiverr.14

Fiverr یک بازار موثر و ارزان است (هرچیزی با نرخ ۵ دلار آغاز می شود). طراح گرافیک، مترجم، سئو کار، طراحی کارت تجاری و هر چیز دیگری که در تجارت خود به آن نیاز دارید در آن وجود دارد. اگر می خواهید کاری سریع انجام شود از این ابزار استفاده کنید.

۱۵.Clarity.FM

آیا به توصیه ی متخصصین نیاز دارید؟ وقت خود در جستجوی اینترنتی هدر ندهید. Clarity.FM شما را به اجتماع متخصصین متصل می کند. با توجه به نیاز خود، شما می توانید از طریق نام یا تخصص جستجو کنید. مکالمه با یک کارافرین تجربه دیده آخرین راه برای پاسخ به احتیاجات شماست.

Typeform.16

Typeform خدمت رایگانی است که با استفاده از آن می توانید نظرسنجی های جالبی ایجاد نمایید. همه ی ما از فرم های آنلاین برای بازخور گرفتن از مخاطبان و مشتریان استفاده می کنیم. متاسفانه پرسشنامه های خسته کننده از جانب مخاطبین چشم پوشی شده و درک درست بودن مسیر کار را برای شما سخت تر می سازد. پرسشنامه های زیبا، واضح و سازگار با موبایل ابزار Typeform، می تواند در دریافت بازخوردهای مورد نیاز شما کمک کند.

عموماً کارآفرین ها می خواهند هرکاری را خودشان انجام داده و مسئول کسب و کار خود باشند. اما گاهی گفتن از عمل کردن آن آسان تر است. در واقع، ما آنقدر زمان نداریم تا هر جنبه از کسب و کار را خودمان بر عهده بگیریم. اجازه دهید این ابزارها و خدمات در یک سطح پیشرفته و شخصی به ساماندهی امور روزانه شما کمک کنند. زمان خود را با انجام کارهای بیهوده هدر ندهید و با این ابزارهای ساده کارهای خود را کنترل کنید.

 [site_source_shortcode url=”https://www.entrepreneur.com/article/272185″]entrepreneur[/site_source_shortcode]

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x