پیشنهادی رد نشدنی به مشتری بدهید ۱

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

پیشنهادی رد نشدنی به مشتری بدهید ۱» اگر بخواهید در این دنیای رقابتی به فروش خوبی دست پیدا کنید تمامی فعالیت های بازاریابی تان زیرمجموعه یک موضوع خواهد بود. در واقع می توان گفت که تمام کسب وکارهایی که از ابتدای پیدایش بشر تاکنون شکل گرفته اند، بر پایه یک چیز اصلی و اساسی بوده اند: یک پیشنهاد .

[boc_message type=”attention]نیاز اصلی هر کسب و کاری این است : ارائه یک پیشنهاد “مارک جوینر “[/boc_message]

[boc_spacing height=”20px”]

1- یک دکتر چه پیشنهادی به شما می دهد؟ به من پول بده تا حالت را خوب کنم.
۲- یک مشاور چه پیشنهادی به شما می دهد؟ من در ازای پولی که به من می دهید راهنمایی تان می کنم.
۳- وکلا، رستوران ها، معلم های خصوصی و… چه کار می کنند؟ همه آنها پیشنهاداتی را ارائه می دهند.

[boc_spacing height=”20px”]

اگر کسب وکاری بدون داشتن یک پیشنهاد خوب برای مشتریانش کار خود را شروع کند کار بسیار سختی را پیش رو خواهد داشت.
چه بسیارند شرکت ها ، کارخانجات، فروشگاه هایی که با یک دنیا امید و ذوق شروع به کار کرده اما در مدت کوتاهی با شکست های سنگینی مواجه شده و تعطیل شده اند. در این شرایط که امروزه برای هر کسب وکاری رقبای فراوانی وجود دارد مهمترین چیزی که شما را نسبت به سایرین متمایز می کند ، داشتن یک پیشنهاد عالیست که ذهن خریدار را دربین این همه تبلیغات، به خود معطوف کند.

یک پیشنهاد ردنشدنی چه ویژگی هایی دارد؟

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم بهتر است ببینیم چه چیز در یک معامله و یا خرید برای مشتریان بیشترین اهمیت را دارد.
ما خود محصول را نمی خریم بلکه فواید و منافعی که آن محصول برایمان دارد را می خریم. در واقع می بینیم با این خرید آیا شکاف شناخته شده پر می شود یا خیر؟

اولین ویژگی پیشنهاد ردنشدنی مان باید بازگشت سرمایه برای خریدار باشد.

یعنی با این پیشنهاد به آنها بفهمانیم خرید از ما باعث می شود سرمایه شان برگردد و منفعتی که برای پرکردن شکاف نیاز دارند را بدست خواهند آورد.

درواقع این یک عمل متقابل است، من نیازت را برآورده می کنم ودر قبال آن از تو پولی دریافت خواهم کرد. اگر مشتریان در مقابل پولی که می پردازند چیز کمتری دریافت کنند که به طور کامل آن شکاف شناسایی شده را پر نکند ، آنگاه این بازگشت سرمایه برایشان منفی بوده و موجب عدم رضایتشان می گردد. چنین کسب و کاری دوام چندانی نخواهد داشت.

پیشنهادی رد نشدنی به مشتری بدهید1
آن کسب و کارهایی که به سرعت از چرخه بازار کنار گذاشته شده و تعطیل می شوند اگر دقت کنند خواهند دید که پیشنهاداتشان هیچ بازگشت سرمایه ای برای مشتریان نداشته است.

فقط کافیست به خریداران یک معامله با بازگشت سرمایه گذاری عالی پیشنهاد دهید تا ببینید روند بازاریابی و فروش محصولتان چقدر سریعتر و راحت تر رشد خواهد کرد.

دومین ویژگی یک پیشنهاد ردنشدنی یک شعار اثرگذار است.

در دنیایی که مردم هر روز توسط شعارهای تبلیغاتی بی شماری بمباران می شوند و گاهی این تبلیغ ها حتی چند ثانیه هم در ذهن خریداران باقی نمی مانند، سخت ترین اما اثرگذارترین کار داشتن یک شعار متفاوت و اثرگذار است.

[boc_message type=”information] اولین مورد از پیشنهاد ردنشدنی تان که به چشم خریدار می آید، شعارتان می باشد پس وقت زیادی را برای ساختن این شعار صرف کنید .[/boc_message]

یک شعار اثرگذار می تواند به این سوالات در ذهن مشتری پاسخ دهد:

۱. چه چیزی می فروشید؟
۲. چه نفعی برای من دارد؟
۳. قیمتش چقدر است؟
۴. چرا باید حرفتان را باور کنم؟

اگر به این سوالات مشتری پاسخ داده شود علاقه به وجود خواهد آمد اما اگر این سوالات بی پاسخ بماند شعار شما هم مانند دیگر شعارهای تبلیغاتی بی اثر بوده و فراموش خواهد شد.

ویژگی های یک شعار اثرگذار :
۱- شعار باید واضح باشد .

همانطور که در قبلا توضیح دادیم، مغز ما واژه های سنگین و نامفهوم را دوست ندارد و ارتباط خوبی با آنها برقرار نمی کند، پس در شعارتان از واژه های سنگین و نامفهوم استفاده نکنید و تا می توانید پیام را شفاف بیان کنید چرا که واضح نبودن شعار باعث می شود خریداران به خودشان زحمت خواندن آن را ندهند.

۲-شعار باید ساده باشد.

مردم به اندازه کافی در زندگی روزمره شان با پیچیدگی های مختلف روبرو هستند و دیگر پیام یا صحبت های پیچیده از طرف کسانی که می خواهند چیزی به آنها بفروشند را نمی پذیرند، پس شعارتان باید یک جمله ساده و قابل درک باشد.

۳- شعار باید کوتاه باشد.

در دنیای امروزی معمولا مهمترین چیز برای همه وقت است. دیگر کسی نه وقت نه حوصله شنیدن ویا خواندن مطالب طولانی را ندارد ، پس شعارتان باید کوتاه و مختصر باشد.
شعار باید برای داشتن محصول ایجاد علاقه کند ، شعار باید مشتری را ترغیب به عمل کردن کند.

نکته:

در اینجا هم از بکاربردن کلماتی نظیر اولین ، با کیفیت ترین، پیشرو ، بهترین، بی نظیر و کلمات مشابه که به دلیل کاربرد زیاد هیچ ذهنیت خوبی را در خریدار بوجود نمی آورند، بپرهیزید.

ادامه دارد…


0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x