013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

در مقاله رشد کسب و کار می خوانید:

زمانی که نگاهی حتی گذرا به بازار می اندازیم متوجه می شویم که اغلب کسب و کارها و برندها خسته کننده هستند. چرا؟ چون کسب و کارها چه جدید چه قدیمی به دنبال خلق نوآوری یا خلاقیت نیستند، آنها عموماً کارهای انجام شده دیگران را به همان ترتیب خسته و کسل کننده همیشگی انجام می دهند! چرا؟ چون این کار بسیار ساده است.
رشد کسب و کار و چرا کسب و کار شما رشد نمی کند؟

در این مقاله از مدیرنو؛ به اینکه چرا کسب و کار شما رشد نمی‌کند می‌پردازیم. زمانی که نگاهی حتی گذرا به بازار می‌اندازیم متوجه می‌شویم که اغلب کسب و کارها و برندها خسته کننده هستند. چرا؟ چون کسب و کارها چه جدید چه قدیمی به دنبال خلق نوآوری یا خلاقیت نیستند. آنها عموماً کارهای انجام‌شده دیگران را به همان ترتیب خسته و کسل‌کننده همیشگی انجام می‌دهند!. چرا؟ چون این کار بسیار ساده است.

رشد کسب و کار

  • دلایل رشد نکردن کسب و کار
  • چرا مشتری باید از شما بخرد؟
  • اشتباه مدیران در مورد رشد کسب و کار

 

کسب و کارها یا بهتر بگوییم مدیرانی که خواهان انجام فعالیتی متفاوت هستند محدود بوده و افرادی که طرز فکر متفاوتی داشته باشند نیز محدودتر. درصورتی‌که نقادانه به این مقوله بنگرید متوجه خواهید شد عمده کسب و کارها در جنگ برای انجام دادن کارهای ساده، مشترک و کسل‌کننده قرار دارند.

 

دلایل رشد نکردن کسب و کار

به یاد بسپارید، بازار همچنان تشنه تفکری متفاوت و نو است.

برای دیده شدن، باید بگوییم برای سودآوری بیشتر و رشد کسب و کار باید کاری کنید تا درباره‌ی شما صحبت کنند. به عبارتی ساده‌تر کاری کنید که ارزش صحبت کردن داشته باشد. تنها از این طریق هست که کسب و کارتان رشد خواهد کرد. باید چرایی کسب و کارتان را مشخص نمایید. همان دلیلی که مشتری باید از شما بخرد، همان تفاوت شما و رقبایتان. متأسفانه عمده کسب و کارها تفاوت محسوسی با رقبای خود ندارند تنها آنها نیز نسخه‌ای از رقبای دیگر هستند.

نکته کلیدی در اینجا اینست که نمی‌توانید همان کارهای رقبایتان را انجام دهید و انتظار داشته باشید که مخاطبین پاشنه در کسب و کارتان را از جا در بیاورند. یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین رسالت‌های شما برای رشد کسب و کار خودتان شناسایی آن چیزیست که شمارا متمایز می‌کند.

چرا کسب و کار رشد نمیکنه

چرا مشتری باید از شما بخرد؟

چرایی خرید مشتریان همان نحوه حل مشکلات آنها از طریق محصول یا خدمت شماست. اینکه آیا می‌توانید بهتر از دیگران مشکلاتشان را حل نمایید تا نهایتاً زندگی بهتری را تجربه کنند. به دنبال دلیل حضور خود در بازار باشید، همان مأموریتی که شما و کسب و کارتان بر عهده دارید. قانونی که در حوزه کسب و کار وجود دارد اینست که شما یا در صنعت خودتان پیشرو و برجسته‌اید یا نامرئی و متأسفانه مابین این دو وضعیت، گزینه‌ای وجود ندارد. خبر بد اینست که اگر به‌اندازه کافی از جذابیت برخوردار نیستید که مشتریان از بین تعداد زیادی از فعالین شمارا انتخاب کنند، انگار اصلاً وجود ندارید!

شاید شما هم مانند کسی که بر روی تردمیل در حال دویدن است تنها در حال دویدن هستید. باوجوداین که فعالیت خود را افزایش می‌دهید اما عملاً تفاوتی در جایگاه و دستاوردهای کسب و کارتان حاصل نمی‌شود. دنیای کسب و کار، شامل انبوهی از برند هاییست که با هجمه زیادی از فعالیت‌های بازاریابی خود در حال رقابت هستند. و دیگر جایی برای برندهای غیر فعال و تکراری ندارد.

اگر نتوانید بر این هجمه غلبه کرده و خودی نشان دهید، تقریباً هر موفقیت احتمالی که کسب میکنید عمر کوتاهی داشته و نهایتاً درآمدی بیشتر از حد متوسط آن صنعت نصیبتان نمی‌شود، که این شیوه فعالیت نتیجه‌ای جز جنگیدن همیشگی شما برای بقا نخواهد داشت.

 

اشتباه مدیران در مورد رشد کسب و کار

اشتباه عمده مدیران اینست که متفاوت و قابل توجه بودن را مترادف با گران بودن می‌دانند. گاهی ساده‌ترین ایده می‌تواند تمایز شما بین جمعیت بسیاری از رقبا باشد. الزاماً متفاوت بودن شما به معنی خلق محصول یا خدمتی کاملاً جدید نیست. می‌توانید با تغییر روندی که در صنعتتان مورد توجه نیست یا حتی پوشش دادن ضعف‌های رقبا، کاملاً متفاوت شوید. به دنبال این باشیدکه کدام جنبه و وجه صنعت شما مغفول مانده، همان بخش را شناسایی و سعی کنید به بهترین نحوه ممکن آن را برطرف نمایید.

نکته آخر اینکه تفاوت شما می‌تواند الزاماً چیز بزرگ و غیرمعمولی نباشد. می‌توانید در عین سادگی و ارزان بودن متفاوت باشید. پس هوشمندانه عمل کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.