آموزش زبان تجاری (درس هجدهم)

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram

آموزش زبان تجاری (درس هجدهم) » در این درس از آموزش زبان تجاری، به بررسی واژه های فرانچایز دهنده، مشاوره دادن و شرکت هلدینگ پرداخته و مثال هایی در خصوص سه لغت یاد شده ارائه می دهیم.

۱) franchisor (امتیاز دهنده)

تعریف:

فرانچایز یا همان حق انحصاری، امتیازی است که گیرنده در ازای پرداخت حق الزحمه و درصدی از در آمد ناخالص به فرانچایز دهنده، حق استفاده از علامت تجاری، نام و تبلیغات فرانچایز را برای مدت محدود و جهت ارائه کالا یا خدمات و توزیع محصولات مربوطه را خواهد داشت.

 فرانچایزر یا امتیاز دهنده همان فردی است که به افراد اجازه می دهد که شعبه ای از کسب و کار را مدیریت نمایند. اغلب کسب و کارها در حوزه فست فود به صورت فرانچایز فعالیت دارند.

مثال :

[latin-p] 1-In order to expand their business, the franchisor must build several buildings and allow others to provide the upkeep and maintenance of said buildings so their franchise can flourish and prosper.[/latin-p]

1-برای گسترش کسب و کار، فرانچایز دهنده باید چندین ساختمان ساخته و به دیگران اجازه دهد تا با استفاده از آن مجموعه ها، فرانچایز را رشد و توسعه دهند.

[latin-p] 2-If you want to expand your business you can look for a franchisor to open up another location and run it for you.[/latin-p]

2- اگر می خواهید کسب و کارتان را گسترش دهید، می توانید یک فرانچایز دهنده بیابید تا یک مکان جدید برای شما بازگشایی و راه اندازی نماید.

۲) consulting (مشاوره دادن)

تعریف :

ارائه دانش تخصصی به افراد در زمانی که آنها نیاز به راهنمایی شخص سومی در کسب و کارشان دارند. مثلاً ممکن است کسب و کاری برای فروش محصولاتش در خارج از کشور، نیاز به مشاوره با یک فرد آشنا به این حوزه داشته باشد و مشاور به آن فرد بهترین راه حل ها را ارائه داده و مشخص می کند که چگونه از قوانین و مقررات صادرات استفاده نماید.

برای آشنایی بیشتر با حوزه مشاوره مدیریت، مقاله “مشاوره مدیریت چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟ ” را مطالعه نمایید.

مثال :

[latin-p]1-I was asked by my manager if the consulting on the shipping of there new product was going as planned.[/latin-p]

1-مدیرم از من درباره این موضوع پرسید که مشاوره درباره جا به جایی محصول جدید طبق برنامه پیش می رود یا نه.

[latin-p] 3-The accounting firm provided the new company with their consulting services at a discounted rate for the first year that they are in business.[/latin-p]

3-شرکت حسابداری برای شرکت هایی که که جدیداً از خدمات مشاوره آنها استفاده می کنند، نرخ تخفیف برای سال اول فعالیت آنها ارائه می دهد.

۳) holding company (شرکت هلدینگ)

تعریف :
یک شرکت هلدینگ شرکتی است که صاحب سهام شرکتهای دیگر می باشد. این اصطلاح عموماً برای شرکتهایی به کار می رود که کالا یا خدمت تولید نمی کنند؛ در عوض، هدف آنها این است که با مالکیت سهام دیگر شرکتها، گروهی از شرکت ها را تشکیل دهند. شرکت های هلدینگ منجر به کاهش ریسک صاحبان سهام می شوند، و همچنین می توانند به مالکیت و کنترل تعدادی از شرکت ها منجر شوند.

[latin-p]1-Sometimes wealthy people do not like to have things in their name so they put businesses or property in a holding company.[/latin-p]

1-گاهی اوقات افراد ثروتمند تمایلی به داشتن همه چیز تحت نام خود ندارند و کسب و کارشان را در قالب شرکت هلدینگ بنا گذاری می کنند.

[latin-p] 2-If you want to own a business but don’t want it in your name you can use a holding company to keep things more anonymous.[/latin-p]

2-اگر شما می خواهید صاحب کسب و کار باشید اما آن کسب و کار تحت نام شما نباشد، می توانید از شرکت هلدینگ استفاده نموده تا ناشناس بمانید.

*اگر سوالی در مورد ۳ لغت توضیح شده در این درس دارید یا لغت جدیدی در متن برایتان نا آشناست، از طریق بخش نطرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان مجموعه  در اسرع وقت توضیحات کامل در اختیارتان قرار دهند.

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x