Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
طریقه نوشتن بیانیه مأموریت و چشم انداز

در این مقاله از مدیرنو به طریقه نوشتن بیانیه مأموریت و چشم انداز می‌پردازیم. چگونه یک بیانیه مأموریت و چشم انداز قانع‌کننده بنویسیم؟ در نگاه اوّل، شاید نوشتن بیانیه مأموریت (mission statement) و چشم انداز (vision statement) قانع کننده، آسان به نظر برسد. درواقع، حتّی یک جمله ضعیف می‌تواند شانس شمارا برای حفظ استعدادهای جدید نابود کند و باعث آشفتگی در محل کار شود. بیانیه‌های قدرتمند برای موفقیت حال حاضر تا آینده کسب و کار ضروری هستند. این بیانات مهم‌تر از ابزارهای بازاریابی می‌باشند.

 

طریقه نوشتن بیانیه مؤموریت و جشم انداز

 

در این مقاله به ایده‌هایی که باید در هنگام نوشتن این نوع بیانات در ذهن داشته باشید، اشاره‌شده است:

تفاوت بیانیه مأموریت و چشم انداز

برای شروع بسیار مهم است تفاوت بین مأموریت و چشم انداز را درک کنیم. آنها ممکن است مشابه به نظر برسند امّا درواقع دو مفهوم کاملاً مجزا هستند. این موضوع می‌تواند کمی گیج‌کننده به نظر آید.

  • بیانیه مأموریت

بیانیه مأموریت علاوه بر کارکنان، به جامعه بیرون از شرکت نیز معطوف می‌باشد و اینکه شرکت چه‌کاری و چگونه آن را انجام می‌دهد را به تصویر می‌کشد. همچنین علّت وجودی شرکت را بیان می‌کند و بر حال حاضر تمرکز دارد. یک بیانیه مأموریت جذاب اغلب شرکت شمارا از دیگران متمایز می‌کند، به شما کمک می‌کند تا در میان رقبای صنعت خود ایستادگی کنید و به‌نوبه‌ی خود، منافع بیشتری از مشتریان بالقوه به‌دست آورید.

  • چشم انداز

چشم انداز از بیانیه مأموریت از این نظر متفاوت است که به رهبران و کارکنان شرکت توجّه می‌کند. تمرکز آن بیشتر بر روی اهداف بلند مدّت است و اجازه می‌دهد تا اعضای تیم پیشرفت کنند و یک استراتژی موثّر را برای رسیدن به اهداف سازمان پیاده سازی کنند.

مطالعات نشان داده‌اند که اکثر کارکنان شرکت درک روشنی از اهداف شرکت و حتّی هدفی که برای آن کار می‌کنند، ندارند. یک چشم انداز مؤثر کمک می‌کند تا مطمئن شویم همه‌ی کارکنان هدف مشترکی داشته و درک درستی از اهداف کلی شرکت و راه‌هایی که شرکت می‌تواند از آن طریق به آنها دست یابد، دارند.

هیچ محدودیتی برای طول یک بیانیه مأموریت یا چشم انداز وجود ندارد. به بسیاری از مردم آموخته‌شده است که طول توصیه شده، یک جمله کوتاه است. امّا در اغلب موارد درست نیست، به‌ویژه برای کسانی که به دنبال یک رویکرد خلاقانه در راستای فرهنگ شرکت هستند.

 

با فرهنگ شرکت خود آشنا باشید

فرهنگ شرکت، شخصیت (هویت) محل کار شمارا نشان می‌دهد. با اضافه کردن آن به بیانیه مأموریت و چشم انداز، به شرکت خود کمک می‌کنید تا بیشتر مورد تأیید قرار بگیرد، جذاب‌تر از رقبا ظاهر شده و درنهایت موجب گسترش کسب و کار خود می‌شوید. همچنین به کارمندان کمک می‌کند تا درک مناسب‌تری از اهداف و آرمان‌هایی که شما برای شرکت تعیین کرده‌اید، داشته باشند.

 

فرهنگ شرکت را در بیانیه‌های خود بگنجانید

تلفیق فرهنگ شرکت با بیانیه‌های مأموریت و چشم انداز برای ایجاد بیانیه‌های قانع‌کننده، ضروری است.

 

  • الهام گرفتن

گاهی اوقات بهتر است تا یک ایده بصری در مورد نحوه انجام کار داشته باشیم. جستجو در نمونه‌های بیانیه مأموریت، بینش بهتری در مورد چگونگی نوشتن بیانیه می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که بیانیه مأموریت مختص شرکت شما باشد، نه کپی برداری بیانیه‌های شرکت‌های دیگر با بیانی متفاوت.

 

  • انتخاب یک لحن

لحن بیانیه‌های مأموریت و چشم انداز باید فرهنگ کسب و کار شمارا منعکس کند. غیررسمی است یا رسمی؟

 

مشخص کردن فرهنگ در بیانیه مأموریت

برخی از شرکت‌ها فرهنگشان را از طریق بیانیه‌های مأموریت خود بیان می‌کنند.

به‌عنوان‌مثال بیانیه مأموریت American Express:

در American Express یکی از مأموریت‌های ما این است تا به معتبرترین برند حوزه خدمات در جهان تبدیل شویم. برای انجام این کار، ما فرهنگی ایجاد کرده‌ایم تا اعضای تیم ما را حمایت کنند، به‌طوری‌که آن‌ها خدمات استثنائی به مشتریان ارائه کنند. این بیانات عنوان می‌کنند که تا چه اندازه کارمندان برای شرکت‌ها مهم می‌باشند و همچنین چه مقدار شرکت‌ها برای رضایت مشتریان خود ارزش قائل هستند.

 

نتایج (اثرات) کار خود را گسترش دهید

بیانیه مأموریت شما نباید تنها برای شرکت شما باشد بلکه باید به نحوی به جامعه نیز کمک کند و اثرگذاری داشته باشد. نشان دادن نگرانی خود در مورد رفاه جامعه می‌تواند نمایان سازد که چه مقدار شما برای سلامت و حمایت از کارکنان و مشتریان خود ارزش قائل می‌باشید.

 

اقدام کنید و ایجاد انگیزه نمایید

بیانیه مأموریت و چشم انداز جذاب برای موفقیت کسب و کار مؤثر هستند. همچنین به ایجاد انگیزه در کارکنان کمک می‌کنند به دلیل اینکه آنها یک چشم انداز صحیح از پیشرفت شرکت و راه‌هایی که منجر به بهبود آن خواهند شد، دارند.

 

چشم انداز خود را اصلاح کنید

در نظر داشته باشید همزمان با توسعه شرکت خود، چشم انداز شما برای آینده تغییر خواهد کرد. بنابراین بسیار مهم است چشم انداز را متناسب با اهداف بلند مدت خود تغییر دهید. همزمان با تکامل آنها، کارکنان و دانش خود را به‌روز نگه‌دارید.

مأموریت و چشم انداز تأثیرگذار، همیشه باید شامل فرهنگ شرکت به‌منظور برقراری ارتباط با آرمان‌ها و اهداف سازمان باشد. با در نظر گرفتن زمان مناسب برای نوشتن آنها، شما به نتیجه مطلوب دست خواهید یافت و واکنش‌های مثبتی از تیم خود و پذیرش مناسبی از جامعه اطراف خود دریافت خواهید کرد که ممکن است شمارا شگفت‌زده کند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.