Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
موانع پیشرفت ؛ چرا پیشرفت نمیکنم؟

در این مقاله از مدیرنو؛ به موانع پیشرفت و اینکه چرا پیشرفت نمی‌کنم می‌پردازیم. در ادامه به عادت هایی که مانع پیشرفت شماست خواهیم پرداخت. هیچ‌کس یک شبه موفق نمی‌شود. تمام افراد موفقی که مورد تحسین شماهستند، با انتخاب‌ها و تصمیمات روزانه خودشان به این موفقیت‌ها دست‌یافته‌اند. برخی از این تصمیمات بسیار استثنایی و فوق‌العاده هستند. اما اکثر آنها عادت‌های ساده‌ای هستند که روزانه و گام‌به‌گام در این افراد نهادینه شده‌اند. افراد بسیار موفق خودآگاه هستند و رشد و پیشرفت شخصی خود را جدی می‌گیرند. آنها به‌طور منظم عادات خودشان را ارزیابی کرده و به‌طور پیوسته این عادات را بهبود می‌بخشند.

چند وقت یک‌بار عادات خودرا ارزیابی می‌کنید؟ هرچند وقت یک‌بار به دنبال راه‌هایی برای بهبود عادات خودتان می‌گردید یا اینکه چند وقت یکبار در خود انگیزه و انرژی در جهت موفقیت ایجادمی‌کنید؟ اگر به دنبال موفقیت بیشتر در کار و زندگی  هستید، از تغییر عادات روزانه تان شروع کنید.

 

موانع پیشرفت ؛ چرا پیشرفت نمیکنم؟

به عادت یا عادت‌هایی که از موانع پیشرفت و موفقیت شماهستند نگاهی بیندازید. ترک کردن یک عادت بد و ایجاد عادتی جدید به‌جای آن اولین گام برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر، اثربخشی و اجرای بهتر کارها است.

 

1. شما عادات صبحگاهی ندارید

یکی از موانع پیشرفت اینست که شما عادت صبحگاهی ندارید. هنگامی‌که کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و همه‌چیز ضروری به نظر می‌رسد، لحظات باارزش صبحگاهی شما باعجله سپری‌شده و شما هر کاری میکنید تا سریع‌تر از خانه خارج‌شده و به سر کار خودتان بروید.

اما با این کار شما یکی از مهم‌ترین فرصت‌های رسیدن به موفقیت را از دست می‌دهید. شما می‌توانید یک عادت صبحگاهی مناسب با زندگی شخصی و روزمره خودتان ایجادکنید تا شمارا ازنظر جسمی و ذهنی برای عملکرد بهتر آماده کند. اگر شما بجای اینکه صبح خودرا با احساس سراسیمگی و گیجی آغازکنید، فقط 10 تا 15 دقیقه از وقت خودرا صرف ایجاد یک عادت یا برنامه صبحگاهی کنید که انرژی شمارا افزایش داده و تمرکز شمارا بالا ببرد، آنگاه در طول روز اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته و مؤثرتر خواهید بود.

پیشنهاد مطالعه: 8 عادت صبحگاهی افراد موفق

موانع پیشرفت ؛ چرا پیشرفت نمیکنم؟

2. در هنگام ظهور مشکلات نقاط قوت خودرا فراموش می‌کنید.

معمولاً وقتی با مشکلی غیرمترقبه و غیرمنتظره روبرو می‌شویم دست‌وپایمان را گم‌کرده و قادر به انجام کاری نیستیم. اما اگر هر روز نقاط قوت و توانایی‌هایتان را به خودتان یادآوری کنید باعث میشود راحت‌تر و سریع‌تر راه‌حل مشکلات خودرا پیداکنید و دیگر وارد چرخه شک و تردید نشوید.

 

3. با انجام کارهای بی‌فایده زمانتان را هدر می‌دهید

به‌عنوان‌مثال یکی از کارهای بی‌فایده که باعث تلف شدن وقت می‌شود چک کردن مداوم و فراوان ایمیلتان است، یا ارتباط با افرادی که برای دست‌یابی به اهداف موردنظر شما تأثیر زیادی ندارند. با چند گام می‌توانید برنامه زمانی‌تان را مدیریت نمایید. مثلاً تلفن همراهتان را از دسترس دورکنید و برای انجام کارهایتان از آلارم استفاده کنید.
وقتی افراد موفق آگاه می‌شوند که کاری را اشتباه انجام داده‌اند دیگر هرگز به روش قبلی انجام کارهایشان باز نمی‌گردند. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” کارهایی که افراد موفق هرگز تکرار نمی‌کنند ” را مطالعه نمایید.

 

4. شما کارهایی را انجام می‌دهید که می‌توان به شخص دیگر واگذار کرد.

فکر میکنید که می‌توانید کارها را بهتر از دیگران انجام دهید و به همین دلیل بیشتر کارها را خودتان انجام می‌دهید. یا اینکه به‌طور مداوم از تیمش ایراد گرفته و جزئی‌ترین کارهای آنها را مدیریت و کنترل میکنید، و این کارها باعث از بین رفتن انگیزه‌های آنها میشود و شمارا از انجام کارهایی که در آنها بهترین هستید و باید انجام دهید منحرف می‌کند.

 

5. وقت زیادی را صرف احیا و بازسازی خود پس از شکستی کوچک می‌کنید

بجای اینکه به‌سرعت وضعیت را ارزیابی کرده و طرح و برنامه‌ای را تعیین نمایید، وارد چرخه‌ای می‌شود که باعث تحلیل انرژی و تمرکز شما میشود. فراموش نکنید تمام افرادی که مورد تحسین شماهستند نیز دچار شکست و عقب‌نشینی شده‌اند – حتی برخی از آنها بسیار مشهورند.

 

6. شما تعلل کرده و از انجام کارها طفره می‌روید

بخش بزرگی از کمال‌گرایی در ما از طفره رفتن و تعلل کردن در کارها ناشی می‌شود. طفره‌روی می‌تواند از عدم اعتمادبه‌نفس یا ترس از انجام کار اشتباه یا موردانتقاد گرفتن ریشه گرفته باشد. کمال‌گرایی باعث می‌شود شروع یک کار جدید به تعویق بیافتد یا انجام مرحله بعدی از کارهای فعلی به‌کندی صورت گیرد، زیرا ما می‌خواهیم مطمئن باشیم که استراتژی و طرح و برنامه آن پروژه بی‌عیب و نقص باشد.

شما باید توجه داشته باشید که کمال‌گرایی چه وقت به درون فکر شما رخنه می‌کند و به خاطر داشته باشید که مدیریت زمان یک گام بزرگ به جلو است.

 

7. از مکالمات دشوار دوری می‌کنید

مکالمات سخت و دشوار می‌تواند فرصت‌هایی را برای روشن شدن موضوع، برای گوش دادن و یادگرفتن، و برای رسیدن به روابطی محکم‌تر فراهم کند. همچنین دوری از مکالمات سخت و دشوار به این معنی است که ما نمی‌توانیم مشکلاتی را که در صورت نادیده گرفته شدن بزرگ تر و بدتر می‌شوند شناسایی کرده، با آنها روبرو شده و به حل آنها بپردازیم.

 

8. شما هرگز تشکر نمی‌کنید

شما به‌تنهایی موفق نخواهید شد. هر روز افراد زیادی در تیم شما هستند که استحقاق شنیدن تشکر را دارند. همکاران شما از بالاترین مقام گرفته تا پایین‌ترین آنها، همه شایسته تشکر هستند و بهتر است از آنها قدردانی نمایید. سعی کنید همیشه شادباشید لبخند بزنید. تحقیقات نشان داده که لبخند زدن تأثیر مثبتی بر شما و اطرافیانتان دارد.

 

9. شما فراموش کرده‌اید که زندگی درونی و شخصی شما تعیین‌کننده موفقیت‌های بیرونی و کاری شماست

«زندگی خوب گاهی اوقات چندان ربطی به شرایط خارجی و بیرونی ندارد. ما عمدتاً به خاطر شخصیتمان و کسی که از درون هستیم خوشحالیم… و زندگی شخصی و درونی ما تا حد زیادی شرایط خارجی ما را ایجاد می‌کنند.»

پیشنهاد مطالعه: سالی 4 عادت موفق آمیز جدید ایجادکنید

زندگی درونی ما با تأمل بر چیزهای مثبت و کار کردن روی آنها رشد می‌کند. تکرار این فرایند به ما انرژی مضاعف می‌دهد. این کار پایه و اساس خوش‌بینی نیز می‌باشد. هرکسی می‌تواند با دید خوش‌بینانه‌تری به مسائل نگاه کند. اگر تصمیم بگیرید که بر عادت‌های بد روزانه خودتان که جلوی موفقیت شمارا می‌گیرند غلبه نمایید، به‌راحتی در کار و زندگی خود به موفقیت دست خواهید یافت. موفق باشید!

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.