عادت هایی که مانع پیشرفت تان هستند

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

عادت هایی که مانع پیشرفت تان هستند» هیچکس یک شبه موفق نمی شود. تمام افراد موفقی که مورد تحسین شما هستند، با انتخاب ها و تصمیمات روزانه خود به این موفقیت ها دست یافته اند. برخی از این تصمیمات بسیار استثنایی و فوق العاده هستند اما اکثر آنها عادت های ساده ای هستند که روزانه و گام به گام در این افراد نهادینه شده اند. افراد بسیار موفق خود آگاه هستند و رشد و پیشرفت شخصی خود را جدی می گیرند. آنها به طور منظم عادات خود را ارزیابی کرده و به طور پیوسته این عادات را بهبود می بخشند.

چند وقت یکبار عادات خود را ارزیابی می کنید؟ هر چند وقت یکبار به دنبال راه هایی برای بهبود عادات خود می گردید یا اینکه چند وقت یکبار در خود انگیزه و انرژی در جهت موفقیت ایجاد می کنید؟ اگر به دنبال موفقیت بیشتر در کار و زندگی خود هستید، از تغییر عادات روزانه خود شروع کنید.

به عادت یا عادت هایی که مانع موفقیت شما هستند نگاهی بیاندازید. ترک کردن یک عادت بد و ایجاد عادتی جدید به جای آن اولین گام برای رسیدن به موفقیت های بیشتر، اثر بخشی و اجرای بهتر کارها است.

۱. شما عادات صبحگاهی ندارید

هنگامی که کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و همه چیز ضروری به نظر می رسد، لحظات با ارزش صبحگاهی شما با عجله سپری شده و شما هر کاری می کنید تا سریع تر از خانه خارج شده و به سر کار خود بروید.

اما با این کار شما یکی از مهم ترین فرصت های رسیدن به موفقیت را از دست می دهید. شما می توانید یک عادت صبحگاهی مناسب با زندگی شخصی و روزمره خود ایجاد کنید تا شما را از نظر جسمی و ذهنی برای عملکرد بهتر آماده کند. اگر شما بجای اینکه صبح خود را با احساس سراسیمگی و گیجی آغاز کنید، فقط ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از وقت خود را صرف ایجاد یک عادت یا برنامه صبحگاهی کنید که انرژی شما را افزایش داده و تمرکز شما را بالا ببرد، آنگاه در طول روز اعتماد به نفس بیشتری داشته و مؤثرتر خواهید بود.

۲. در هنگام ظهور مشکلات نقاط قوت خود را فراموش می کنید.

معمولاً وقتی با مشکلی غیر مترقبه و غیر منتظره روبرو می شویم دست و پایمان را گم کرده و قادر به انجام کاری نیستیم. اما اگر هر روز نقاط قوت و توانایی هایتان را به خودتان یادآوری کنید باعث می شود راحت تر و سریع تر راه حل مشکلات خود را پیدا کنید و دیگر وارد چرخه شک و تردید نشوید.

 عادت هایی که مانع پیشرفت تان هستند

۳. با انجام کارهای بی فایده زمانتان را هدر می دهید

به عنوان مثال یکی از کارهای بی فایده که باعث تلف شدن وقت می شود چک کردن مداوم و فراوان ایمیلتان است، یا ارتباط با افرادی که برای دست یابی به اهداف مورد نظر شما تأثیر زیادی ندارند. با چندگام می توانید برنامه زمانی تان را مدیریت کنید مثلاً تلفن همراهتان را از دسترس دور کنید و برای انجام کارهایتان از آلارم استفاده کنید.
وقتی افراد موفق آگاه می شوند که کاری را اشتباه انجام داده اند دیگر هرگز به روش قبلی انجام کارهای خود باز نمی گردند. پیشنهاد می کنیم مقاله ” کارهایی که افراد موفق هرگز تکرار نمی کنند ” را مطالعه نمایید.

۴. شما کارهایی را انجام می دهید که می توان به شخص دیگرا واگذار کرد.

فکر می کنید که می توانید کارها را بهتر از دیگران انجام دهید و به همین دلیل بیشتر کارها را خودتان انجام می دهید. یا اینکه به طور مداوم از تیم خود ایراد گرفته و جزئی ترین کارهای آنها را مدیریت و کنترل می کنید، و این کارها باعث از بین رفتن انگیزه های آنها می شود و شما را از انجام کارهایی که در آنها بهترین هستید و باید انجام دهید منحرف می کند.

۵. وقت زیادی را صرف احیا و بازسازی خود پس از شکستی کوچک می کنید

بجای اینکه به سرعت وضعیت را ارزیابی کرده و طرح و برنامه ای را تعیین کنید، وارد چرخه ای می شود که باعث تحلیل انرژی و تمرکز شما می شود. فراموش نکنید تمام افرادی که مورد تحسین شما هستند نیز دچار شکست و عقب نشینی شده اند – حتی برخی از آنها بسیار مشهور اند.

۶. شما تعلل کرده و از انجام کارها طفره می روید

بخش بزرگی از کمال گرایی در ما از طفره رفتن و تعلل کردن در کارها ناشی می شود. طفره روی می تواند از عدم اعتماد به نفس یا ترس از انجام کار اشتباه یا مورد انتقاد گرفتن ریشه گرفته باشد. کمال گرایی باعث می شود شروع یک کار جدید به تعویق بیافتد یا انجام مرحله بعدی از کارهای فعلی به کندی صورت گیرد، زیرا ما می خواهیم مطمئن باشیم که استراتژی و طرح و برنامه آن پروژه بی عیب و نقص باشد.

شما باید توجه داشته باشید که کمال گرایی چه وقت به درون فکر شما رخنه می کند و به خاطر داشته باشید که مدیریت زمان یک گام بزرگ به جلو است.

۷. از مکالمات دشوار دوری می کنید

مکالمات سخت و دشوار می تواند فرصت هایی را برای روشن شدن موضوع، برای گوش دادن و یاد گرفتن، و برای رسیدن به روابطی محکم تر فراهم کند. همچنین دوری از مکالمات سخت و دشوار به این معنی است که ما نمی توانیم مشکلاتی را که در صورت نادیده گرفته شدن بزگ تر و بدتر می شوند شناسایی کرده، با آنها روبرو شده و به حل آنها بپردازیم.

۸. شما هرگز تشکر نمی کنید

شما به تنهایی موفق نخواهید شد. هر روز افراد زیادی در تیم شما هستند که استحقاق شنیدن تشکر را دارند – همکاران شما از بالاترین مقام گرفته تا پایین ترین آنها، همه شایسته تشکر هستند و بهتر است از آنها قدردانی کنید. سعی کنید همیشه شاد باشید لبخند بزنید. تحقیقات نشان داده است که لبخند زدن تأثیر مثبتی بر شما و اطرافیان تان دارد.

۹. شما فراموش کرده اید که زندگی درونی و شخصی شما تعیین کننده موفقیت های بیرونی و کاری شما است

«زندگی خوب گاهی اوقات چندان ربطی به شرایط خارجی و بیرونی ندارد. ما عمدتا بخاطر شخصیتمان و کسی که از درون هستیم خوشحالیم… و زندگی شخصی و درونی ما تا حد زیادی شرایط خارجی ما را ایجاد می کنند.»

 عادت هایی که مانع پیشرفت تان هستند

زندگی درونی ما با با تأمل بر چیزهای مثبت و کار کردن روی آنها رشد می کند – و تکرار این فرایند به ما انرژی مضاعف می دهد. این کار پایه و اساس خوش بینی نیز می باشد. هر کسی می تواند با دید خوش بینانه تری به مسائل نگاه کند.
اگر تصمیم بگیرید که بر عادت های بد روزانه خود که جلوی موفقیت شما را می گیرند غلبه کنید، به راحتی در کار و زندگی خود به موفقیت دست خواهید یافت. موفق باشید!

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x