۳ گام برای به اجرا درآوردن رویاهایتان

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram

خیلی از ماها هیچ وقت فکرشم نمی کردیم که به اینجایی که الان هستیم برسیم. همیشه به این فکر می کنیم که ای کاش می تونستیم از کارمون دست بکشیم، و با جرات بتونیم بریم سراغ کاری که خودمون دوستش داریم و انجامش بدیم. چون یا از کار کردن برای دیگران خسته شدیم و یا اصلا آن کار با روحیاتمون سازگار نیست. قطعا زندگی ماها آنقدری کوتاه هست که بخواهیم آن را، صرف نگرانی کنیم و هیچ کار و حرکتی هم بابتش انجام ندیم، مخصوصا در مورد بخصوصی مثل شغل.

نمی دونم تا حالا با افرادی که در دهه ۵۰ یا ۶۰ سالگی از زندگیشون هستند، هم کلام شدید؟ تا حالا ازشون پرسیدید که به چیزهایی که از زندگیشون می خواستند، رسیدند؟
به جرات می تونم بگم از هر ۱۰ نفر ۹ نفر اظهار پشیمانی می کنند و خواهند گفت که به آن ها نرسیدند. پس اجازه ندید که این اتفاق برای شما هم بیافتد.
تا حالا چند بار شنیدید که بعضی ها که اظهار می کنن بالاخره روزی آن کاری که خودم دوست دارم رو شروع می کنم، شروع کرده باشند؟ قطعا هیچوقت. چون منطقشون هم یا اینه که هنوز وقت نکردند و یا پول ندارند…

حالا بر عکسش هم شاید دیده باشید، کسانی که بدون ذره ای اتلاف وقت فورا از کارشون جدا میشن و میرن سراغ ایده های خودشون و آرزوهاشون.

به گذشتتون نگاه کنید و ببینید تا حالا شده که فکر تغییر شغل به ذهنتون خطور کرده باشه؟ اگر جواب شما بله هست، پس تعلل نکنید.

اما زمانی که با هیجان به این کار فکر می کنید و می خواهید تصمیم بگیرید که کار جدیدتون رو شروع کنید، باید در نظر بگیرید که وقتی خودتون صاحب کسب و کاری باشید، باید زمان بیشتری رو برای کار اختصاص بدهید. اگر الان کارمند هستید و روزی ۸ ساعت کار می کنید، باید احتمال کار کردن با روزی ۱۰ساعت هم بدهید. و این مستلزم انرژی بیشتری است که باید قدرت بازیابی اون رو هم داشته باشید. حالا چطور می توانیم ایده هامون رو به مرحله اجرا برسونیم؟ از کجا و چطوری باید شروع کنیم؟ و دقیقا آن چیزی هست که می خواهیم در اینجا به آن اشاره کنیم، سه گام برای اینکه بتوانیم به به مراحل اجرایی کار و کسبمون برسیم:

۱) از خودتون بپرسید: «چرا؟»

استفاده از کلمه «چرا؟» پایه و اساس تمام فعالیت های ماست. چرا ما آب می خوریم، چرا ما نفس می کشیم، چرا ما کار می کنیم و …
با پرسیدن کلمه چرا قبل از اقدام و یا در حین انجام کاری باعث می شود تا ما به هدف و ادامه آن فعالیت بیشتر فکر کنیم و آگاه بشیم که اصلا چرا باید آن کار را انجام بدهیم؟
واقعا کمی به این موضوع فکر کنیم که اصلا چرا ما به دنیا اومدیم؟ چرا داریم زندگی می کنیم؟ چرا ازدواج می کنیم؟ چرا کار می کنیم؟ چرا ورزش می کنیم؟
با پاسخ دادن به این جور سوالات، می توانیم مسیرمون رو راحت تر پیدا کنیم. فقط کافیه همیشه از خودمون برای هر کاری بپرسیم چرا؟

موفقیت-به-سراغ

۲) از خودتون بپرسید: «چگونه؟»

بعد از اینکه مجاب شدید که چرا باید یک کاری رو انجام بدید، باید بریم سراغ این سوال که چگونه باید آن کار را انجام دهیم؟ از چه راه هایی و از چه طریقی می توانیم به اهدافمون برسیم؟ همیشه سعی کنید در انتخاب مسیرتون شفاف سازی کنید و تمام مسیر ها رو با تمام شرایطتون بسنجید. اگر مسیری را انتخاب کردید، معایب و مزایای آن رو هم مشخص کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

۳) برنامه ریزی کنید

بعد از آن که به چرایی و چگونگی انجام کارتون مطمئن شدید، حالا نوبت برنامه ریزیه. این که چطور برنامه ریزی کنیم و چه کاری رو توی چه زمانی بخواهیم انجام بدیم خیلی مهمه. هیچ کاری بدون برنامه ریزی به سرانجام نخواهد رسید. اگر ما برای هر کارمون برنامه ریزی داشته باشیم، قطعا هیچوقت با کمبود زمان مواجه نخواهیم شد. قطعا برنامه ریزی برای کاری که هنوز شروع نکردید و هیچ اطلاعاتی در آن زمینه ندارید، می تونه کار سختی باشه، پس در همین راستا باید زمانی هم برای مطالعه و جمع آوری اطلاعات اختصاص بدید و یا اگر احساس می کنید که خیلی کار زمانبری هست، حتما با یک نفر که آن مسیر را قبلا طی کرده مشورت کنید و یا اگر کسی رو توی آن زمینه پیدا نکردید، می توانید با یک مشاور مشورت کنید.

به این ایمان برسید که هیچ موفقیتی یک شبه اتفاق نیفتاده، قطعا همه افرادی که به موفقیت رسیدند، این مسیر را طی کردند.

پس از همین حالا شروع کنید.

موفق باشید.

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x