عوامل موفقیت در کار و شغل را بشناسید

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به شناخت عوامل موفقیت در کار و شغل می‌پردازیم. کار یکی از ویژگی‌های اساسی انسان و شاید مهم‌ترین آنها باشد. کار تجلی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ کار تجلی تلاش‌ها، استعدادها و خلاقیت‌های انسانی است.

عدم رضایت شغلی سبب می‌شود که انسان از اساسی‌ترین ویژگی خود، یعنی آفرینندگی و سازندگی، محروم شود. نارضایتی شغلی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جوامع نیز ایجاد اختلال می‌کند.

هنگامی‌که فرد نیاز پیدا می‌کند، در جهت رفع تنش اقدام به رفتار می‌نماید و با برطرف شدن نیاز، تنش نیز مرتفع شده و احساس رضایت کامل حاصل می‌شود. ایجاد رضایت در زندگی حرفه‌ای، بقیه اوقات و موارد زندگی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و با کاهش تنش‌ها در بهبود زندگی شخص کمک مؤثری می‌نماید.

موفقیت شغلی

موفقیت شغلی برای هر فردی معنی متفاوتی دارد:

به نظر عده‌ای موفقیت شغلی، همان پیشرفت شغلی و تعالی مهارت‌هاست.
عده دیگری موفقیت شغلی را کسب درآمد بیشتر می‌دانند.
در مشاوره شغلی، موفقیت شغلی به سه حالت غیر روانی، روانی و عمومی تعریف‌شده است.

در دیدگاه غیر روانی

هر فردی که درآمد بیشتری دارد، در شغلش موفق‌تر است.

درحالی‌که جامعه شناسان معتقدند عوامل دیگری از قبیل موقعیت شغلی فرد در جامعه و میزان همکاری و مشارکت فرد با جامعه از طریق اشتغال نیز ازجمله معیارهای موفقیت شغلی به شمار می‌رود.

در دیدگاه روانی:

موفقیت شغلی عبارت است از احساس فرد از میزان کارایی و توانایی‌اش در انجام کار محوله می‌باشد.
افراد موفق کارشان را بهتر انجام می‌دهند و کمتر در محیط کار غیبت می‌کنند.
این عده ضمن کار، خطای کمتری را مرتکب می‌شوند و درنتیجه کمتر دچار حادثه می‌گردند.

رضایت شغلی

با توجه به رویکردی اثربخش به نیازهای کارکنان در رفع کمبودها منجر به ایجاد رضایت و بهبود کیفی زندگی کارکنان می‌گردد و رضایت بیشتر، کارایی و تلاش زیادتر و بازده کاری بهتر را در پی خواهد داشت.

می‌توان گفت که کارگر یا کارمندی که تحریک‌شده و دارای انگیزش است، پدر وضعی به سر می‌برد که تنش نام دارد (یعنی بین فرد و محیط او نوعی عدم تعادل، به وجود می‌آید). او برای رهایی از این تنش دست به اقدام می‌زند و تلاش و کوشش می‌کندهرقدر این تنش بیشتر باشد سطح یا میزان تلاش و کوشش بیشتر خواهد شد. اگر این تلاش یا کوشش به‌صورت موفقیت آمیزی به ارضای نیاز منجر گردد تنش کاهش می‌یابد.

رضایت از شغل یکی از عوامل بسیار مهم در موفقیت شغلی و عاملی است که باعث می‌شود افزایش بهره وری و کارایی و نیز احساس رضایت فردی ایجاد گردد، اگر شغل رضایت مطلوب را تأمین نماید فرد از شغلش راضی می‌باشد و اگر رضایت و لذت مطلوب را تأمین ننماید شخص شروع به مذمت شغل خودکرده و درصدد تغییر آن برمی‌آید.

 عوامل موفقیت در کار را بشناسید

رضایت شغلی کارکنان به‌شدت با عوامل روانی ارتباط دارد؛

به‌بیان‌دیگر، این گروه، رضایت شغلی را در درجه‌ی نخست از دیدگاه روانی و خصوصیات فردی توجیه می‌کنند. در رضایت شغلی، فرد به شغلش نوعی احساس مثبت دارد که زاییده‌ی عواملی نظیر: شرایط کار، نظام سازمانی شغل، روابط حاکم بر محیط کار و تأثیر عوامل فرهنگی می‌باشد. لذا،می‌توان نتیجه گرفت که رضایت شغلی احساسی روانی است که از عوامل اجتماعی نیز متأثر است.

برنامه ریزی شغلی

چون موفقیت هر سازمانی به منابع انسانی بستگی دارد، ویژگی‌های افراد، ادامه کار و رشد سازمان را تعیین می‌کندانسان‌ها برای پیشرفت موفقیت شغلی خود از برنامه ریزی شغلی استفاده می‌کنندبرنامه ریزی شغلی ازآن‌جهت اهمیت دارد که موفقیت یا شکست ارتباط نزدیکی با خویشتن پنداری، هویت و رضایت هر فرد از کار و زندگی‌اش دارد.
برنامه ریزی شغلی فرآیندی است که هر فرد جویای کار آن را انتخاب می‌کند و اهداف شغلی‌اش را تنظیم می‌کند و برای به‌دست آوردن آن ابزاری را تعیین می‌کند. البته برنامه ریزی شغلی ضرورتاٌ فقط بر روی فرصت‌های ارتقا و پیشرفت متمرکز نمی‌شود زیرا مفهوم موفقیت شغلی در طول سال‌ها به میزان زیادی تغییر کرده است و به آن سادگی که در گذشته بوده نیست. مفهوم موفقیت شغلی و نگرش فرد به شغلش نه تنها به فرد بلکه به عوامل دیگری بستگی دارد.

پیشرفت شغلی

مدیریت سرمایه انسانی، اجتماعی و عاطفی با رویکردی اثربخش در موفقیت شغلی حاکی از این است که تاکنون اکثر گفتمان‌های تاریخی درباره موفقیت و پیشرفت بر مبنای این موضوع بوده است که سازمان‌ها چه کاری می‌توانند برای پیشرفت کارکنانشان انجام دهند. اما با توجه به تغییر و تحولات عصر حاضر، ادبیات پیشرفت شغلی نیز تغییر نموده و اینکه افراد برای موفقیت شغلی چه کاری می‌توانند انجام دهند، مورد توجه قرارگرفته است. در این راستا سال‌هاست که موضوع سرمایه انسانی به‌عنوان عاملی مهم و تأثیرگذار برای موفقیت و پیشرفت شغلی و اخیراً نیز سرمایه اجتماعی و عاطفی به‌عنوان عوامل دیگر در این زمینه شناسایی‌شده است.

به‌طورکلی ملاک‌های مختلفی برای موفقیت شغلی در نظر می‌گیرند که شامل موارد زیر است:

۱– منظم بودن
۲– تحمل شرایط سخت کار
۳– آرام بودن
۴– بلند پرواز بودن
۵– مردم آمیزی
۶– قابل اعتماد بودن و به همکاران اعتماد داشتن
۷– جسارت در اظهار نظر داشتن
۸– شاد و بشاش بودن
۹– رسیدن به هدف‌های شغلی
۱۰– میزان درآمد خوب

نتیجه‌گیری

انسان باید از هر نوع مهارت و قابلیت‌هایی که برای موفقیتش نقش کلیدی را دارد در سطح عالی بیاموزد تا بتواند آنها را در شغل خود به کار گیرد.
در اینکه یک کارمند در سازمان دولتی یا شرکت خصوصی فعالیت می‌کند، یا فردی که شغل آزاد دارد تفاوتی نیست، بلکه باید به مسئولیت شغلی که دارند متعهد باشند.
هنگامی افراد در شغل خود موفق هستند که به هدف‌های شغلی‌شان دست یابند، کاری که ارائه می‌دهند با آگاهی و علاقه باشد و به رشد شخصیت فرد منجر شود.

 

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
1
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x