معرفی ۱۸ فیلم الهام بخش برای کارآفرین ها

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram

معرفی ۱۸ فیلم الهام بخش برای کارآفرین ها» کارآفرینی جاده ای با پیچ و خم های فراوان بوده و کارآفرینان هر روز با چالش ها و مشکلات ویژه ای دست و پنجه نرم می کنند. یکی از موضوعات مهم برای هر کارآفرینی، تجدید انگیزه و انرژی برای ادامه راه و تصویرسازی موفقیت های آینده است. گاهی اوقات بهترین راه برای دستیابی به واقعیت، تماشای یک فیلم است. فیلم‌ها می‌توانند سختی‌ها و گرفتاری هایی که یک کارآفرین با آن مواجه است را به نمایش بگذارند. در هر شاخه ای از کسب و کار که فعال اید، می‌توانید نکاتی از این ۱۸ فیلم مهیج و سرگرم‌کننده کسب کنید و از آنها در مسیر رشد الهام بگیرید.

موضوع: کارآفرینی

۱. startup.com(استارت‌آپ دات کام)

مستند استارت‌آپ دات‌کام که بالا و پایین زندگی واقعی استارت‌آپ GovWorks را نشان می‌دهد، در سال ۲۰۰۱ ساخته شده است. درک بهتر دوران رکود مالی موسوم به دات‌کام در آمریکا دیدگاهی خوب در حوزه کسب و کار در شما ایجاد کرده و در غالب یک داستان هشدار می‌دهد که چگونه دوستی‌ها می‌توانند توسط کسب‌وکارهای مشارکتی مورد تهدید واقع شوند.

موضوعاتی که در این فیلم اشاره می شوند شامل : تأمین مالی برای کارآفرین ها، افزایش سرمایه، مدیریت رشد، افزایش مهارت‌های کارآفرینی و افزایش مهارت‌های تیم سازی هستند.

۲. Catch Me If You Can (اگر می تونی منو بگیر)

این فیلم کلاسیک براساس داستان واقعی زندگی یک کارآفرین است و مسیری که او طی کرده را شبیه سازی می کند. در این فیلم به نکات مهمی مانند حل خلاقانه مسائل، تبدیل یک وضعیت بد به یک موقعیت خوب و داشتن انگیزه و اعتمادبه نفس برای دستیابی به موفقیت اشاره می‌کند.

موضوعات مورد بحث عبارتند از مهارت‌های کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری، پشتکار، چشم‌انداز کسب‌وکار، تکنیک‌های فروش شخصی و منابع مالی کارآفرینی.

۳. Lord of War (ارباب جنگ)

اگر شما علاقه مند به فیلم‌های کمدی سیاه و اکشن هستید حتماً این فیلم را ببینید. این فیلم به شرح وقایع زندگی یک مهاجر اوکراینی می‌پردازد که تصمیم می‌گیرد از طریق تجارت غیرقانونی اسلحه به موفقیت دست یابد.  گذشته از مباحث اخلاقی، جاه‌طلبی، سرسختی و توانایی این مهاجر در ریسک کردن نشان‌دهنده ویژگی‌هایی است که یک کارآفرین برای دستیابی به موفقیت نیاز دارد. علاوه برآن، اگر شما می‌‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ایجاد وفاداری مشتریان و تکنیک‌های مذاکره کسب کنید، این فیلم به کنکاش عمیق این موضوعات می‌پردازد.

موضوعات مورد بحث عبارتند از مهارت‌های کارآفرینی، بازارهای در حال توسعه، حل خلاقانه مسائل، مدیریت بحران، تکنیک‌های مذاکره، ایجاد وفاداری مشتریان و استراتژی‌های رقابتی.

معرفی 18 فیلم الهام بخش برای کارآفرین ها

موضوع: مالی

۴. Wall Street

آیا تا به حال برای دستیابی به موفقیت سخت تلاش کرده‌اید؟ داستان وال استریت درباره‌ یک دلال سهام جاه‌طلب است که نوسانات اقتصادی وال استریت را هدایت می‌کند، با پایبندی به این اصول و اعتقاد که حرص و طمع برای موفقیت و ثروت می تواند خوب و موثر باشد. داستان نشان می‌دهد که چگونه زندگی تجملاتی و ثروت می‌تواند به آسانی شما را تغییر دهد.

موضوعات مورد بحث عبارتند از مدیریت مالی، بازارهای سرمایه، اصول قانون سرمایه‌گذاری، ادغام و مالکیت، ارزش‌های شرکت و اخلاق در کسب‌وکار.

۵. Rogue Trader (تاجر سرسخت)

این فیلم که در سال ۱۹۹۹ ساخته شده است براساس داستان واقعی یک کارمند است که به تنهایی باعث ورشکستکی بزرگترین بانک انگلستان شد. فیلم نشان می‌دهد که چگونه پول باعث انواع و اقسام رفتارهای دیوانه‌وار شده و می‌کوشد از طریق داستان به شما هشدار ‌دهد که قدرت و پول افراد را بی‌نیاز نمی‌سازد.

موضوعات مورد بحث عبارتند از : سرمایه‌گذاری، سنجش و ارزیابی شرکت، گزارش مالی، بازار سرمایه، بازارهای نوظهور ، ادغام بازارها، اخلاق کاری.

موضوع: پویایی گروه و رهبری

۶. Twelve Angry Men (دوازده مرد عصبانی)

این فیلم یک درام دادگاهی موفق است که دیدگاه های مختلفی در حوزه رهبری و رفتار شناسی را ارائه می کند. فیلمی است که باید حتماً ببینید چون چگونگی اتخاذ تصمیمات مهم را از آن یاد می گیرید.

موضوعات مورد بحث عبارتند از : تکنیک‌های مذاکره، روش های متقاعد سازی و حل تعارض

۷. Office Space (فضای اداری)

این کمدی آمریکایی فرهنگ سازمانی، روابط کاری و سیاست‌های اداری یک شرکت نرم‌افزاری در سال ۱۹۹۰را مورد انتقاد قرار می دهد. این فیلم با قالب طنز باعث می‌شود تا شما در مورد رهبری، تکنیک‌های تیم‌سازی و رشد شغلی فکر کنید.

موضوعات مورد بحث عبارتند از : فرهنگ سازمانی، نظارت، رشد شغلی، رهبری، تعادل کار و زندگی، حفظ کارمندان، تکنیک‌های تیم‌سازی و مدیریت فناوری اطلاعات.

معرفی 18 فیلم الهام بخش برای کارآفرین ها

موضوع: استراتژی

۸. The Godfather trilogy (سه‌گانه پدرخوانده)

سه‌گانه پدرخوانده احتمالاً بهترین فیلم برای کارآفرینان است. این فیلم مشخص می‌کند که چرا روابط و شبکه سازی مهم است، چرا کمک به مردم باعث ایجاد یک کسب ‌و کاری قوی شده و چرا درک رقابت از باید های مهم محسوب می شود. این فیلم بسیار سرگرم‌کننده، همرا با صحنه‌های هیجان‌انگیز و محرک فکری است که باعث می‌شود تا برای مواجهه با چالش بعدی کسب‌وکار خود بهتر آماده باشید.

موضوعات مورد بحث عبارتند از: استراتژی‌های رقابتی، حفظ پرسنل، همکاری، ادغام و مالکیت، موفقیت شرکت ها.

۹. The Usual Suspects (مظنونین همیشگی)

اگر به فیلم های روان‌شناختی با پایان هیجان‌انگیز و پیچیده علاقه مندید حتماً این فیلم را ببینید چون بینش جدیدی برای کارآفرینان ایجاد می‌کند. داستان آن در مورد یک گروه از مجرمان حرفه‌ای است که با پلیس‌ همراه شده یک تیم ایجاد کرده و یک دزدی پرسود انجام می‌دهند.

موضوعات مورد بحث عبارتند از تثبیت و تقویت رهبری، قدرت و نفوذ، استراتژی بلندمدت کسب‌وکار، همکاری، جبران ریسک، اعطای پاداش، مهارت‌های کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری، تثبیت برند، بازاریابی، برنامه‌ریزی عملیاتی.

۱۰. Enron: The Smartest Guys in the Room (انرون: باهوش‌ترین افراد اتاق)

این فیلم در سال ۲۰۰۵ با اقتباس از یک کتاب پرفروش به همین نام ساخته شده است که به بررسی بزرگترین رسوایی تجاری در تاریخ آمریکا پرداخته است. این فیلم یک نمونه تأمل برانگیز و تکان‌دهنده از فساد اداری در شرکت‌هاست.

موضوعات مورد بحث عبارتند از گزارشات حسابداری، تلفیق گزارش‌ها، بدهی‌های درج نشده در ترازنامه، مشکلات نمایندگی و اخلاق کاری.

موضوع: بازاریابی و فروش

۱۱. How To Get Ahead In Advertising (چگونه در تبلیغات موفق باشیم؟)

حتی اگر شما به دنبال مشاوره در زمینه تبلیغات نباشید، این فیلم می‌تواند به شما حل خلاقانه مسانل را آموزش دهد. این فیلم در زمان اکران ناموفق بود اما سال‌های بعد تغییر کرد و به عنوان فیلمی طنز و سرگرم‌کننده در صنعت تبلیغات شناخته شد. این فیلم همچنین باعث می‌شود‌ تا دید متفاوتی در مورد کسب‌ و کار در دنیای تجاری داشته باشید.

موضوعات مورد بحث عبارتند از استراتژی بازاریابی، دانش فنی تبلیغات، بخش بندی  بازار و برندینگ.

۱۲. The Devil Wears Prada(شیطان پرادا می‌پوشد)

این فیلم شما را به ریسک پذیری و دنباله روی از رویاها تشویق می‌کند. همچنین نشان می‌دهد که چگونه موقعیت‌های ناراحت‌کننده و ناخوشایند را مدیریت کنید، چگونه در دنیایی ناآشنا مسیر حرکتتان را مشخص کرده و چگونه سخت کارکردن باعث دستیابی به موفقیت می‌شود. همچنین به شما می‌آموزد چگونه کار کنید تا به سلسله مراتب بالا و موفقیت دست یابید.

موضوعات مورد بحث عبارتند از برندینگ، تکنیک‌های فروش، اهمیت رسانه‌ها و پیشرفت کاری.

۱۳. Thank You For Smoking ( تشکر از شما برای سیگار کشیدن)

تشکر از شما برای سیگار کشیدن فیلم مناسبی است برای کارآفرینان یا کسی که می‌خواهد ترفندهای جدیدی در مورد نحوه فروش محصولات بیاموزد. داستان فیلم در مورد یک لابی‌گر در صنعت دخانیات است، کسی که با استدلال‌های خلاقانه از صنعت سیگار در موقعیت‌های چالش‌برانگیز دفاع کرد. این فیلم به کسانی که می خواهند در مورد مدیریت انتقاد کردن، ارتباطات سازمانی، روابط عمومی و مهارت های مذاکره بیشتر بدانند، کمک می کند.

موضوعات مورد بحث عبارتند از روابط عمومی، بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی، مدیریت بحران، ارتباطات سازمانی و مهارت‌های موثر در مذاکره.

۱۴. Glengarry Glen Ross (گلن گری گلن راس)

داستان این فیلم که برداشتی از یک نمایشنامه معروف است، به روایت داستان چهار نفر از فروشندگان املاک می پردازد که به مدت یک هفته وقت دارند تا با ارائه بهترین عملکرد از شرکت اخراج نشوند. این فیلم یک رقابت سرگرم‌کننده را نمایش می‌دهد. اگر شما می‌خواهید کسب ‌و کار جدیدی را شروع ‌کنید، آگاه باشید که گاهی اوقات مسیر دستیابی به موفقیت به همان راحتی که تصور می‌کنید، نیست!

 موضوعات مورد بحث عبارتند از تکنیک‌های فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، موفقیت در مذاکرات و معاملات.

موضوع: قانون

۱۵. The Merchant of Venice (تاجر ونیزی)

تاجر ونیزی، با هنرمندی آل‌پاچینو براساس نمایشنامه‌ای از شکسپیر است. این فیلم در مورد یک جوان ثروتمند است که به یک یهودی تبدیل شده که برای کمک مالی پول نزول می‌دهد.

موضوعاتی که دراین فیلم به آنها اشاره می شود شامل: اصول مذاکرات در معامله ها، قوانین تجارت و ارزیابی ریسک.

۱۶. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

یک فیلم طنز بسیار موفق با موضوع جنگ سرد و از آن دسته از فیلم‌هایی است که شما را از آغاز تا پایان سرگرم می‌کند، می‌خنداند و باعث می‌شود تا در مورد رهبری فکر کنید.

موضوعات مورد بحث عبارتند از روابط بین‌المللی،  نفوذ و رهبری.

موضوع: مسئولیت اجتماعی و اخلاقی شرکت‌ها

۱۷. Erin Brockovich

این درام حقوقی براساس داستان واقعی یک زن است که با وجود تمامی مشکلات، برنده بزرگترین طرح پرداخت غرامت در دادگاه می‌شود. این فیلم قدرت و توانمندی زنان را به تصویر می‌کشد و بر اهمیت پایبند بودن به اخلاقیات حتی در صورت وجود موانع تأکید دارد.

موضوعات مورد بحث این فیلم عبارتند از : مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها، مدل‌های کسب‌ و کار پایدار و تعصبات جنسیتی.

۱۸. The Rainmaker (پولساز)

داستان فیلم در مورد یک فارغ التحصیل رشته حقوق است که برای نجات زندگی یک پسر مبتلا به سرطان خون بدخیم، از شرکت بیمه رشوه می‌گیرد. این فیلم بی‌عدالتی‌های جامعه، قدرت اراده و مسئولیت اجتماعی را به تصویر می‌کشد.

موضوعات مورد بحث عبارتند از : مسئولیت اجتماعی، اخلاق و قوانین کسب‌وکار.

[site_source_shortcode url=”https://www.entrepreneur.com/article/279835″]entrepreneur[/site_source_shortcode]

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
4 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
4
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x