انجام دادن کارهای کم ارزش را متوقف کنید

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram

انجام دادن کارهای کم ارزش را متوقف کنید» در گذشته، کارشناسان مدیریت زمان اینطور پیشنهاد می دادند که شما کار خود را به عمل۱، عمل۲، و عمل ۳ تقسیم کنید. مفهوم اینطور بود که در ابتدا کار ۱ را انجام دهید، سپس کار۲ و بعد کار ۳. اگر اولویت ها تغییر کرد شما فقط ترتیب را تغییر می دهید. پس اگر شما چند قانون پایه ای مدیریت زمان را دنبال کنید انجام تمام جوانب کار ممکن به نظر می رسد. این سبک تفکر در طول بحران اقتصادی ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ پایان یافت. در ژانویه ۲۰۰۸ و فوریه ۲۰۰۹، ۸.۸ میلیون شغل از بین رفت. فارغ از نوع شغل، هر شخص به انجام تعداد کارهای زیادی خاتمه داد و همچنین از آن به بعد دستاوردهای واقعی در بهره وری ایجاد شد، روزهای کارهای ۱، ۲و ۳ پایان یافتند.

در حقیقت موضوعی که اهمیت دارد این است که کارها به طور حرفه ای انجام شوند

به جای انجام کارهایی که برای مشتریان یا همکاران کم اهمیت یا بی اهمیت است، یک شغل جدید انجام شدنی را برای خود طراحی کنید.

123 (2)

در اینجا زمان انجام این کار آمده است:

  • زمانیکه یک شغل جدید را شروع می کنید، چشم انداز تازه ای بر روی چیزی که باید انجام شود دارید و می توانید کارهای کم اهمیت را راحت تر ببینید. به هر چیزی که در اطرافتان است، نگاهی بیاندازید. اهداف ۳ماهه تان را به مدیر خود ارائه دهید، از هر میزان کارهای بی فایده ای که می توانید خلاص شوید.
  • زمانی که مسئولیت های بیشتری به چیزی که در حال حاضر انجام می دهید اضافه شد، فرصتی برای ساختار بندی مجدد کار خود و ارائه ی نقشه تان در نظر بگیرید.
  • زمانیکه شغلتان سازماندهی مجدد شده است، شما باید مراقب باشید زیاد آشفته نگردید. مردم گرایش دارند اینطور فکر کنند که نمی توانند نه بگویند یا نفر بعدی خواهند بود که اخراج می شود. اما در حقیقت بعد از یک سازماندهی مجدد، بازماندگان برای موفقیت آینده ی سازمان بحرانی اند، بنابراین اگر شما پیشنهاد دهید که شغل خود را سازماندهی مجدد کنید، عموماً مثبت برداشت خواهد شد.
  • زمانیکه شما کار حیرت آوری انجام داده اید و همه شما را تشویق می کنند، زمان مناسبی است تا برای چیزی درخواست کنید. برای کاهش کارهای کم ارزش خود، از مدیریت ارشد خود درخواست نمایید.

در اینجا چگونگی جلوگیری از کارهای زائد آمده است:

وظایف زائد را شناسایی کنید. به مثال زیر توجه کنید:

یک کنترلر هوشمند سال ها به صورت ماهانه گزارش هایی تولید می کرد که هیچ فردی آن را نمی خواند. متصدی این دستگاه گزارشی از آن ارائه کرد و تولید آنچه را که کسی نمی خواند متوقف کرد. این ایده به سادگی برای متوقف کردن چیزی که مهم نیست به کار می رود، اما اگر در ابتدا همه جوانب را بررسی کنید، بعد ها به مشکل بر نمی خورید.
قوانین خود را بنویسید. کارهایی را که قرار است انجام دهید محدود کنید و سپس مطمئن شوید که دیگران قوانین شما را می شناسند. با این کار ساعت هایی از زمان خود را صرفه جویی خواهید کرد.

هر هفته، زمان مشابه ای در محل کار را برای خود حفظ کنید. برای اینکه متوجه شوید چطور از کارهای کم ارزش خود رها شوید از زمان استفاده کنید. تنها یک ساعت می تواند تفاوت ایجاد کند. زمانی را انتخاب کنید و به آن بچسبید. اگر اتاق تان در دارد آنرا ببندید و یا به یک اتاق کنفرانس بروید. برای اینکه مردم یاد بگیرند در آن زمان، وقفه ایجاد نکنند ممکن است زمان بر باشد، اما اگر مودبانه بر آن اصرار ورزید، نتیجه خواهد داد. و در آن ساعت از پاسخ دادن خودداری کنید اجازه دهید مردم بدانند چه زمانی برای هرگونه وقفه در دسترس خواهید بود و چه زمانی نخواهید بود.

شغل خود را مجددا طراحی کنید. این شغل شماست. آن را درست انجام دهید و انجام کارهای کم ارزش را متوقف کنید.

منبع : hbr

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x