سه گام برای اجتناب از تله های موفقیت

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

 سه گام برای اجتناب از تله های موفقیت» دام های موفقیت به مانند زندگی در یک جعبه ی مجازی است، دیواره های آن دیده نمی شود اما با قانون های نا نوشته در آن حبس شده اید. با شناختن آنها و آگاهی یافتن می توانید از این دام ها عبور کنید و به موفقیت خود نزدیکتر شوید. در اینجا به سه عامل بسیار موثر در پیشرفت و موفقیت زندگی اشاره می کنیم:

۱. به دنیال سختی ها و چالش ها باشید

وقتی که شما راحت باشید رشد نخواهید کرد. ترس درونی تان، شما را از حرکت باز می دارد. وقتی که به این صدا گوش کنید، یک انتخاب دارید. می توانید اجازه دهید شما را متوقف کند، یا می توانید به کمک آن خود را به سمت هدفی بهتر و بزرگ تر سوق دهید. زمانیکه به دنبال موقعیت های دشوار بروید ، فرصت های جدیدی برای رشد خواهید یافت. به یاد داشته باشید که  کنار آمدن با چالش ها یک عادت برای پیشرفت است.

3 گام برای اجتناب از تله های موفقیت

۲. برای برنده شدن بازی کنید

اغلب مردم باور دارند برای برنده شدن بازی میکنند. اما در واقع آنها این را با بازی کردن برای بازنده نشدن اشتباه می گیرند! زمانی که شما به اهداف اولیه ی خود می رسید، به آرامش نسبی دست یافته و به دنبل موقعیت های دشوارترحرکت نمی کنید و از رشد و پیشرفت دورخواهید شد.

وقتی که برای برنده شدن بازی میکنید، به رشد ادامه خواهید داد. شما به فراتر از چارچوب های همیشگی تان هل داده می شوید و مجبور می شوید با سختی ها مبارزه کنید و تا به هدف های تعیین شده نرسید، عقب نشینی نمی کنید. زمانیکه تنها به برنده شدن می اندیشید، اشتیاق درونی تان شما را به سطح بالاتری هدایت می کند.

۳. منتظر نباشید

گاهی اوقات منتظر ماندن یک ایده ی خوبی است، اما اقدام کردن موجب حرکت می شود. منتظر “زمان مناسب” نباشید. مناسب ترین زمان همین حالاست. منتظر ماندن فقط یک بهانه است و دشمنی برای رشد محسوب می شود چون اغلب ما بخاطر ترس از موفق نشدن عادت داریم که کارها را به تعویق بیاندازیم. همین حالا تصمیم بگیرید و سخت ترین هدفی که در کسب و کار یا زندگی شخصی با آن مواجه هستید را دنبال کنید.

[site_source_shortcode url=”http://www.success.com/”]success[/site_source_shortcode]

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x